Egyiptom 2021 – középdöntő harmadik kör
2021-01-26 09:33
Véget ért a 2021-es egyiptomi kézilabda-világbajnokság középdöntője, és kialakult a legjobb nyolc csapat mezőnye, akik innentől egyeneskiséses rendszerben folytatják a tornát. A magyar válogatott kikapott utolsó meccsén a középdöntőben, amellyel elveszítette veretlenségét, és kiderült az is, hogy az eddig minden találkozójukat megnyerő Franciaországgal találkoznak majd szerdán este.

Első csoport
Magyarország, Spanyolország, Brazília
Lékai Máté, Székely Márton, Jorge Maqueda, Rodrigo Corrales, Rogerio Moraes

Az eddig veretlen Magyarország a spanyolok ellen játszott csoportdöntőt, ahol mondhatni tétnélkül léptek pályára a csapatok. A magyaroknak csak egy-két fellendülése volt, a meccs összességében a spanyolok irányítottak, amely a 36:28-as végeredményen is látszik. A szakmai stáb pihenőt adott a csapat húzóembereinek, így Lékai Máténak is, viszont Székely Márton keretben volt, és egy félidőt töltött a pályán. A spanyol oldalon Jorge Maqueda négyszer volt eredményes, míg Rodrigo Corrales egy büntető erejéig került a kapuba. A negyeddöntőben Magyarország Franciaországgal, Spanyolország pedig Norvégiával találkozik.
A brazil válogatott könnyedén fektette két vállra Uruguayt (37:17), és ezzel először sikerült nyerniük ezen a világbajnokságon. A meccs legjobbjának a veszprémi beállót, Rogerio Moraest választották.

Első csoport végeredménye: Spanyolország 9 pont, Magyarország 8 pont, Németország 5 pont, Lengyelország 5 pont, Brazília 3 pont, Uruguay 0 pont

Második csoport
Horvátország
Manuel Strlek

Folytatódott Horvátország vesszőfutása a középdöntő zárófordulójában is. A dánok simán átrohantak szomszédainkon (28:26), akik ezzel csoportjuk negyedik helyén végeztek csak. Manuel Strlek nem szerzett gólt a találkozón.

Második csoport végeredménye: Dánia 10 pont, Katar 6 pont, Argentína 6 pont, Horvátország 5 pont, Japán 3 pont, Bahrein 0 pont

Harmadik csoport
Franciaország, Norvégia
Kentin Mahé, Kent Robin Tonnesen

Franciaország a vártnál simábban tudta legyőzni az eddig remek teljesítményt nyújtó portugál válogatottat. A 23:32-es végeredményt hozó meccsen Kentin Mahé egyszer volt eredményes.
Norvégia ismét szoros találkozót játszott, ezúttal Izland ellen. A szünetben még 18:18-ra álltak a felek, de a végén mégis a norvégok örülhettek a 33:35-ös végeredménynek. Kent Robin Tonnesen két gólt is szerzett.
A negyeddöntőkben a franciák Magyarországgal, a norvégok pedig Spanyolországgal találkoznak.

Harmadik csoport végeredménye: Franciaország 10 pont, Norvégia 8 pont, Portugália 6 pont, Svájc 4 pont, Izland 2 pont, Algéria 0 pont

Negyedik csoport
Egyiptom, Szlovénia, Oroszország
Omar Yahia, Blaz Blagotinsek, Daniil Shishkarev

Egyiptomnak egy pont is elég volt ahhoz a zárófordulóban, hogy a legjobb nyolc csapat közé jusson. Ez sikerült nekik az alaposan megtizedelt szlovén válogatott ellen, akik a mérkőzés napján ételmérgezést kaptak. Csapatunk játékosa, Blaz Blagotinsek bár a jegyzőkönyvben szerepelt, pályára lépni nem tudott, annyira rosszul volt. A végeredmény 25:25 lett, Omar Yahia pedig a meccs legjobbja a maga hat góljával.
Az oroszok Svédország ellen zárták a tornát, egy sima vereséggel, 20:34. Daniil Shishkarev egyszer volt eredményes.
Egyiptom a címvédő Dánia ellen lép pályára szerdán a negyeddöntőben.

Negyedik csoport végeredménye: Svédország 8 pont, Egyiptom 7 pont, Szlovénia 6 pont, Orosz Kézilabda Szövetség 5 pont, Fehéroroszország 4 pont, Macedónia 0 pont