FC Barcelona - Veszprém Handball Club 34 – 39 (13-15)
2024-10-01 19:00

A klubvilágbajnokság elődöntőjében az FC Barcelona együttesével találkoztunk. A mérkőzés, annak ellenére, hogy mindig, mindenhol a világon igazi kézilabda csemegének számít, a helyszínen nagy számú közönséget nem vonzott. A játékot ellenfelünk kezdte, mi a Descat, ElDeraa, Ligetvári, Fabregas, Remili, Vailupau sorral álltunk fel védekezni. Rodrigo a kapuban. A pad végén pedig Luka Cindric várta a cserét … és ő szerezte az első gólunkat is. (0-1) A mérkőzést jól kezdtük, Corrales védéssel mutatkozott be, Dika Memet sikerült megállítani, blokkoltunk, 5 perc után 3-5-öt mutatott az eredményjelző. Majd harcosan, dinamikus játékkal folytattuk, jó védekezéssel, 10 perc után 5-8 volt. Kicsit talán túl is pörögtünk, hiszen Remilit kiállították két percre, de az emberhátrányt sikerült döntetlenre hozni. Cseréltünk: Kosorotov, Pechmalbec, Sandell érkezett. 15 perc után 8-10 volt az állás, majd Casado állt be irányítani. A túloldalon kapuscsere; Nielsen vette át a stafétát Vargastól, a dán klasszis hozott is egy kis stabilitást a Barca játékába védéseivel; közben emberhátrányba kerültünk, Descat állították ki. A 23. percre a Barca feljött egyre, Carlos Ortega pedig időt kért. Egyenlíteni szerencsére nem tudtak, hiszen Fabregas szerzett gólt, Casado szépségdíjas bejátszása után. Jó védekezés, Corrales védések, így pörögtek a percek … Ligetvári kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk, de tartottuk a 2-3 gólt. A félidő utolsó percéből jól jöttünk ki, Descat gólja zárta az első 30 percet Xavier Pascual időkérése után. A félidő vége így: 13-15.

A második játérészt mi kezdtük a teljes kezdőcsapattal a pályán. A félidő első gólját Fabregas szerezte háttal a kapunak, védekezésbe pedig Ligetvári érkezett. Nedim Remili találatával először vezettünk néggyel. Jó meccs! Nagyon jó meccs! Harmincöt perc elteltével az állás 16-18 volt. Frade kiállítása révén lendületet szereztünk, jó védekezéssel tartottuk az eredményt, miközben többször sikerült megállítani Dika Memet és a középkezdésből sokszor elinduló Aleix Gomezt vagy Jancot is. A 12. percben Remilit két kézzel lökték a levegőben, aki a hátára esett, ezért Rodriguez piros lapot kapott. 45 perc játék után az eredmény 22-24 volt. Nem sokkal később a vendégek mestere Carlos Ortega időt kért, Aleix Gomez talált be hetesből, a Barca érezhetően szerette volna átvenni a kezdeményezést. A 49. percben Remili újra a pályán volt, nagy baj nem történt szerencsére. A Barca viszont kiegyenlített, Xavier Pascual pedig időt kért. Az állás 25-25 volt. Sajnos sok hibával játszottunk a következő percekben, kihagyott helyzet, eladott labdák, 26-26-os állásnál Pascual újra időt kért. Az 55. perctől kezdve azonban már mi voltunk hátrányban és futottunk az eredmény után. 29-29-nél Yehia ElDeraa góljával egyenlítettünk. Az utolsó percben Carlos Ortega is kikérte az utolsó idejét, 34 másodperc maradt hátra, majd drámai események következtek, hétméterest kapott a Barca, amelyet Rodrigo Corrales védett. Majd a túloldalon lepörgött az idő, időntúli szabaddobás, melyet Kosorotov a kapufára dobott. Következhetett tehát a hosszabbítás.

A túlórát jól kezdtük, ahogy eddig minden félidőt, vezetés és Corrales védés, Luka gól. 29-31. És jól is folytattuk, bombagólok, 5 perc után 30-33.

Kezdődött is a következő 5 perc. Remili góljával indult és tartottuk is a négy gólos előnyt… ami már a végére ötre is felduzzadt. A vége tehát: 34-39.

Veszprém Handball Club: Corrales, Jensen – Grahovac, Descat 9, Sandell 1, Elísson, Ligetvári, Cindric 5, Remili 9, Végh, ElDeraa 7, Pechmalbec, Vailupau 2, Casado, Fabregas 5, Kosorotov 1.

FC Barcelna: Nielsen, Vargas – Carlsbogard 2, Mem 9, Arino 2, Janc 2, N’Guessan 2, Gomez 10, Petrus, Makuc, Ortega, Palomino, Richardson 1, Frade 3, Cikusa 3, Moreno.

Kiállítások: 2 perc ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/4 ill. 4/5

Piros lap: 1/0

NYILATKOZATOK

Xavier Pascual

Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, harcoltunk ma, ahogy eddig még soha ebben a szezonban. Megmutattuk az igazi arcunkat és megérdemelten nyertünk. De jelenleg nem vagyunk még bajnokok! Számunkra ez most egy meghatározó győzelem volt, ami hatással lehet az előttünk álló hónapokra. De, még egyszer, még semmit sem nyertünk. Fel kell készítenünk a játékosainkat a következő kihívásra. Nagyon örülünk, hogy örömet okozhattunk az embereknek, akik bíznak abban, hogy valami nagyot tudunk csinálni ezzel a csapattal.

Luka Cindric

Kemény meccs volt, nagyon élveztem minden pillanatát, eredetileg 60 percre terveztük, de ahogy látták, küzdöttünk az utolsó másodpercig. Megmutattuk, hogy van tartásunk, remélem, hogy a következő mérkőzésre ez egy jó motivációt és lendületet adhat nekünk.