Telekom Veszprém - Pick Szeged 34-27
2023-06-05 21:18
A Telekom Veszprém a bajnoki döntő második mérkőzésén a Szeged együttesével csapott össze. A vendégek 1-0-ra vezettek a két győzelemig tartó párharcban, miután 3 nappal ezelőtt 6 góllal győztek Szegeden. A piros mezes Építők győzelmi kényszerben kezdte a találkozót, ami két beálló góllal indult a két oldalon. Lauge szép egyéni megoldása után 2 gólos volt a hazai előny, majd Vailupau is betalált és a Szeged időt kért (6. perc 5-2). Emberhátrányban is jó játszott a Veszprém, tudta tartani az előnyét. Pechmalbec több alkalommal is megjátszható volt, nem is hibázott a vonalról és már 4 gólnál járt (10-8). Ilic villant meg kétszer, de a kapuban egyik oldalon sem jöttek a védések. Remili remekül mozgatta a csapatot, büntetőt is kiharcolt, amit Elísson értékesített is (20. perc 14-11). A Szeged visszakapaszkodott 1 gólra, ezért a Veszprém időt kért. Nilsson ziccert hibázott, a túloldalon a Szeged nem és majdnem át is vette a vezetést, de Cupara óriásit védett (16-16). A félidőben egy gól volt az Építők előnye.

A második félidő két szép hazai labdaszerzéssel indult, de mindkét esetben kimaradt a ziccer. Továbbra is kiélezett küzdelem zajlott a pályán, az edzők is felfokozott hangulatban voltak, Ilic kétperces büntetést is kapott. Két gólt szerzett a Veszprém, Cupara bemutatott több védést és újra 3 góllal vezetett a hazai csapat (40. perc 22-19). Cupara extázisban védett és egyik bravúrja után üres kapus gólt szerzett (42. perc 24-19). A félidő közepére 6 gólosra nőtt az előny Pechmalbec gólja után. Cupara kapott kétperces kiállítást, mert hevesen reagált egy bírói ítéletre, majd Ilic kikérte második időkérését is (27-22). Támadásban remek akciókat vezetett a Veszprém és tartotta magabiztos gólos előnyét. Ilic Zorán egyik legjobb meccsét játszotta, hatalmas kínai figurás góllal szerezte meg 6. találatát (53. perc 30-24). A Veszprém taktikusan játszott a hajrában is és magabiztos győzelmet aratott és utazhat Szegedre a harmadik meccsre.

Telekom Veszprém – OTP Bank – PICK Szeged 34:27 (18:17)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara 1 – Nilsson 1, Elísson 9, Ligetvári, Marguc, Lauge 3, Strlek, Lukács, Remili 4, Mahé, ElDeraa 1, Ilic 7, Pechmalbec 6, Vailupau 2, Sipos

OTP Bank – PICK Szeged: Mikler, Alilovic – Tonnesen 2, Bodó 4, Martins, Szita, Gaber 1, Sostaric 3, Bánhidi 1, Garciandia 1, Bombac 1, Rosta 4, Mackovsek 4, Tisza, Blonz 6, Molnár

Kiállítások: 8 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6 ill. 6/5

NYILATKOZATOK

Edzői nyilatkozatok

Juan Carlos Pastor: Megérdemelt győzelmet aratott a Veszprém. Az első félidőben voltak problémáink védekezésben. A második félidőben is sokat hibáztunk, ezt kihasználta a Veszprém. Fel kell készülnünk a harmadik mérkőzésre, előtte lesz kis időnk pihenni is.

Momir Ilic: Jól játszottunk ma, Cupara fantasztikus volt a kulcs pillanatokban. A mai mérkőzés a szegedi találkozó ellentéte volt. Megérdemelt győzelmet arattunk, jó játékkal. Várjuk a harmadik és nagyon kemény mérkőzést, ami a döntők döntője lesz.

Pályán belülről

Bánhidi Bence: Ma jobb volt a Veszprém megérdemelték a győzelmet. Gyengén játszottunk ma, a hazaiak kapusa jól teljesített. Van pár napunk felkészülni a harmadik meccsre, addig van idő pihenni is.

Lukács Péter: Boldog vagyok, hogy sikerült győznünk. Csak a győzelem volt elfogadható számunkra és jól is teljesítettünk védekezésben és támadásban. A harmadik meccs hátra van, de természetesen győzni megyünk oda is.