Eurofarm Pelister - Veszprém Handball Club 23-30 (12-17)
2024-10-24 22:20

A Bajnokok Ligája hatodik fordulójában a HC Eurofarm Pelister otthonában, Bitolában vendégeskedtünk. Az észak-macedón csapat egy döntetlennel és négy vereséggel állt a csoport nyolcadik helyén, mégis teltház várta a mérkőzést a Boro Curlevski Arénában. A játékot ellenfelünk kezdte, mi a Descat, Grahovac, Ligetvári, Fabregas, Remili, Vailupau sorral álltunk fel védekezni. Rodrigo a kapuban. A pad végén pedig Luka Cindric és Sergey Kosorotov várta a cserét. Az első gólunkat egy szép átlövésből pont Kosorotov szerezte.  (1-1) A mérkőzést jól kezdtük, nagy sebességgel és dinamikusan játszottunk, így az első 5 perc után 2-4-et mutatott az eredményjelző. Rodrigo védett pár perc elteltével 3-at is, Luka Cindric pedig fantasztikus dinamikával cselezte be magát a falba és szerzett gólt betörésből. A következő percek is nagyszerű veszprémi kézilabdát hoztak, negyedóra elteltével 7-11-et mutatott a Boro Curlevski aréna kijelzője. Sandell érkezett Remili helyett, Pechmalbec Fabregas helyett, de leszakítani nem sikerült a Pelistert, ráadásul a védekezésünk is felpuhult valamelyest, kis kapkodás volt érezhető a társaságon. A hazaiak fel is jöttek kettőre (12-14) a 25. percben. Rákapcsoltunk egy kicsit, az ellenfél hibáit kihasználva, Cindric szemfülességével és a szélsőink, Descat és Vailupau biztos helyzetkihasználásával hattal is vezettünk. A félidő csak +5, 12-17 volt.

A második játékrészt mi kezdtük a teljes kezdőcsapattal a pályán. A félidő első gólját Fabregas szerezte, befutva az üres területre, szép gólt szerzett, védekezésbe pedig Ligetvári és Grahovac érkezett, Remili és Cindirc helyett. A félidő eleje mondhatni egészen hibátlan, tetszetős játékot hozott, szédületes Remili passzokkal, labdaszerzéssel, gyors pattogós védekezéssel, vezettünk is 7 góllal, 45 perc után. (16-23) Érkezett Casado és Pechmalbec az utolsó negyedre, a Veszprém nagyon koncentráltan játszott, teljesen leszakítani nem sikerült ugyan a Pelistert, de a meccs teljes kontroll alatt volt. Az 50. percben Pechmalbec kapott kétperces büntetést, de közelebb nem tudott jönni a hazai csapat. A végén még Grahovac kapott pirosat nyakra ütésért, Rodrigo Corrales pedig 15 védéssel zárta a meccset, a végeredmény: 23-30.

HC Eurofarm Pelister - Veszprém Handball Club 23–30 (12 - 17)

HC Eurofarm Pelister: Mitrevski, Ivic - Manaskov, Cehte 2, Ristevski, Kuzmanoski, Tajnik, Borzas 4, Radivojevic 2, Kuzmanovski 7, Abutovic, Gjorgovski 1, Atanasievikj 2, Peshevski 1, Hosni 3, Hadzic 1.

Veszprém Handball Club: Corrales, Jensen – Grahovac, Descat 6, Sandell 1, Elísson, Ligetvári, Cindric 8, Remili 1, Végh, Pálmarsson, Pechmalbec, Vailupau 4, Casado 1, Fabregas 6, Kosorotov 3.

Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

Hétméteresek: 1/0 ill. 2/2

Piros lap: 0/1

NYILATKOZATOK

Xavi Pascual: Mindig nagyszerű érzés olyan helyen játszani, ahol teltház van és ilyen hangulat. Ez igazán fontos a sportunk számára. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen a sérülések miatt nehezebb napokat élünk meg. Azonban azok, akik a helyükbe lépnek, kiválóan teljesítenek. Fontos két pontot szereztünk ma, amivel a csoportunk élére álltunk.

Luka Cindric: Nagyon jó volt ismét Észak-Macedóniában játszani, hiszen itt mindenki szereti a kézilabdát. Gratulálok a Pelisternek a mai teljesítményéhez. Nem egyszerű itt nyerni, de koncentráltak voltunk végig és ennek köszönhetően begyűjtöttük a két pontot.

Alekso Lembanov: Az egyik legerősebb együttes ellen játszottunk ma, akik a végső győzelemre is esélyesek. Megtiszteltetés volt ellenük pályára lépni. Nem volt sok időnk felkészülni erre a meccsre, hiszen kedden bajnoki mérkőzést játszottunk. Azt gondolom, hogy a védekezésünk egész jó volt, azonban a Veszprém így is sok könnyű gólt szerzett.

Petar Atanasijevic: Azt gondolom, hogy a másodedzőnk elmondott mindent. Megtiszteltetés volt az egyik legjobb csapat ellen játszani. Sajnos csak egy napunk volt felkészülni erre a mérkőzésre, de én így is gratulálok a csapatomnak. A szurkolóknak pedig köszönjük a támogatást.