2015. feb letöltés

Hírek

Szezonvégi összefoglaló – SEHA Liga

Zsinórban harmadszor jutottunk a döntőbe.

Az elkövetkezendő hetek során egy-egy cikkünkben visszatekintünk a Telekom Veszprém csapatának szereplésére a különböző versenysorozatokban a 2016/17-es idényben. A második részben a SEHA Ligát elemezzük.

A Telekom Veszprém harmadik SEHA Liga szezonjának futott neki szeptember 3-án, Celjében. Rögtön egy magabiztos, 5 gólos győzelemmel kezdtünk, ám egy hét múlva 7 gólos vereséget szenvedtünk a Vardar Skopjétól. Ezen a vereségen kívül még egyszer kaptunk ki, méghozzá a téli erőltetett menetben a Zágrábtól. Ez volt az az időszak, amikor december 10. és 17. között 5 idegenbeli mérkőzést kellett játszanunk. Az alapszakaszban 18 mérkőzésünk volt, ebből 14 győzelem és 2 döntetlen született, ami mellé társul a már említett 2 vereség. A szerzett 521 gólunk 28,75-ös átlagot jelent. Ez a teljesítmény a szinte hibátlan Vardar mögé sorolt minket, a második helyre. A legnagyobb eredménybeli különbség a hazai Gorenje Velenje elleni találkozón született. A végeredmény 36:27 lett, ami 9 gólos különbséget jelent. A csapat legjobb góllövője Momir Ilic lett, 80 góllal.

Az alapszakaszban elért második hely természetesen Final4 pozíciót ért a délkelet-európai versenysorozatban, így 3 év alatt zsinórban 3. Final4-jára készült a csapat a SEHA Ligában amit idén fehéroroszországi Brestben rendeztek, április 7-8-án. A házigazdák mellett a Telekom Veszprém, a Vardar Skopje és a PPD Zagreb kvalifikálta magát. A párosítás szerint a Veszprém a hazaiakkal, a Zagreb pedig a Vardarral játszott az elődöntőben. 2017. április 7-én este 8 órakor vette kezdetét a mi elődöntőnk, ami óriási csatát hozott. A félidő 14:14-re végződött, míg a rendes játékidő 29:29-es döntetlent hozott, így jöhettek a büntetők, csakúgy, mint tavaly. A mindent eldöntő büntetőt Andreas Nilsson lőtte be. A végeredmény 33:31 lett, Momir Ilic 7, Aron Palmarsson pedig 6 gólt szerzett. A döntőben a macedón Vardar Skopje várt ránk, akiket az alapszakaszban nem sikerült legyőznünk, ugyanis idegenben vereség, hazai pályán döntetlen lett a vége. A félidőben tartottuk velük a lépést, 11:11 állt az eredményjelzőn, azonban a második félidőben elszaladt mellettünk ellenfelünk. A végeredmény 26:21 lett, amivel eldőlt, hogy a Veszprém zsinórban két bajnoki cím után nem nyeri meg a sorozatot, így elesve a címvédéstől. A döntőben Momir Ilic 5, Lékai Máté 4 gólt szerzett.

Az alábbi statisztikákban, amiket Lang Zoltán gyűjtött össze, további érdekességeket olvashatnak.

Fotók: Melczer Zsolt és Vörös Dávid

2017. június. 16. 11:29