Ferencvárosi TC – Telekom Veszprém 30-40
2023-02-25 20:46

A K&H liga 16. fordulójában az FTC ellen léptünk pályára az Elek Gyula Arénában. A mérkőzést csapatunk kezdte jobban, a 3. percben Mahé és Marguc találatainak köszönhetően már kettővel vezettünk. A folytatásban felváltva potyogtak a gólok, így továbbra is két gól volt a differencia (8. perc 3-5). A 10. percben egyenlíteni tudott a Ferencváros két Imre Bence találattal. Ezt követően azonban gyorsan visszaállítottuk a kétgólos differenciát, sőt nem sokkal később Sipos másodszorra is megzörgette az ellenfél kapujának hálóját, így már négy találat volt az előnyünk (18. perc 9-13). Időt is kért a fővárosi együttes. A játékmegszakítás után állandósulni látszódott a négygólos veszprémi előny, egészen a 26. percig, amikor ElDeraa második találatával már 18-13-ra vezettünk. A játékrész utolsó periódusa a Ferencvárosnak sikerült jobban, a félidőig három gólra, 20-17-re tudtak zárkózni.

A szünet után gyorsan visszaállítottuk az ötgólos differenciát (34. perc 18-23). Sőt, Bognár Alex kétperces kiállítását is ki tudtuk használni és pár perc alatt hét gólosra növeltük előnyünket, jött is az időkérés Pásztor Istvántól. A játékrész feléhez érve Elísson is megszerezte első találatát, amivel már nyolc volt a különbség (46. perc 25-33). A hajrára fordulva tovább nyílt az olló a két csapat között, Lukács második góljával már tízzel vezettünk. A zöld-fehérek ki is kérték utolsó idejüket, azonban közelebb zárkózni már nem tudtak. Végül egy újabb gólgazdag meccsen, 40-30-es győzelmet arattunk a Ferencváros otthonában.

Ferencvárosi TC – Telekom Veszprém 30:40 (17:20)

Ferencvárosi TC: Borbély, Győri – Bognár 3, Füzi 4, Nagy 5, Ónodi, Imre 3, Pordán, Debreczeni 4, Török 2, Prainer 3, Lékai 3, Csörgő, Mikita, Bujdosó, Kovacsics 3

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Elísson 3, Ligetvári, Marguc 3, Lauge 3, Strlek 4, Lukács 2, Remili 5, Mahé 6, ElDeraa 2, Ilic 1, Pechmalbec 3, Vailupau 3, Sipos 5

Kiállítások: 4 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/1 ill. 2/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések:

Pásztor István: Gratulálok a Veszprémnek a megérdemelt győzelemhez. Mi az első, ők a második félidőben védekeztek jobban. Ezzel nem is tudtunk mit kezdeni. Kevés volt a megállító fault és a széles keresztmozgásokra sem tudtunk reagálni. Érezhető a csapaton a fáradtság, nem megszokott, hogy hetente két mérkőzést játszunk. Kedden az Európa Ligában, szombaton pedig a Gyöngyös ellen kell majd jól teljesítenünk.

Momir Ilic: Egy kemény, Porto elleni meccs után egy napunk volt felkészülni a Ferencváros elleni összecsapásra. Elégedett vagyok a csapatommal, szeretnék nekik gratulálni. A 7 a 6 elleni szituációban is jól teljesítettünk, úgy érzem, hogy napról napra jobb a védekezésünk. Most a Párizs következik a Bajnokok Ligájában. A Ferencvárosnak sok sikert kívánok a jövőben.

Pályán belülről:

Pordán Bálint: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Az első félidőben jobban védekeztünk, a másodikban sajnos nem. Egy hosszú és nehéz sorozatban vagyunk benne, de mennünk kell tovább. Köszönjük szépen a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak.

Bjarki Már Elísson: Boldogok vagyunk a győzelem miatt. Komolyan vettük a meccset és ahogy Momir Ilic is elmondta, a második félidőben nagyon jó volt a védekezésünk. Jó volt ilyen hangulatban kézilabdázni. Sok sikert kívánok a Ferencvárosnak.

Íme néhány kép a meccsről, holnap jelentkezünk a galériával.

Fotó: Peka Roland