Paris Saint-Germain Handball
31
(1)
Veszprém Aréna
A Telekom Veszprém az idei szezon első Bajnokok Ligája mérkőzésén a PSG csapatát fogadta a Veszprém Arénában. A fehér mezes franciák kezdték a találkozót és Hansen nagy gólt lőtt a veszprémi kapuba, amire Marguc válaszolt. Hatalmas elánnal kezdtek a csapatok, 3 perc után 3-3 gól esett mindkét oldalon. Yahia szenzációsan kezdett, gyönyörű gólokkal kergette őrületbe a vendég hálóőrt. A PSG tudott először 2 góllal ellépni, de Strlek két találattal egalizált (9. perc 6-6). Az első vendég büntetőt Corrales remek mozdulattal hárította, de a franciák rendre megtalálták a beállójukat, így továbbra is döntetlenre álltak a felek a félidő közepén (9-9). Ligetvári kiállítását követően, emberhátrányban Lékai harcolt ki büntetőt, de Marguc hibázott. Három elhibázott hazai támadást azonnal megbüntetett a PSG és ellépett 2 góllal, ezért Ilic időt kért (26. perc 12-14). Támadásban rengeteg pontatlanság és rossz lövés volt, de Corrales nagy védéseinek köszönhetően a franciák 4 gólon belül maradtak.

A második félidő egy Strlek rontással és egy francia kiállítással indult, amit ki is használt a Veszprém 2 szép góllal. Újabb emberelőny következett és a mai napon remekül játszó Strlek egy gólra hozta vissza a hazaiakat (18-19). A PSG viszonylag hamar, már a 37. percben kikérte második időkérését, majd Hansen hétméteres gólja után Nenadic nem tudta belőni a saját büntetőjét. Yahia is remek napot fogott ki, már 6 találatnál járt a 40. percben, akárcsak Strlek (19-22). Ilic forgatta a csapatát támadásban, próbálta megtalálni az eredményes formációt. A PSG emberelőnyben játszva 4 gólra növelte előnyét a félidő derekán (20-24). Ezt követően zsinórban 3 hazai gól érkezett, így újra kiélezett lett a találkozó. 51 perc után Yahia góljával újra vezetett a Veszprém és az egész arénában zúgott az Építők rigmus (27-26). Lékai indítás után növelte két gólosra az előnyt 5 perccel a vége előtt. Lékai újabb gólt szerzett, de ki is állították bő két perccel a vége előtt (32-30). Yahia gólja eldöntötte a két pont sorsát a Veszprém javára és kezdődhetett az ünneplés.

Telekom Veszprém – Paris Saint-Germain 34:31 (13:17)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov, Yahia 10, Nenadic 3, Maqueda, Nilsson 2, Ligetvári 3, Marguc 3, Strlek 8, Lukács, Blagotinsek, Mahé 1, Ilic, Lékai 4, Sipos

Paris Saint-Germain: Gerard, Genty – Steins 2, Ntanzi, Keita 1, Kristopans 2, Kounkoud 2, Sole, Toft Hansen, Remili 3, Grebille 1, Syprzak 4, L. Karabatic 5, Hansen 7, N. Karabatic 2, Prandi 2

Kiállítások: 10 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3 ill. 5/4

Nyilatkozatok:

Momir Ilic
Gratulálok a Párizsnak! Nem sokon múlt, a PSG is könnyen megnyerhette volna a mérkőzést. Varázslatos mérkőzés volt, én a magam részéről nagyon elégedett vagyok a győzelemmel, a játékosok megmutatták az igazi arcukat. Az első félidő utolsó 10 percében sok hibát vétettünk, kapkodtunk támadásban, sok lerohanásgólt kaptunk. A második félidő közepén is volt egy kisebb hullámvölgy, három hetest rontottunk. De összességében nagyon elégedett vagyok.

Omar Yahia
Nagyszerű meccset játszottunk, igazi BL csata volt. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel és a győzelemmel. Nagy motivációval léptünk pályára és megmutattuk hogyan kell egy Veszprémnek hazai pályán játszani. Remélem tudjuk folytatni a következő meccseket ezen a magas szinten.

Raul Gonzales
Először is gratulálok a Veszprémnek, jól kezdtük a találkozót, mind védekezésben és támadásban is, így a szünetre tudtunk közé tenni pár gólt. Aztán a második félidőben minden megváltozott, sok hibát vétettünk, így a Veszprém közelebb tudott jönni. AZtán egy jó 15 percel át is vették a vezetést.

Kamil Syprzak
Ahogy az edző is mondta az első félidőben jobbak voltunk, majd a fordulás után Veszprém volt jobb. Nem elég csak 30 percig jónak lenni, ebben fejlődnünk kell. Sok hibát vétettünk, főleg támadásban, mert a kapusainknak meg voltak a védései. Véleményem szerint a gyenge támadójáték miatt vesztettünk. A következő mérkőzésre jobban fel kell készülnünk.

Other
TAO-S TÁMOGATÁSOK: Veszprém Handball Team Zrt. Chatbot használati útmutató Veszprém Aréna

Featured sponsors
Balluff Kft. // Broadway Ticket Hungary Kft. // MKB Bank Zrt. // OMV Hungária Kft. // Reaszfalt Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. // Ring Autó Kft. // UNI-CITY Betongyártó és Kereskedelmi Kft.
Other supporters
3 for IT Kft. // Agroterm Kft. // Alarmtronic Kft. // Allegro Cafe Kft. // Balaton Ré-busz Kft. // Betekints Wellness és Konferenica Hotel // Continental Automotive Hungary Kft. // Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. // Cső-Kötő Kft. // Danubiana Borkereskedő és Termelő Kft. // Debreczenyi és Társa Építésszervezési, Településtervezési, Tanácsadó Kft. // Elektro-Center Kft. // Geovol Kft. // Gépbér Színpad Kft. // Hor-Koll Kft. // Industrie Elektrik Villamosipari Kft. // Ingaforg Zrt. // Isotonic Kft. // JFT Kft. // Locargo Kft. // LV International Kft. // Maximál Zrt. // McDonald's veszprémi étterme // Mono-A Vill Kft. // MTD Hungária Kft. // Noa Építő Magyarország Kft. // Növényorvos 2005 Kft. // Nutri 8 Kft. // Oliva Hotel & Étterem // Pharma Nord Kft. // Pol-S Kft. // Poli Computer PC Kft. // Practical Építőipari Kft. // Presenta Kft. // RKT-Security Hungary Kft. // S.I. 55 Kft. (Hotel Historia) // Solymár-Szalay Kft. // Takács Művek Kft. // Tensi Tours Kft. // The Cube Kft. // Vesztergombi Pincészet // WOSS Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Szolgáltató Kft. // Zolamedia Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.