FC Porto-Telekom Veszprém 23-30
2021-10-14 23:08

Yahia, Strlek, Marguc, Blagotinsek, Sipos, Lauge, Corrales összeállításban kezdjük a találkozót. Nenadic szerzi az első és a második gólunkat. 5 veszprémi gólra egy portói érkezik. A Porto a 13. percben a 2. időkérését is elhasználta, majd 7-6-ra tértek át. Felváltva esnek a gólok, 20. perc 5-10. A félidő 10-16.

A második félidőben első két gólunkat ismét Nenadic szerzi. Majd pár gyönyörű Rodri védés és jó védekezés után a 10. percben 13-20. Blagotinseket, majd a másik oldalon Magalhaest állítják ki 2 percre. Jól működik a 7-6 ebben az időszakban a portói oldalon, de Gasper Marguc magabiztos heteseivel és Rodrigo Corrales védéseivel tartjuk az 5 gólos vezetést. A 25 percben 22-28-nál Lukács Péter és Ilic Zorán is a pályán. A végeredmény: 23-30.

FC Porto - Telekom Veszprém 23-30 (10-16)

FC Porto: Mitrevski, Marques, Frandsen – Valdés , Alvarez 3, Cruz 1, Oliveira 1, Mbengue 1, Martins 6, Amador 2, Sliskovic, Fernandes, Borges, Rodrigues, Alves 1, Magalhaes 1.
Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 4, Nenadic 8, Maqueda 3, Nilsson 2, Ligetvári 1,  Marguc 5, Lauge 2, Strlek 1, Lukács, Blagotinsek, Mahé 4, Ilic, Lékai, Sipos

Kiállítások: 2 perc ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 4/4

Momir Ilic: − Gratulálok a csapatomnak és minden elismerésem a Portónak is! A mai győzelem kulcsa a csapategység volt, de természetesen kellettek a jó egyéni teljesítmények is. Az első félidőben mutatott játékunkkal maradéktalanul elégedett vagyok, a második félidőben viszont volt egy 5-10 perces hullámvölgy. Ezzel együtt is nagyon örülök a győzelemnek, és gratulálok a srácoknak!

Magnus Andersson: − Köszönjük a meccset a Veszprémnek és gratulálok a megérdemelt győzelemhez! Nagyon jól játszottak, aminek én – az FC Porto edzőjeként – ezúttal nem tudtam őszintén örülni. Nem az a baj, hogy kikaptunk, ez előfordul, ha a világ egyik legjobb csapata ellen játszol. Túl sok hibát vétettük, ami nem fér bele egy ilyen meccsen, a Veszprém ellen száz százalékot kell nyújtani a sikerhez. Voltak ugyan lehetőségeink, de Rodrigo Corrales sokszor kifogott rajtunk. A második félidei játékunkra büszkék lehetünk, ekkor kicsit meg tudtuk izzasztani a Veszprémet, három-négy gólra zárkóztunk fel, de többek közt Petar góljainak köszönhetően az egyenlítés nem jött össze. Az ilyen meccsekből sokat lehet tanulni, ki fogjuk elemezni ezt a mait is, gratulálok még egyszer a Veszprémnek!

Petar Nenadic: − Köszönjük a gratulációt! Szinte mindent elmondtak már az előttem szólók: alapvetően jól játszottunk, de ezúttal is volt egy rövid szakasz, amikor alábbhagyott a koncentrációnk, ugyanakkor a legfontosabb, hogy nyerni tudtunk. Nagyon tiszteljük a Portót, hatalmas dolog, amit Magnus és a klub véghezvitt az utóbbi pár évben. Szeretünk itt játszani, mindig jó a hangulat, ma is kedvesen fogadtak a portói szurkolók. Végül engedjék meg, hogy jóbarátomnak, Dejan Manaskovnak ajánljam a mai győzelmet, és mielőbb felépülést kívánjak neki!

Rui Silva: − Gratulálok a Veszprémnek, abszolút megérdemelt a győzelmük! Egy Veszprém-szintű csapat ellen nem fér bele, hogy már a meccs legelején hatgólos hátrányba kerüljünk. Könnyelmű hibákat vétettünk, amit a Veszprém könyörtelenül kihasznált. Nem adtuk fel, küzdöttünk az utolsó percig, sokat tanulhatunk a mai találkozóból.