Hírek
Csapat
Klub
Galéria
Jegyek
Webshop
Kapcsolat
HUN  /ENG

  26
  28
  3
  2
  4
  2
  6
  4
TELEKOM VESZPRÉM Ⓒ
Handball Team
Főoldal / hírek
A BL-ben elért sikerek egyesületünk nimbuszát növelik
2009-11-16 11:43
Nagyon különleges hét áll mögöttünk, hiszen a játékosok létszáma a sérülések miatt egyre jobban redukálódott, emiatt kisebb létszámban tudtak az edzéseken részt venni. Ez a tény gátolta azt az elképzelésünket, hogy csapatrészenként készüljünk fel a várható nehézségekre. Nagyjából szerdára sikerült azt elérnünk, hogy a csapat indirekt módon tudta, mi vár rá szombaton. Ezután csütörtökön egy nagyon érdekes edzés következett, ahol kiderültek azok a hibák, amelyek a mai meccsen komoly nehézséget okozhattak volna a csapatnak. Nagyon örülök, hogy a játékosokkal közösen kialakítottuk azt a hangulatot és szakmai atmoszférát, aminek eredményeként a pénteki edzésre egy egészen más minőségű védő és támadó munka alakult ki. A csapat elsősorban saját magából termelte ki azokat a hibákat, amelyeket meg kellett szüntetni, így hagytunk időt arra is, hogy ezeket a hibákat teljesen kiküszöböljük. Az egész folyamat egy pedagógiai módszer eredménye volt. A pénteki közös munka már egy igazi versenyedzés volt, rövid, intenzív, dinamikus, amelyben már kifejezetten azokat az elemeket gyakoroltunk, amelyeket ma a közönség láthatott, és amelynek eredményeként szinte kiloptuk a gondolatot az ellenfél fejéből a támadásaik során.
 
IMG_3369.JPG
 
Végig uraltuk a nagyon fontos területeket, a kiváló kapusteljesítményből pedig sikerült gyors lerohanásokat indítanunk. A lerohanásban sikerült tovább fejlődnünk, három játékosunk indult azonnal, a biztonságot pedig felváltotta egy kis rizikó vállalás, és így sikerült gyönyörű gólokat szereznünk. Az első félidőben kialakult az a különbség, amely eldöntötte az egész meccset.
 
A Bosna egy sokkal szervezettebb és jobb csapat, mint ahogy ma láttuk. Az eddigi idegenbeli meccseiken az utolsó percekig vezettek, úgy gondolom, az eddigi ellenfeleik nem voltak ennyire tudatosan felkészítve. Büszke vagyok arra, hogy a csapat morálisan ilyen módon helytállt, ilyen összeszedetten, ilyen atmoszférában tudott kézilabdázni. Nálunk sikerült elérni, hogy egy olyan magas színvonalat - küzdőképességben, a testtel való ütközésben, taktikai repertoárban – tudunk fenntartani, amelyet csak nagyon kevés csapatnak sikerült elérni.
 
A második félidőben már nem tudtunk olyan kimagasló színvonalon kézilabdázni, ennek több oka volt. Látjuk, hogy ki az igazán nagy versenyző típusú játékos. Perez ebben a szituációban – amikor már eldőlt a mérkőzés – már nem tett annyit hozzá a csapat játékához, amit kiélezett helyzetekben szokott.
 
IMG_3375.JPG
 
Megzavartak bennünket a sérülések, de mindkét fiú jó úton van a teljes gyógyulás felé, bízom benne, hogy minél hamarabb csatlakozhatnak a munkához. Külön kiemelném Dávidot, aki a héten bokasérülést szenvedett. A vizsgálat kimutatta, hogy nincs törés, szakadás, „csak” a bokaszalagjai nyúltak meg. Nagyon komoly fájdalmakkal vállalta a játékot, és azt mondta: „Lajos, én mindenképpen szeretnék játszani a mai napon”. Ő egy nagyon különleges ember, minden tiszteletem egy ilyen kézilabdázóé és tulajdonképpen az ilyen hozzáállás az egész csapatra jellemző. Itt említeném meg, hogy Terzic bokasérülése ellenére végigküzdötte az egész hetet. Összességében most van nálunk egy olyan egymást emelő, segítő atmoszféra, ami nagyon fontos. Nikola nagyon sokat tett a héten azért, hogy szombatra jelentősen javuljon az állapota, folyamatosan kezelés alatt állt. A térdkalács alatti gyulladás mostanra jelentősen mérséklődött, egyébként Őt bántotta legjobban, hogy a kinti mérkőzésen nem tudott megfelelően felugrani a lövésekhez. A mai mérkőzésen sem volt meg a szükséges ugróereje, kisebb területen játszott, közel a védőfalhoz és ebből nem tudta a csapatot úgy megszervezni, ahogy azt megszokhattuk tőle.
 
