K&H League
(Döntő, 2. mérkőzés)
May. 26. Sunday, 18:00
Újszegedi Sportcsarnok
A Telekom Veszprém 11 gólos előnnyel várhatta a K&H Liga döntőjének szegedi visszavágóját. Az „Építők” a 26. magyar bajnoki címüket szerették volna megszerezni, míg a MOL-Pick Szeged a negyediket. A csapatokat természetesen teltház és fantasztikus hangulat fogadta.

A találkozót a hazaiak kezdték, ám Mikler azonnal hárította az első próbálkozásukat, ám később Canellas hétméteresét már nem tudta (3. perc: 1:0). Egy perccel később Kallman duplázta meg a gólok számát, ám Nagy válaszolt. Az 5. percben azonban már 4:1-es hazai előnynél kért Davis mester időt. Szavainak meg lett az eredménye, egy szép támadás után a kiállításából visszatérő Blagotinsek talált be. Majd Strlek is gólt szerzett Zhitnikov kiállítása után, Mahé pedig az üres kapuba lőtt gólt, így a 8. percben máris egalizált a magyar rekordbajnok. A 12. perceben Bánhidi szabálytalankodott csúnyán Mahéval szemben. A játékvezetők videón visszanézték az esetet, és piros lapot mutattak fel neki (5:5). Ám kettős emberhátrányban mégis Szeged szerzett gólt Gaber révén, igaz Strlek hamar válaszolt. A 15. perc végén Bombac gólja 8:6-os vezetést eredményezett a Szegednek. Tonnesen góljával zárkózott a piros mezes együttes, ám Blagotinseket ismét kiállították, Bodó pedig betalált (18. perc: 9:7). A következő percekben főként Mikler védéseinek köszönhetően nem nőtt a kékek előnye, sőt a 22. percben Lékai gólja után már csak minimális volt az (10:9). A 25. percben 11:10-et mutatott az eredményjelző Nagy üreskapus gólja után, amelyet követően Pastor mester kért időt. Ezután Bodó és Nilsson góljai következtek. A csapatok ezt követően folyamatosan válaszoltak egymás góljaira, majd Lékai 2 másodperccel a játékrész vége előtt kiegyenlített (14:14).

A második félidő Nenadic lövésével és Sego védésével indult, ám egy labdaszerzés után Mahé lőtte meg az első gólt, ezzel megszerezve a vezetést a Veszprémnek először a mérkőzés folyamán. Gaber egyenlített, Kallman pedig visszavette az előnyt (34. perc: 16:15). A hazaiak tovább tudták növelni a különbséget, így a 37. perc elején Davis mester időt kért 18:15-ös állásnál. Strlek talált be ezután, Sterbik pedig hárította Canellas büntetőjét (40. perc: 18:16). Mikler is védett, Lékai gólja pedig egy gólra hozta fel a Veszprémet, ám Balogh gyorsan válaszolt. Ezután Ilic és Nagy gyönyörű összjátékából a vendégek csapatkapitánya talált be (43. perc 19:18). A 48. percben Bodó góljával 21:19-re vezetett a Szeged, míg Tonnesent kiállították. Nilsson ekkor úgy lőtt remek gólt, miközben Maquedat kiállították róla. Mackovsek is hasonló sorsra jutott nem sokkal később, Balogh pedig betalált a hetes vonaláról. 10 perccel a vége előtt Bodó szerzett nagy gólt a hazaiak számára, ezzel háromra növelve az előnyüket (23:20). Ezután Marguc, Gaber és Nilsson talált be. Az 55. perc végén Strlek gólja 26:24-re alakította az állást. A 27. percben Ilic lőtt szép gólt ezzel minimalizálva a vendégek hátrányát, majd egy perccel rá Strlek egyenlített (26:26). Az utolsó percben még Balogh és Tonnesen talált be, ezzel beállítva a 27:27-es végeredményt. A Telekom Veszprém így összesítésben 11 gólos különbséggel megszerezte 26. magyar bajnoki címét.
MOL- Pick Szeged – Telekom Veszprém 27:27 (14:14)

MOL-Pick Szeged: Sego, Alilovic, Nagy – Maqueda 3, Kallman 3, Bodó 4, Sigurmannsson 2, Canellas 4 (2), Henigman, Sunajko, Balogh 4 (3), Gaber 4, Sostaric, Bánhidi, Bombac 2, Zhitnikov 1

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Ilic 1, Tonnesen 4, Nilsson 4, Nagy 3, Marguc 2, Strlek 5, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 1, Mahé 2, Ernei, Mackovsek, Szűcs, Lékai 4

Büntetők: 6/5 ill. 1/0
Kiállítások: 10 perc ill. 12 perc

David Davis: Nem sokat tudok mondani a meccsről, azért jöttünk, hogy meglegyen az aranyérem. Először is szeretném megköszönni Dr. Csík Zoltánnak, aki bízott bennem. Természetesen köszönöm a Klubnak, amely nagyon jól bánt velem az első naptól fogva, ahogy megérkeztem. Fontos volt ez számomra, mivel egyedül nehéz ezt a kemény munkát csinálni. Köszönöm a Szurkolóinknak, akik végig támogattak minket, és mindenhová elutaztak velünk, hűségesek, és ezért köszönet nekik. Álljanak mellettünk jóban és rosszban is. Köszönöm a játékosoknak, mivel ők tették le a munka nehezét. Örülök nekik, hiszen mikor ideérkeztem lent volt a lelkesedésük, az önbizalmuk, a fizikai állapotuk. Felébredtek, mert hittek, és hittek bennem is az első naptól kezdve. Ők végezték el a munka nagyját, és jól is végezték. Köszönöm Juan Carlos Pastornak, mivel nélküle nem ülhetnék itt, az első magyar bajnoki címemet ünnepelve vezetőedzőként. Köszönöm a családomnak, mivel ők szenvednek a munka miatt. Mindig dolgozom, és utazom, ami nehéz számukra, és folyamatosan támogatnak. Szerencsés vagyok.

