Magyar Bajnokság, Magyar Bajnokság

Balatonfüredi KC: Heiczinger Zsolt, Németh László, Horváth Roland, Salamon Ádám, Kis Ákos, Lelkes Gábor, Szász Zsolt Gergő, Szöllősi Bence, Pásztor István, Szathmári János, Kovács György, Tombor Csaba, Frey János, Bakos Dávid
MKB Veszprém KC: Fazekas Nándor, Uros Vilovski, Gulyás Péter, Iváncsik Gergő, Iváncsik Tamás, Carlos Perez, Andorka Gábor, Evgeny Lushnikov , Nikola Eklemovic, Milan Mirkovic, Ivan Lapcevic, Mirsad Terzic, Renato Sulic

Érdekes keretet nevezett a mai napra Mocsai Lajos, hiszen sérülés miatt Peric és Sesum, betegség miatt pedig Korazija nem álhatott a rendelkezésére. Viszont hosszú idő után lehetőséget kapott Milan Mirkovic, aki most nem maradt ki a légiós létszám szabályozása miatt.

A mérkőzésen – amelyre teljesen megtelt a nézőtér – határozottan kezdett csapatunk, hamar jelentős előnyre tettünk szert (7. perc). A jól játszó Szöllősi vezérletével a folytatásban a fürediek kissé felzárkóztak (14.perc 6:8), de ezután összeállt a védekezésünk és fokozatosan növeltük előnyünket, amely a félidő végére nyolcgólosra nőtt (9:17).

A második félidőben Mocsai Lajos ismét meglépte a szokásos cseréket – természetesen amennyire a szűkös keret ezt megengedte. Kissé visszaesett a teljesítményünk, így nem tudtuk növelni az előnyünket (43. perc 14:22). A mérkőzésen a meglehetősen enyhe iram ellenére meglepően sok kiállítás történt, a lelátóról nézve nagyon úgy tűnt, hogy egyedül a bírók nem tudták felvenni az összecsapás iramát. A mérkőzés utolsó negyedében csapatunk teljesen összekevert felállásban játszott, mindenki játéklehetőséget kapott, de ennek ellenére növelni tudtuk a különbséget, amely a végére több mint tíz gólos lett (19:30).

Andorka          3 védés

Balatonfüredi KC - MKB Veszprém KC 19:30 (9:17)

Balatonfüredi KC: Szathmári János - Tombor Csaba 3 (3), Bakos Dávid 1, Kovács György 2, Salamon Ádám 2, Szöllősi Bence 5, Pásztor István 4 - Csere: Németh László, Heiczinger Zsolt 1, Kis Ákos, Lelkes Gábor 1, Szász Zsolt Gergő, Frey János, Horváth Roland

MKB Veszprém KC: Fazekas Nándor - Iváncsik Tamás 1, Renato Sulic 1, Ivan Lapcevic 1, Evgeny Lushnikov 1, Mirsad Terzic 3, Iváncsik Gergő 9 (4) - Csere: Milan Mirkovic 1, Nikola Eklemovic 5, Andorka Gábor, Carlos Perez 5, Gulyás Péter, Uros Vilovski 3

Hétméteres: 3/3 ill. 4/4
Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc
Mocsai Lajos: "A mérkőzést úgy terveztük, hogy lendületesen, sok cserével próbáljuk megoldani, de ez nem sikerülhetett. Az ellenfél nem késztetett arra a játéktempóra ami jellemzi a csapatunkat. A mérkőzés közepes iramú, sportszerű összecsapássá mérséklődött, ami nem volt rossz hiszem szombaton ismételten BL mérkőzést fogunk játszani. Nem vagyok elégedett azzal, hogy a szélső befutásokat nem tudtuk hatékonyan megakadályozni. Örülök , hogy magabiztosan nyertünk ezen az idegenbeli mérkőzésen és holnaptól folytatjuk a felkészülést a Kielce elleni összecsapásra."

Sótonyi László: "Amióta idekerültem ez volt a harmadik mérkőzésem, mivel mindhárom nehéz volt, azt terveztük, hogy ezeken megismerem a csapatot és pontosítjuk a játékunkat. Ez volt a három mérkőzés közül talán a legjobb, voltak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor partiban tudtunk lenni az ellenfelünkkel. A meccsen mindenkinek lehetőséget adtam, a játékosok hozzáállásával elégedett voltam."