IMG_3016.JPG
 
Ma csodálatos élmény volt ilyen közönség előtt játszani, nagyon nagyra tartom a szurkolók hatalmas szeretetét, amit a csapat irányában mutatnak. Azt a kiemelkedő játékot, amit az első félidőben nyújtottunk, nagyon megköszönték a második félidőben a csodálatos szurkolásukkal. Örülök, hogy ki tudtuk szolgálni közönségünket, valamint, hogy voltak más sportágakból kiemelkedő tudású sportolók, akik biztosan megirigylik azt a szurkolást, amit a csapat kapott és láthatták, hogyan kézilabdázunk hétről hétre ebben a csodálatos csarnokban.
 
Végezetül, mindannyian tudjuk, hogy Németországban a BL küzdelmeket királykategóriának nevezik, itt minden mérkőzésnek óriási jelentősége van. Az itt elért szakmai sikerekről egész Európa tudomást szerez, amely az egyesületünk nimbuszát növeli, továbbá a szponzoraink értékét emeli.
 
IMG_2898.JPG
MEGOSZTÁS
LEGFRISSEBB
GALÉRIÁK
2022-01-25 11:10
Edzés 2022. január 25.
2022-01-24 13:00
Kondiedzés 2022. január 24.
2022-01-22 10:00
Edzés 2022. január 21.
ÖSSZES MEGTEKINTÉSE
Kövess minket
FACEBOOKON!
Kövess minket
TWITTEREN!
Kövess minket
YOUTUBE-ON!
Kövess minket
INSTAGRAMON!
Kövess minket
TIKTOKON!
Hírek
Legújabb hírek
Összes hír
2022-01-26 09:43
Svédország és Spanyolország a legjobb négy között!
2022-01-25 09:38
Dánia a legjobb négy között, Franciaország izgulhat
2022-01-24 10:37
Megvannak a nyertesek!
2022-01-24 09:40
Őrült döntetlen és skandináv győzelmek Pozsonyban
2022-01-22 23:08
Dánia továbbra is hibátlan az Eb-n
2022-01-21 21:53
Thrillerbe illő izgalmak közepette nyert Spanyolország
2022-01-21 14:59
A védettségi igazolvány oltási igazolvánnyá alakul
2022-01-21 13:56
Időpontváltozás!
2022-01-21 09:44
Túl a középdöntő első körén
2022-01-20 09:41
Sorsoltak a SEHA-ligában
NÉVADÓ SZPONZOR:
TOVÁBBI TÁMOGATÓINK:
ADACTA SYSTEM KFT. | AGROTERM KFT. | ALARMTRONIC KFT. |ALLEGRO CAFE KFT. | BALATON RÉ-BUSZ KFT. | BALLUFF KFT. | BERILL KFT. | BETEKINTS WELLNESS ÉS KONFERENICA HOTEL | BROADWAY TICKET HUNGARY KFT. | CONTINENTAL AUTOMOTIVE HUNGARY KFT. | CONTROLSOFT AUTOMATIKA SZOLGÁLTATÓ KFT. | CORECOMM SI KFT. | CSŐ-KÖTŐ KFT. | ELEKTRO-CENTER KFT. | FARM-AGROKER KFT. | GEOVOL KFT. | GÉPBÉR SZÍNPAD KFT. | HOR-KOLL KFT. | INDUSTRIE ELEKTRIK VILLAMOSIPARI KFT.| INGAFORG ZRT. | JFT KFT. | JOST HUNGÁRIA KFT. | KÁBELSZAT KFT. | LIMELOG KFT. | LOCARGO KFT. | LV INTERNATIONAL KFT.
KIEMELT PARTNEREINK:
MAXIMÁL ZRT. | MHS MAGYARORSZÁG KFT. | MKB BANK ZRT. | NOA ÉPÍTŐ MAGYARORSZÁG KFT. | NÖVÉNYORVOS 2005 KFT. | NUTRI 8 SALES GRUOP KFT. | OMV HUNGÁRIA KFT. | PHARMA NORD KFT. | POLI COMPUTER PC KFT. | POL-S KFT. | PRACTICAL ÉPÍTŐIPARI KFT. | RING AUTÓ KFT. | RKT-SECURITY HUNGARY KFT. | S.I. 55 KFT. (HOTEL HISTORIA) | SOLYMÁR-SZALAY KFT. | SPORTOPUS KFT. | TAKÁCS MŰVEK KFT. | TENSI TOURS KFT. | UNI-CITY BETONGYÁRTÓ ÉS KERESKEDELMI KFT. | VESZTERGOMBI PINCÉSZET | WOSS KERESKEDELMI, VENDÉGLÁTÓIPARI ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT. | ZOLAMEDIA KERESKEDELMI ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT.
TELEKOM VESZPRÉM HANDBALL TEAM
Telekom Veszprém Handball Team Zrt.®
Minden jog fenntartva
ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ
KÖZÖSSÉGI MÉDIA
/veszpremhandballteam
Veszprém Handball TV
@telekomveszprem
@telekomveszprem
@telekomveszprem
LINKEK
Hírek
Csapat
Klub
Galéria
Jegyek
Webshop
Kapcsolat
KONTAKT
[email protected]
+36 88 566 400