VELUX EHF Champions League
(13. forduló)
Feb. 24. Sunday, 17:00
Veszprém Aréna
Annak ellenére, hogy a mérkőzést a Meshkov kezdte, az első gólt Lékai Máté szerezte betörésből, a válasz pedig csak a 4. percben érkezett a vendég gárdától. Nagy Lászlót viszonylag gyorsan kiállították, ami következtében a Brest szerzett négygólos vezetést. David Davis azonnal ki is kérte első idejét a 10. perc elején (1-5). Djukic szabálytalankodott Manaskovval szemben a szélen, ami miatt hetest ítéltek a játékvezetők a Veszprém javára. Gajicnak nem sikerült érvényesíteni a büntetőt, majd nem sokkal ezt követően kihagyott egy akciógólt is. Mikler bemutatott pár védést a kapuban, de a csapatnak nem igazán sikerült felpörögnie az első félidő elején, így a fehérorosz gárda továbbra is őrizte négygólos előnyét. Szerencsére a hazaiaknak sikerült visszajönni a meccsbe Manaskov, Mackovsek, Nagy és Tonnessen góljaival, azonban Blagotinsek kétperces bűntetést kapott a 19. percben (6-7). David Davis próbált frissíteni a csapatán, és Selvasiukot is kiállították a játékvezetők a túloldalon, így a Veszprém emberelőnyben játszott, de Ivan Pesic remekül tartotta a vendégcsapatot (7-8). Szerencsére Mikler Roland is kiváló formában védett, amikor is Ilic egy gólra faragta a hazai csapat hátrányát a 27. percben (8-9). Az utolsó pár minutumban, bár Tonnesen szerzett egy gólt és Mikler is hárított, nem sikerült kiegyenlítenie a hazaiaknak, így a vendégek vonulhattak előnnyel a szünetre (9-10).

Veszprémi oldalon Strlek váltotta Manaskovot a bal szélen, jobb oldalon pedig Marguc érkezett Gajic helyére. A második félidőben az első gólt Blagotinsek szerezte, a másodikat pedig Nenadic, így a Veszprém a 4. percben át is vette vezetést (11-10). Djukic talált be hétméteresből azonban Nagy László révén gyorsan jött a válasz, tartva a kétgólos vezetést (13-11). Razgor a 13. percben kiegyenlített egy megszerzett labda után (13-13). Mackovsek bombájára válaszként a vendégek vezetőedzője időt kért a 13. percben 17-14-es állásnál. Mikler jó pár védést bemutatott ebben a játékrészben is. Terzic a saját hatosáról lőtt gólt az ellenfél üres kapujába ezzel pedig már 5 gól volt a különbség. Mikler tovább parádézott a kapuban, és a csapatjáték is remekül működött 21-16-os állásnál. Ivic kínaiból meglőtte az első gólját, de Nilsson hamar válaszolt, így Cadenas kikérte a harmadik idejét is a 24. percben (23-18). Mahé kiemelkedően játszott a második félidőben, gólokat és labdákat szerzett és pazarul szolgálta ki csapattársait, a hangulat pedig egyre inkább fokozódott. Az utolsó pár percben a Meshkov büntetőhöz jutott, azonban Mikler kivédte azt. Mahé és Ilic révén a hazaiak két üres kapus góllal beállították a nyolcgólos különbséget, és megnyerték a mérkőzést (28-20).
Telekom Veszprém – HC Meshkov Brest 28:20 (9:10)

Telekom Veszprém: Mikler – Manaskov 1, Ilic 3, Tonnesen 2, Gajic 1, Nilsson 4, Nagy 3, Marguc, Strlek 1, Terzic 1, Blagotinsek 1, Nenadic 1, Mahé 4, Mackovsek 4, Lékai 2

HC Meshkov Brest: Pesic, Matskevich – Kulak 4, Shkurinskiy 4, Yurynok 1, Poteko, Ivic 1, Shumak 1, Baranau, Horak, Razgor 4, Obranovic, Selviasuk, Djukic 4 (1), Djordjic, Shylovich 1

