Barlinek Industria Kielce - Telekom Veszprém 31-27
2023-05-18 21:04
A Telekom Veszprém a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének második mérkőzésén a lengyel Barlinek Industria Kielce együtteséhez látogatott. Az Építők vezette az első akciót, rögtön Gasper Marguc harcolt ki hétméterest, melyet Andreas Nilsson váltott gólra. 5 perc játék után 1-1 volt az állás. Sok hibával játszott mindkét csapat és Corrales kapus is bemutatott két szép védést. Majd két elrontott veszprémi támadás után a Kilece tudott ellépni. (1-3) Kiállítás volt mindkét oldalon és 10 perc játék után 5-2-t mutatott az eredményjelző. A 12. percben Momir Ilic időt kért, cseréltünk, Kentin Mahé és Andreas Nilsson érkezett a pályára. (6-3) Megmaradt a 3-4 gólos különbség ebben a periódusban, majd támadásban egyre jobban teljesített a csapat, 9-7-nél Talant Dujshebev le is cserélte Wolff kapust. Sipos Adrián 2 perces kiállítása után 10-8. Mahé játszott nagyot, 3 szép gólt szerzett. Sajnos azonban védekezésben továbbra sem találtuk az ellenszert a Kielce támadásaira, Alex Dujshebaev nagyon élt. A 27. percben cseréltünk a kapuban, Cupara érkezett. Sajnos azonban a félidő végére kinyílt az olló és a Kielce, az eddigi legnagyobb, 6 gólos vezetéssel zárta le az első félidőt.

A második félidő egy elhibázott vendég akcióval, majd egy lassú veszprémi támadással és egy Mahé mellével indult. A kiállítás lepergett közben, Pechmalbec szerezte az első gólt és Mahé találatával négyre tudott zárkózni a Veszprém, míg a Kielce kicsit mintha az öltözőben maradt volna. Azonban sajnos gyorsan visszaállította a 6 gólos különbséget a hazai csapat. Kijöttünk emberfogásra, ami működni látszott, de Kararcic és Sicko révén sok könnyű átlövés gólt szerzett a Kielce. A 17. percben Momir Ilic 25-19-nél kért időt. A végére talán el is fáradtunk, de a Kielce a játék minden elemében jobb volt ma. A mérkőzés végén Sipos Adrián kapott piros lapot. A vége sajnos vereség, kiesés és 31-27.

Barlinek Industria Kielce – Telekom Veszprém 31:27 (18:12)

Barlinek Industria Kielce: Kornecki, Blazejewski, Wolff – Sanchez-Migallon 2, Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sicko 6, A. Dujshebaev 6, Tournat 4, Karacic 2, Moryto 3, D. Dujshebaev 3, Gebala 2, Karalek, Nahi 3.

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 3, Elísson, Marguc 4, Lauge 3, Strlek 3, Lukács, Remili 7, Mahé 5, ElDeraa, Ilic, Pechmalbec 2, Vailupau, Sipos

Kiállítások: 8 perc ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/2 ill. 6/5

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Talant Dujshebaev: Mit is mondhatnék, nagyon boldog vagyok ... szeretnék gratulálni a játékosaimnak. Nagy nap ez számunkra. Szeretnék Nedimhez szólni, aki ma bebizonyította nekem, hogy egy nagyszerű játékos, akinek a Final4-ban van a helye, ez most nem sikerült, sajnos ilyen az élet. Számunkra a mai, nagy nap, de a vasárnapi is nagyon fontos lesz, hiszen a legfontosabb célunkat kell teljesítenünk. A Plock csapatát fogadjuk.

Momir Ilic: Először is gratulálok a Kielce csapatának a győzelemhez, és a Final4-ba jutáshoz. Megérdemelten nyertek ma, nem kérdés. Kemény meccsen vagyunk túl, sajnos nem számíthattam ma Ligetvári Patrikra, aki a védelmünk fontos tagja. Próbáltuk megoldani Dragan Pechmalbec-kel ezt a pozíciót. A második félidőben volt lehetőségünk visszajönni a meccsbe, váltottunk védekezésben 5-1-re, ami működött is, aztán vétettünk néhány hibát és elrontottunk pár lövést, és sajnos vége volt számunkra. A Kielce ellen nyerni nem könnyű. Szeretnék minden jót kívánni nekik a Final4-ban. Most a hazai bajnokságra koncentrálunk, hiszen ez a legfontosabb számunkra!

Pályán belülről

Daniel Dujshebaev: Nagyon boldog vagyok. Fantasztikus mérkőzést játszottunk egy kiváló együttes ellen. Az utolsó pillanatig harcoltak és szerintem megérdemelnék, hogy ők is ott legyenek a Final4-ba. Egy fontos meccs vár ránk a Plock ellen a hazai pontvadászatban. A Veszprémnek minden jót kívánok a folytatásban.

Nedim Remili: Szeretnék gratulálni a Kielcének. Ahogy Momir Ilic is mondta, nagyon hiányzott Ligetvári Patrik a védekezésünkből. Az első félidőben nem működött a védekezésünk és hagytuk őket meglépni hat találattal. Küzdöttünk a szünet után és a védekezésünkön is változtattunk. Meg is voltak a lehetőségeink, de sajnos nem tudtuk kihasználni őket. Minden jót kívánok a volt csapatomnak. Nekünk mostantól a magyar bajnokságra kell koncentrálnunk.