Balatonfüredi KSE - Telekom Veszprém 20-41
2023-02-11 19:26
A 2023-as év első K&H Liga mérkőzésén a Telekom Veszprém a Balatonfüredi KSE otthonába látogatott a Balaton partjára. Andreas Nilsson átlövés góljával kezdődött a találkozó, majd Corrales védett a kapuban egymás után háromszor is. A Veszprém Strlek, ElDeraa, Nilsson, Remili, Marguc sorral kezdte a találkozót, védekezésben Sipos, támadásban Nenadic szerepelt. Az 5. percben 3-4 volt az állás. Szerencsére továbbra is stabil támogatás jött a kapuból, így Corrales 50%-on védett ebben az időszakban és támadásban is rendre eredményes volt a Veszprém Nenadic irányításával. A 15. percben 7-10 volt az állás. Majd a Veszprém ritmust tudott váltani és több megindulást is végig tudott vinni, Manuel Strlek nagyszerű gólokat szerzett, így a 22. percben 7-14 volt az állás. Jött is a balatonfüredi időkérés, a Telekom Veszprémnél pedig a cserék, a pályán Lukács Péter, Ilic Zorán és Ligetvári Patrik támadásban is. A fiatalok még rá tudtak tenni egy lapáttal, a félidő: 10-20

A második félidő egy Bjarki Már Elísson góllal kezdődött. Mindkét szélen cserélt tehát a Veszprém, így Mikita Vailupau is a pályára lépett. 12-25-nél Gyögy László időt kért a 35. percben. De az olló csak nyílt, a 45. percben az állás 14-33. Érkeztek ismét a fiatalok és a 40. percben már 20 gólra növelték a különbséget. 16-36. Nagyszerű védekezéssel sok hibára késztették a Balatonfüredi KSE-t, ezáltal sok indulás gólt szerezhettek a szélsőink. Dinamikusan, frissen játszott a Veszprém, nyoma sem volt fáradtságnak vagy fásultságnak. Magabiztosan nyerte a találkozót 20-41-re.

Balatonfüredi KSE - Telekom Veszprém 20:41 (10:20)

Balatonfüredi KSE: Tóth, Andó – Kemény 3, Sretenovic 2, Varga 1, Bóka 1, Szmetán 1, Gostovic 1, Szöllősi 4, Dénes, Ág, Malinovic, Hornyák 3, Szűcs 3, Vajda, Brandt 1.

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nenadic 1, Nilsson 6, Elísson 6, Ligetvári 2, Marguc 3, Strlek 5, Lukács 1, Remili 5, Mahé, ElDeraa 3, Ilic 1, Pechmalbec 2, Vailupau 4, Sipos 2.

Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/6 ill. 2/3

NYILATKOZATOK

György László: Nem voltunk partnerek ma sajnos. Nehéz is mit mondani egy ilyen találkozó után. Sok hibát követtünk el elöl és hátul is, amit a Veszprém kíméletlenül kihasznált. Rengeteg indításgólt lőttek ezekből. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.

Momir Ilic: Gratulálok a játékosaimnak a mérkőzéshez, ahhoz, hogy nagyon komolyan vették a találkozót. Egy vesztes Bl-meccs után mentünk bele ebbe a találkozóba. Egy hosszabb válogatott időszak után mindig nehezebb a dolgunk. Pár játékelemben javulnunk kell és a védekezésünkön is van csiszolnivaló. Elégedett vagyok, hogy komolyan vettük a találkozót, dolgozunk tovább. Sok sikert kívánok a Balatonfürednek!

Andó Arián: Sajnos rosszul kezdtük a találkozót és Corrales is nagyszerű napot fogott ki a veszprémi kapuban. Rengeteg hibát vétettünk, amit ki kell javítanunk, hiszen kedden fontos mérkőzés vár ránk.

Ligetvári Patrik: Nehéz meccsre számítottunk, hiszen tavaly döntetlent játszottunk itt Balatonfüreden. Egyetértek Momoval, kell még dolgoznunk és javítani a hibáinkon. Sok sikert kívánok a Balatonfürednek!