OTP Bank - PICK Szeged – Telekom Veszprém 27-31
2023-06-09 22:24

A bajnoki döntő harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén csapatunk az OTP Bank - PICK Szeged együtteséhez látogatott. A találkozót csapatunk kezdte jobban, először Elísson vette be Mikler kapuját, majd Vailupau is betalált (3. perc 0-2). Cupara több védést is bemutatott, elől pedig jöttek a gólok, így a 10. percben sikerült 6-2-re meglépni. Jött is az időkérés Juan Carlos Pastortól. Ezt követően nem változott a különbség a két alakulat között, továbbra is négy találat volt az előnyünk (15. perc 5-9). Kettős emberhátrányba kerültünk, amit a Szeged ki is használt és felzárkózott egy gólra, Momir Ilic időt is kért. Ez nem segített a csapaton, hiszen a hazai együttes átvette a vezetést (22. perc 11-10). Az első játékrész hajrájában tovább nőtt a differencia, így 14-12-es hátrányból vártuk a folytatást.

A szünet után a házigazda szerezte az első két találatot, így gyorsan négy gólosra hízott a különbség (32. perc 16-12). Ezt követően megkezdtük a felzárkózást és pár támadással később már csak egy gól volt a hátrányunk. A 40. percben Vailupau büntetőből volt eredményes, amivel 17-17-nél utolértük a Szegedet. Elísson megszerezte saját maga ötödik találatát, amivel hosszú idő után újra nálunk volt az előny (43. perc 18-19). Vailupau újabb fantasztikus találatot jegyzett, amivel már három góllal vezettünk. Fehérorosz jobbszélsőnk egy labdaszerzés után megszerezte nyolcadik találatát, amivel már 24-20-ra megléptünk, jött is a hazai időkérés. A hajrára fordulva továbbra is négy gól volt az előnyünk (54. perc 22-26). A mérkőzés végéig ezt sikerült megtartanunk, így végül 31-27-re nyertünk, amivel megszereztük 27. bajnoki címünket.

OTP Bank – Pick Szeged – Telekom Veszprém 27:31 (14:12)

OTP Bank – Pick Szeged: Mikler, Alilovic, – Tönnesen, Bodó 3, Martins, Szita, Gaber, Sostaric 5, Bánhidi 3, Garciandia 4, Bombac 3, Rosta 2, Mackovsek 1, Tisza, Blonz 6, Molnár

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 1, Elísson 6, Ligetvári, Marguc, Lauge 6, Strlek, Lukács, Remili 2, Mahé, ElDeraa 3, Ilic 1, Pechmalbec 2, Vailupau 9, Sipos

Kiállítások: 0 perc ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4 ill. 4/3

Fotó: Peka Roland