Hétméteresek: 1/0 ill. 3/1
Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc
David Davis: Az első félidőben Ivan Pesic kiemelkedő volt, és nagy gondot okozott nekünk, hiszen alig tudtunk gólt szerezni. Nem voltam elégedett a támadással, de a védekezés rendben volt. A második félidőben aztán sokkal jobban ment a támadás, Mikler Roland elkezdett jól védeni, és a védelmünk is jól működött. Ennek köszönhetően tudtunk sokat futni, és könnyű gólokat szerezni. Nagy problémánk, hogy az utóbbi meccseken nem tudunk jól kezdeni. Ma ez elég volt a győzelemhez, ám a következőt is meg kell nyerni, és abba nem fog beleférni a rossz kezdés. A gólkülönbség is sokat számíthat még. Természetesen még sokat kell fejlődnünk.

Mikler Roland: Az első félidőben Ivan Pesic kiválóan védett, de úgy gondolom, hogy ehhez mi is nagyban hozzájárultunk. A második félidőben egy teljesen más Veszprém jött ki a pályára úgy, mint Szkopjéban. A védekezés nagyon összeszedett volt előttem, így tudtam védeni a lövéseket. Nagyon jó érzés volt a második félidőben a pályán lenni, de fontos, hogy ne csak 30 percig tudjunk koncentrálni és jól játszani, hanem 60 percig. Különösen Kielcében, ahol mind a 60 percre szükségünk lesz a győzelemhez.

Manolo Cadenas: Azt gondolom, hogy egy nagy esélyt szalasztottunk el az első félidőben. Jól játszottunk, és a kapusunk is rendkívül jól védett. Jobban kellett volna játszanunk. A második félidőben a Veszprém egy 3:0-ás rohanással kezdett, valamint mi is bele-bele hibáztunk a meccsbe. Gratulálok a Veszprémnek, hiszen nagyon magas szinten kézilabdáznak. Számunkra ma lehetetlen volt legyőzni őket, mivel nem támadtunk elég jól.

Vid Poteko: Azért jöttünk ma ide, hogy megszerezzük a 2 pontot. Az első félidőben nagyon jól játszottunk és a kapusunk is kiválóan védett. A második félidőben a támadásaink nem sikerültek túl jól. A Veszprém nagyon jól játszott ma és megérdemelte a győzelmet.

Other
TAO-S TÁMOGATÁSOK: Veszprém Handball Team Zrt. Chatbot használati útmutató Veszprém Aréna

Bayer Construct
Balluff Kft. // Broadway Ticket Hungary Kft. // MKB Bank Zrt. // OMV Hungária Kft. // Reaszfalt Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. // Ring Autó Kft. // UNI-CITY Betongyártó és Kereskedelmi Kft. // VEMÉVSZER Építő- és Szerelőipari Kft.
Other supporters
3 for IT Kft. // Agroterm Kft. // Alarmtronic Kft. // Allegro Cafe Kft. // Balaton Ré-busz Kft. // Betekints Wellness és Konferenica Hotel // Continental Automotive Hungary Kft. // Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. // Cső-Kötő Kft. // Danubiana Borkereskedő és Termelő Kft. // Debreczenyi és Társa Építésszervezési, Településtervezési, Tanácsadó Kft. // Elektro-Center Kft. // Geovol Kft. // Gépbér Színpad Kft. // Hor-Koll Kft. // Industrie Elektrik Villamosipari Kft. // Ingaforg Zrt. // Isotonic Kft. // JFT Kft. // Locargo Kft. // LV International Kft. // Maximál Zrt. // McDonald's veszprémi étterme // Mono-A Vill Kft. // MTD Hungária Kft. // Noa Építő Magyarország Kft. // Növényorvos 2005 Kft. // Nutri 8 Kft. // Oliva Hotel & Étterem // Original-Tech Kft. // Pharma Nord Kft. // Pol-S Kft. // Poli Computer PC Kft. // Practical Építőipari Kft. // Presenta Kft. // RKT-Security Hungary Kft. // S.I. 55 Kft. (Hotel Historia) // Solymár-Szalay Kft. // Tensi Tours Kft. // The Cube Kft. // Vesztergombi Pincészet // WOSS Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Szolgáltató Kft. // Zolamedia Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.