Barça - Telekom Veszprém 36:41
2023-10-26 22:42

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának 6. fordulójában a Barça csapatához látogattunk. A mérkőzés első támadását a hazai csapat vezette, Dika Mem révén gól is szereztek belőle a katalánok. Első találatunkat Ludovic Fabregas jegyezte, aki a bemutatásnál hatalmas tapsot kapott. Az Építők a Marguc, Sandell, Remili, ElDeraa, Descat, Fabregas sorral kezdett, Corrales a kapuban. Védekezésbe Ligetvéri Patrik érkezett. Összesen 6 gól esett az első 5 percben, szerencsére Rodrigo jól kezdett, 3 védést is bemutatott, köztük egy duplát is. Támadásban azonban kicsit kapkodó volt a játék, de Fabregas nagyon élt; hat perc után 4-4. Marguc hetest hibázott, de Corrales már 5 védésnél járt: 4-5-nél vezettünk először.  Pechmalbec érkezett Fabregas helyett, nagyjából 10 perc után, (hatalmas volt a tempó). Majd Dika Mem rázta meg magát, két lerohanásból is gólt szerzett. 10-8-ra, két góllal elhúzott a Barca, és sajnos a védekezésünk sem tűnt túl stabilnak ebben az időszakban, pár másodperc alatt gólhelyzetet teremtettek a katalánok, amit persze rendre ki is használtak. Ligetvári kapott két percet, Sandell helyett Casado a pályán; 15 perc játék után 11-9.

Iszonyatos tempó, cserék mindkét oldalon, Pechmalbec élt a falban, 2 gólt jegyzett a kipattanókat megszerezve. Kicsit mindkét csapat visszavett az őrült tempóból, Dika Memre azonban nem volt ellenszerünk sajnos továbbra sem. A 20. percben cseréltünk, Remili pár hiba után pihenhetett egy kicsit.  Az 1-2 gólos különbség kezdett beállni a két csapat között, sőt 15-15-nél egyenlítettünk. Casado nagyot játszott irányítóban, egy-egyezett, támadta a falat. (16-16) Dika Memre kiléptünk, ki is hagyta… Ezek a mi perceink voltak. 16-17-re vezettünk. Carlos Ortega időt kért, közben zúgott a „mindenki balra olééé”, fantasztikus volt a hangulat. Kosorotov szerezte meg a második gólját, kettővel vezettünk 2 perccel az első félidő vége előtt. Az állás 17-18 volt, 17 másodperccel a félidő vége előtt Momir Ilic időt kért. 7 a 6 elleni játék. Kosorotov gyönyörű gólt szerzett belőle, a félidőben 17-19.

A második játékrészt a Veszprém kezdte, ElDeraa révén ismét hárommal vezettünk, 17-20. Cseréltünk a széleken, Mikita Vailupau és Bjarki Már Elísson indította a második 30-at, a Casado, Remili, ElDeraa belső hármassal kiegészülve, továbbá Rodrigoval a kapuban és Ligetvári érkezett a védekezésbe. Először vezettünk 4-el Fabregas révén, 18-22-re. ElDeraa percei következtek, de Vailupau is megszerezte első gólját egy lerohanásból. Nagyon szép játék volt! A 38. percben labdánk volt az 5 gólos előnyért, de a kapuba beálló Perez de Vargas hárítani tudta Fabregas ziccerét. A Barca közelebb lopózott, a 40. percben 23-25, a támadásainkból elfogyott a lendület sajnos, de Casado elmozdít minket a 25-ről. (23-26) 23-27-nél Carlos Ortega kért időt. Kis rohanás, egy-két hiba és 45 perc után: 24-28.

5-1-es védekezésre jött ki a Barca, miután Dika Mem kért ápolást, Sandell cselezett ki mindenkit: 24-29. A 48. perc végén Momir Ilic időt kért, reagálva a Barca nyitott védekezésére. Kosorotov szerzett okos gólt, 26-31. Remiliiii 26-32, majd Dragan Pechmalbec 26-33 és Carlos Ortega időt is kért. Ez szép volt, Fiúk! A távolság nem csökkent, 52 perc után 28-35, a védekezés nagyon jó volt, támadásban valaki mindig megtalálta az utat a kapuig, ez a fajta játék Remilinek nagyon fekszik. A Barca szinte egész pályás védekezésre váltott, ami megzavarta kicsit a mieinket, így 35-30-nál Momir Ilic időt kért. Időkérés után a Barca feljött 4-re, de szépen lassan vissza tudtunk jönni arra a szintre, ahol voltunk előtte támadásban, Casado, majd ElDeraa bontotta meg a falat, a végét szerencsésen lemenedzseltük. Történelmi győzelem: 36-41.

Barça - Telekom Veszprém 36:41 (17:19)

Barça: Perez de Vargas, Nielsen – Rovira 1, Carlsbogard 2, Mem 7, Arino 2, Wanne, Janc 6, N’guessan 7, Gómez 1, Petrus, Langaro, Richardson 5, Frade 2, Cikusa, Moreno 3.

Telekom Veszprém: Biosca, Corrales – Descat, Sandell 4, Elísson, Nilsson, Ligetvári, Marguc 2, Remili 4, Mahé, ElDeraa 6, Pechmalbec 7, Vailupau 1, Casado 5, Fabregas 7, Kosorotov 5.

Kiállítások: 0 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 3/3 ill. 0/1

NYILATKOZATOK

Edzői nyilatkozatok

Carlos Ortega: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek, megérdemelték, hogy megnyerjék ezt a mérkőzést. Nem vagyok elégedett a védelmünkkel. Kemény meccs volt. Fel kell ébrednünk és folytatnunk kell a munkát!

Momir Ilic: Először is, gratulálok a játékosaimnak, ez egy történelmi győzelem volt, először nyertünk itt ugyanis. Fantasztikus meccs volt, 60 percig kiválóan kézilabdáztunk. Tudtuk rotálni a játékosainkat, tudtunk pihentetni és mindenki, aki beszállt, hozzá tudott tenni. Büszke vagyok a játékosaimra. Komoly tartást, komoly erőt mutattunk ma. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek és buzdítottak minket!

A pályán belülről

Ludocvic Fabregas: Jól játszottunk végig ezen a mérkőzésen, köszönjük a szurkolóinknak, hogy eljöttek ide Veszprémből buzdítani bennünket! Fantasztikusak voltak ma! Nagyon jól védekeztünk, ez volt a kulcs. Nem könnyű itt nyerni, de nekünk sikerült egy nagyon jó meccsel elérnünk ezt. Ez a győzelem nagy önbizalmat adhat nekünk a továbbiakra. Az igaz, hogy ez csak egy csoportmeccs volt, de egy igazán jó alakulatot győztünk ma le. Meg van az esélyünk arra, hogy az első helyen zárjuk a csoportot. Számomra személy szerint is egy különleges mérkőzés volt a mai, és szeretném a Barca szurkolóknak is megköszönni a fogadtatást!

Blaz Janc: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Mindent megtettünk, de ma ők voltak a jobbak. Túl sok hibánk volt, és a védelmünk borzalmas volt. Harcolnunk kell, mert a csoportunk nagyon nehéz. Köszönet a szurkolóknak, akik eljöttek és támogattak minket!