Egyiptom 2021 – harmadik kör
2021-01-20 09:58
Tegnap este lezárult a 2021-es egyiptomi világbajnokság csoportköre. A veszprémi játékosok mindannyian kvalifikálták magukat középdöntőbe, több-kevesebb sikerrel és különböző számú tovább vitt pontszámokkal. A legnehezebb helyzetben Brazília van, akik csak egyetlen pontot tudtak magukkal vinni a következő körbe.

A csoport
Magyarország
Lékai Máté, Székely Márton

A magyar válogatott csoportdöntőre készült a németek ellen, amely a tovább vitt pontokat nagyban befolyásolta. A magyarok úgy kezdtek, ahogy azt kell egy ilyen téttel bíró mérkőzésen, és az első félidő közepére ötgólos előnyt harcoltak ki, amely aztán sajnos mindössze egyre olvadt a szünetre. A második játékrészben végig fej-fej mellett harcoltak a felek, hol Németország, hol Magyarország vezetett. A végjáték aztán Lékai Máté zsenijével záródott le, miután hét másodperccel a vége előtt felvállalva az egy-egy elleni játékot gólt lőtt Bitter kapujába. Máté a győztes gól mellett még háromszor talált be, Székely Márton pedig egy büntető védésre érkezett, amelybe bár beleért, nem sikerült megfognia. Magyarország veretlenül abszolválta a csoportkört, és a maximális négy pontot viszi a középdöntőbe, ahol csütörtökön 18:00-kor a Brazília ellen kezd majd.

A csoport végeredménye: Magyarország 6 pont, Németország 4 pont, Uruguay 2 pont, Zöld-foki szigetek 0 pont

B csoport
Spanyolország, Brazília
Rodrigo Corrales, Jorge Maqueda, Rogerio Moraes

Spanyolország Tunézia ellen zárta a csoportkört, és magabiztosan le is győzte az afrikaiakat. Végig kézben tartották a meccset a spanyolok, félidőben hárommal, a találkozó végén pedig hat góllal voltak jobbak. A 36:30-as végeredményből Jorge Maqueda két góllal vette ki a részét, míg Rodrigo Corrales ezúttal nem lépett pályára.
A brazilok tovább folytatták vesszőfutásukat, hiszen most sem sikerült nyerniük. Lengyelország nagyon simán, tíz góllal, 23:33-ra győzött, és viszi tovább ezeket a megszerzett pontokat a középdöntőbe. Samba ezúttal nem maradt gól nélkül, kétszer volt eredményes.
Spanyolország a németek ellen kezdi második szakaszt csütörtökön, míg Brazília a magyarokkal találkozik szintén csütörtökön.

B csoport végeredménye: Spanyolország 5 pont Lengyelország 4 pont, Brazília 2 pont, Tunézia 1 pont

C csoport
Horvátország
Manuel Strlek

A horvátoknak nagyon kellett a győzelem Katar ellen, hiszen ha kikapnak csak egy pontot vittek volna a középdöntőbe. Manuel Strlek hat góljának is köszönhetően ez végül nem így történt, két góllal (26:24) megverték Katart és három ponttal kezdhetik a vb második szakaszát. Első meccsüket Bahrein ellen vívják csütörtök este 18:00-kor.

C csoport végeredménye: Horvátország 5 pont, Katar 4 pont, Japán 3 pont, Angola 0 pont

E csoport
Franciaország, Norvégia
Kentin Mahé, Kent Robin Tonnesen

Franciaország veretlen maradt a csoportküzdelmek alatt, de Svájc ellen a zárófordulóban azért rezgett a léc. A felek végig döntetlenre álltak, félidőben is 14:14 volt az állás, és a második félidő is gólszegény volt, csupán 11:10-re tudta hozni a francia válogatott. A végeredmény egy nagyon szoros 25:24, amelyhez Kentin Mahé hét góllal járult hozzá.
A norvégok hozták a kötelezőt, és az egész csoportkör alatt csak a franciáktól kaptak ki. A zárófordulóban Ausztria ellen Kent Robin Tonnesen volt csapata legjobbja, hét góllal.
Mindkét együttes már ma pályára lép a közép döntőben. Franciaország Algéria ellen kezd 18:00-kor, Norvégia pedig Portugália ellen 20:30-kor.

E csoport végeredménye: Franciaország 6 pont, Norvégia 4 pont, Svájc 2 pont, Ausztria 0 pont

G csoport
Egyiptom
Omar Yahia

Omar Yahia és Egyiptom Svédországgal játszotta a csoportdöntőt, és bár az első félidőben még vezetett 9:12-re, a végén Svédország felül tudott kerekedni, és 24:23-ra legyőzte a házigazdákat. Omar Yahia remekül játszott, és hat góllal segítette csapatát.
Egyiptom is elkezdi ma a középdöntőt Oroszország ellen.

G csoport végeredménye: Svédország 6 pont, Egyiptom 4 pont, Macedónia 2 pont, Chile 0 pont

H csoport
Szlovénia, Oroszország
Blaz Blagotinsek, Daniil Shishkarev

A szlovénok Fehéroroszország ellen zárták a csoportot, és egy 15:15-ös félidő után ráléptek a gázra. A második félidőben nem volt kérdés, hogy melyik együttes jobb. Szlovénia 29:25-re győzött, Blagotinsek pedig kétszer is eredményes volt.
Az oroszok Dél-Koreával találkoztak, és simán nyertek is 26:30-ra. Daniil Shishkarev ezúttal góltalan maradt.
Szlovénia ma 15:30-kor Macedónia ellen, míg az oroszok 18:00-kor Egyiptom ellen kezdik a középdöntőt.

H csoport végeredménye: Orosz Kézilabda Szövetség 5 pont, Szlovénia 4 pont, Fehéroroszország 3 pont, Dél-Korea 0 pont