FC Porto - Telekom Veszprém 28-35
2022-09-21 23:07
A Telekom Veszprém a szezon második Bajnokok Ligája mérkőzésén az FC Porto otthonába látogatott. A meccset a portugál csapat kezdte jobban, Thurin két büntetőt is értékesített így gyorsan kétgólos előnyt építettek ki a hazaiak (6. perc 3-1). Strlek és Yahia találataival azonban hamar összejött az egyenlítés, ezt követően viszont fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ilic időkérését követően sem változott sokat a játék képe, majd érkezett Petar Nenadic, aki egymás után háromszor is bevette a Porto kapuját (23. perc 9-12). Mind a két oldalon sok volt a hiba, amit a veszprémiek kezeltek jobban és Strlek újabb találatával és Corrales utolsó másodperces védésével a félidőben négy góllal vezetett csapatunk.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első véget ért, Corrales védését követően ezúttal Yahia volt eredményes, majd Bjarki Már Elísson is megszerezte első Bajnokok Ligája találatát (32. perc 13-18). Ezt követően állandósulni látszódott az ötgólos veszprémi előny. Egészen a 41. percig, amikor Vailupau góljával már hét találatra növelte az előnyét csapatunk (41. perc 18-25). Ekkor időt kért a Porto mestere, de ez sem segített a portugál csapaton. Corrales újabb védéseket mutatott be, Nenadic pedig előbb megszerezte hetedik találatát, majd gyönyörű gólpasszt adott Pechmalbecnek (50. perc 21-30). Nenadic továbbra is parádézott és az utolsó tíz percben örömjátékot produkált a Veszprém, betalált többek között Sipos Adrián is. Az utolsó percek a Portónak sikerültek jobban, de csapatunk így is magabiztos 35-28-as győzelmet aratott a második Bajnokok Ligája mérkőzésén.

Fotó: João Figueiredo/FC Porto

FC Porto - Telekom Veszprém 28:35 (12:16)

FC Porto: Mitrevski, Fradsen – Veitia Valdés, Iturizza 1, Mikkelsen 1, Oliveira 1, Christensen 4, Silva 4, Salina 2, Jimenez, Thurin 6, Fernandes 2, Branquinho 3, Areia 3, Alves, Magalhaes 1.

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Omar 2, Nenadic 8, Elísson 4, Ligetvári, Marguc 1, Lauge 4, Strlek 4, Lukács, Mahé 2, ElDeraa 1, Ilic 3, Pechmalbec 2, Vailupau 3, Sipos 1.

Kiállítások: 6 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/4 ill. 1/1

Fotó: João Figueiredo/FC Porto

NYILATKOZATOK

Magnus Andersson

Nem lehetek elégedett természetesen edzőként ma, mindenki láthatja, hogy kemény időket élünk, nem a legjobbunkat nyújtjuk mostanában, de azt gondolom ma küzdeni tudásból mutattunk valamit. A Veszprém a világ egyik legjobb csapata és szerintem az egyik azon kevés csapatok közül, akik megnyerhetik ezt a kiírást. Voltak hibáink a mérkőzés során, ha közelebb tudtunk volna jönni, rögtön belehibáztunk, volt néhány rossz döntésünk védekezésben is, de alapvetően jó volt az összkép. Minden jót szeretnék kívánni Momir csapatának és gratulálok a Veszprémnek.

Jack Thurin

Azt gondolom senki nem lehet elégedett a mai mérkőzésünkkel, de ahogy Magnuss mondta egy lépést tettünk előre, ami bíztató. Nem játszottunk jól az utóbbi pár találkozón. Azt gondolom a mai meccsen egy ideig jól kézilabdáztunk, közel tudtunk maradni a Veszprémhez, de ez a csapat egy igazán jó csapat és mi nagyon sok lövést elhibáztunk ma. Szeretnénk megmutatni a jövőben mindenkinek, hogyan tudunk játszani és hogy jó csapat vagyunk!

Momir Ilic

Először is szeretnék gratulálni a játékosaimnak a győzelemhez. Nagyon jól játszottunk, főleg a második félidőben. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk is nagyszerű volt. Jó csapatunk van és jól is dolgozunk. Ilyen mentalitással és teljesítménnyel sokáig eljuthatunk a Bajnokok Ligájában. Még egyszer szeretnék gratulálni a játékosaimnak és minden jót kívánok az FC Portónak a jövőben.

Ligetvári Patrik

Jól felkészültünk a mai meccsre. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen az FC Porto veszélyes csapat, főleg hazai pályán. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel és a győzelemmel is. Elértük azt, amiért jöttünk. Sok sikert szeretnék kívánni a Portónak a következő meccsekre!