Celje Pivovarna Lasko - Telekom Veszprém 33-40
2023-11-15 20:59

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának 7. fordulójában a Celje Pivovarna Lasko csapatához látogatott a Veszprém. A meccset a mieink kezdték, támadásban Marguc, Remili, Kosorotov, Casado, Pechmalbec, Elísson. A kapuban Rodrigo Corrales. Védekezésben pedig Ligetvári érkezett. Az első gól viszonylag későn, 2:46 után született meg, Nedim Remili lőhetett ziccert. (0-1) Kreatív támadójátékkal, egy harcos Pechmalbec-kel, Rodrigo védésekkel kezdtük meg a találkozót, 3-7 a pályán és legalább ennyi volt az előny a lelátón is, hiszen fantasztikus a hangulatot csinált a veszprémi tábor. A 12. percben érkezett Fabregas, aki a remekül játszó Pechmalbec-ket váltotta. Majd nem sokkal később Sandell szállt be Remili helyett. A játék kicsit akadozóbb lett, mint az első sorral, de a különbséget képes volt tartani a csapat, közben Mahé is pályára lépett irányítani. Yahia Omar a szélre szállt be, Ligetvári Patrik támadásban is kivette a részét, Andreas Nilsson pedig meglőtte 1300. gólját is Veszprém mezben. 25 perc játék után az eredmény 12-18 volt. Eladtunk pár labdát, néhány technikai hiba és a „kis” Mai Marguc duplája máris veszprémi időkérést eredményezett, a félidő vége: 17-22.

A második félidőt a Celje egyből góllal kezdte, így megint szűkebb volt az erdmény, -4, 18-22. Visszajött a kezdősor, egyedül Descat váltotta Bjárkit a szélen, egész pontosan Marguc, Remili, Pechmalbec, Ligetvári, Casado, Descat a falban, kapuban Rodrigo Corrales, támadásba Kosorotov érkezett. Az első gólunkat Gasper Marguc szerezte, 18-23. A 35. percben Pechmalbec karját húzták vissza ziccerben, így 2 perc és hetes. A hetest Descat váltotta gólra: 21-25. Rodrigo bemutatta a 8. vésését is, ezzel marad a +4, sőt, Remili harcolt ki hetest. Majd mégegyet és máris 22-28, Fabregas találatával pedig újra +7, 22-29. Emberelőnyben 5-1-es nyitott védekezést próbálunk Casadoval fent, labdaszerzés és Descat gól a vége. Jól működött. A 41. percben Alem Toskic időt kért. Descat nagy formában, 5/5 és Casado is nagyon jól mozgott zavaróban, így a 46. percben 25-35-öt mutatott az eredményjelző. Cseréltünk is, Mahé, Sandell, Nilsson a pályán. Nilsson góljával 28-36 volt az eredmény a 53. percben. Ligetvári támadásban ismét, Yahia Omar pedig a szélen. A vége: 33-40.

RK Celje Pivovarna Lasko - Telekom Veszprém 33:40 (17:22)

RK Celje Pivovarna Lasko: Zaponsek, Gabersek – Peric 1, Marguc 5, Mazej 2, Krecic, Cokan 7, Cirovic 1, Antonijevic 3, Maric 2, Ivankovic, Janc 5, Gregoric 1, Milicevic 4, Kacicnik 1, Zabic 1

Telekom Veszprém: Biosca, Corrales, Nagy – Omar, Descat 8, Sandell 4, Nilsson 2, Elísson 3, Ligetvári 2, Marguc 3, Remili 4, Mahé 2, Pechmalbec 2, Casado 2, Fabregas 5, Kosorotov 3

Kiállítások: 8 perc ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 4/4

NYILATKOZATOK

Edzői nyilatkozatok

Alem Toskic: Először is gratulálok a Veszprémnek a megérdemelt győzelemhez. Egy jó meccset játszottak ellenünk. Volt pár hibánk a mai mérkőzésen. Egy nagyszerű lehetőség ez számunkra, hogy a Bajnokok Ligájában játszunk ilyen erős csapatokkal.

Momir Ilic: Szeretnék gratulálni a játékosaimnak. Egy edző számára mindig jó érzés, hogy ha 40 gólt lő a csapata. Az első félidőben volt egy olyan periódusa a meccsnek, amivel nem vagyok elégedett, hiszen a védekezésünk nem volt az igazi. Ebben az időszakban 9 gólt kaptunk. A második játékrészben jól reagáltunk erre. Az 5-1-es védekezésünk is jól működött. Tudtuk, hogy nehéz lesz itt nyerni és hogy eddig mindig szorosmérkőzéseket játszott a Celje, csak nem volt szerencséje. Jövőhéten ismét egymás ellen lépünk pályára és az sem lesz egy könnyű találkozó.

Pályán belülről:

Rok Zaponsek: Számunkra minden meccs egy nagy lehetőség, hogy Európa legjobbjaival játszunk. Ez volt ma a realitás, legalább két szinttel jobbak voltak, mint mi. Minden, amink volt kitettük ma a pályára. Tanulnunk kell a hibáinkból.

Gasper Marguc: Mindig nagyon jó érzés visszatérni Celjébe, hiszen ez a szülővárosom és itt is kezdtem el a kézilabdás pályafutásom. Boldog vagyok, hiszen ezúttal Mai testvérem ellen léphettem pályára. Az elejétől kezdve tiszteltük a Celjét, 60 percen keresztül komolyan vettük őket. Irányítottuk a meccset, még akkor is, hogy ha voltak hullámvölgyeink.