Lékai Máté: Magasra helyezem ezt bajnoki címet, mivel egy hullámvasút volt a szezon. Ősszel nagyon mélyen voltunk, és edző váltás is volt. Minden tekintetben rossz állapotban voltunk, ahonnan nehéz visszajönni, hiszen a jönnek a meccsek és nehéz visszaépíteni magad. Amikor elértük a formánkat, akkor jött a válogatott szünet. Féltünk, nehogy megtörjön ez a lendület, de amikor februárban a Barca ellen játszottunk, akkor mindenki meglepetésére jó formával tudtunk előjönni. A Magyar Kupában bíztam, hogy meg tudjuk védeni a címünket, de azon a mérkőzésen a Szeged jobb volt, mint ahogyan ebben a szezonban már harmadjára. Szerintem is Veszprémben dőlt el a bajnoki cím, és olyan különbséget tudtunk elérni, ami szerintem nem reális a kép csapat között. Most a hullámvasút tetején vagyunk, boldogokat vagyunk, de még van két összecsapás a szezonból. Bízom benne, hogy sikerül jó eredményt elérni, mivel egyértelműek a céljaink. Hála az edzőnknek, és mindenkinek, sikerült kilábalni a gödörből.

Juan Carlos Pastor: Gratulálok a Veszprémnek a megérdemelt bajnoki címhez. Gratulálok David Davisnek, mivel meg tudta változtatni a Veszprém arcát, valamint értékeket adott neki. Fontos, hogy legyenek értékei az embernek, és neki vannak. A mai meccsről annyit, hogy nagyon meg akartuk nyerni a mai meccset. Volt lehetőségünk néggyel is vezetni, és a srácok mindent megtettek, hogy ledolgozzuk a hátrányt. Nagy verést kaptunk a legutóbbi találkozón, de most is harcoltak a fiúk. Gratulálok a játékosaimnak, mivel megmutatták, hogy van bennük büszkeség és karakter. Nagy köszönet a szurkolóknak is. A döntő Veszprémben dőlt el, ez egyértelmű. Nekünk nem marad más, mint dolgozni, és megpróbálni jövőre visszaszerezni a bajnoki címet. Ez nem egyszerű, mivel minden évben a Veszprém ellen kell nagy csatákat vívni. Idén szerintem a Final4 döntőjére is esélyesek. Jó szezont játszottunk április 25-ig, megnyertük a Magyar kupát, de a vereség Szkopjéban nagyon hatott a csapatra. Előre léptünk a játékunkkal, és jövőre is ugyanez lesz a célunk. Mélyen bele kell menni a statisztikába, és megnézni, hogy mi volt a baj ebben a hónapban. Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, és sok sikert nekik a Final4-ban. Támogatni fogjuk őket innen messziről.

Balogh Zsolt: Szeretnék gratulálni a Veszprémnek, mert megérdemelték ezt az aranyérmet. Hiába tudtuk legyőzni őket háromszor, a legfontosabb mérkőzést ők nyerték Veszprémben. A mai már csak formalitás volt. Nagyot küzdöttünk, és büszke vagyok, hogy egy ilyen vereség után fel tudtunk állni.
Other
TAO-S TÁMOGATÁSOK: Veszprém Handball Team Zrt. Chatbot használati útmutató Veszprém Aréna

Jysk
Balluff Kft. // Broadway Ticket Hungary Kft. // MKB Bank Zrt. // OMV Hungária Kft. // Reaszfalt Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. // Ring Autó Kft. // UNI-CITY Betongyártó és Kereskedelmi Kft. // VEMÉVSZER Építő- és Szerelőipari Kft.
Other supporters
3 for IT Kft. // Agroterm Kft. // Alarmtronic Kft. // Allegro Cafe Kft. // Balaton Ré-busz Kft. // Betekints Wellness és Konferenica Hotel // Continental Automotive Hungary Kft. // Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. // Cső-Kötő Kft. // Danubiana Borkereskedő és Termelő Kft. // Debreczenyi és Társa Építésszervezési, Településtervezési, Tanácsadó Kft. // Elektro-Center Kft. // Geovol Kft. // Gépbér Színpad Kft. // Hor-Koll Kft. // Huawei Technologies Hungary Kft. // Industrie Elektrik Villamosipari Kft. // Ingaforg Zrt. // Isotonic Kft. // JFT Kft. // Locargo Kft. // LV International Kft. // Maximál Zrt. // McDonald's veszprémi étterme // Mono-A Vill Kft. // MTD Hungária Kft. // Noa Építő Magyarország Kft. // Növényorvos 2005 Kft. // Nutri 8 Kft. // Oliva Hotel & Étterem // Original-Tech Kft. // Pharma Nord Kft. // Pol-S Kft. // Poli Computer PC Kft. // Practical Építőipari Kft. // RKT-Security Hungary Kft. // S.I. 55 Kft. (Hotel Historia) // Solymár-Szalay Kft. // Tensi Tours Kft. // The Cube Kft. // Vesztergombi Pincészet // WOSS Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Szolgáltató Kft. // Zolamedia Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.