FTC - Telekom Veszprém 27-30
2021-09-18 20:10
Már a mérkőzés kezdetét jelző sípszó előtt is volt oka az örömre a Veszprém-szurkolóknak, hiszen hosszú sérülést követően visszatért a pályára a csapatkapitányunk, Rasmus Lauge. Ennek ellenére a Ferencváros kezdte jobban a találkozót, nem utolsósorban a kiváló formában védő Marián Zernovicnak köszönhetően. A 11. percben is még 5-2 állt az eredményjelzőn – Momir Ilic ki is kérte első idejét. Ezt követően ugyan szépen, lassan ledolgoztuk hátrányunkat (8-8), de a folytatásban ismét ránk tudta erőltetni az akaratát az FTC, így végül négygólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok (16-12).

A szünetben több poszton is változtatott Momir Ilic, beállt többek közt a PSG elleni meccs hőse, Omar Yahia is, de még így is sokáig őrizte előnyét a Ferencváros. A zöld-fehérek rendkívül lelkese, aggresszívan küzdöttek a látszólag néha még a csütörtöki meccset nyögő vendégek ellen. Egészen az 52. percig kellett várni az egyenlítésre: Manuel Strlek alakította az állást 25-25-re egy lerohanás végén. Alig két perccel később Momir Ilic másodjára is magához hívta csapatát. Ezt követően – a mérkőzés során először – átvettük a vezetést is, ezúttal is Manuel Strlek volt a „tettes” (26-27). A hajrá hatalmas küzdelmet hozott, de Momir Ilic tanítványai nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból, így két ponttal távozhattak az Elek Gyula Arénából (27-30).

FTC - Telekom Veszprém 27-30 (16-12)

FTC: Győri, Zernovics – Turák, Tóth, Bognár, Fűzi 3, Nagy 4, Ónodi 4, Imre, Pordán 3, Denreczeni, Andelic 5, Prainer, Mikita, Bujdosó 6, Kovacsics 2.

Telekom Veszprém: Cupara, Mikler  – Manaskov 2, Yahia 5, Maqueda 2, Nilsson 2, Ligetvári 5, Lauge, Strlek 3, Lukács 2, Blagotinsek, Mahé 1, Ilic 3, Dörnyei, Lékai 4, Sipos 1.

Hétméteresek:  7/2 illetve 6/3
Kiállítások:  4 perc illetve 6 perc

Nyilatkozatok:

Momir Ilic: – Először is gratulálok a Ferencvárosnak! Tudtuk, hogy minőségi csapatról van, hogy nehéz dolgunk lesz, ezért is kértem azt a srácoktól, hogy száz százalékot nyújtsanak, mint minden meccsen. Tudom, hogy nehéz alig 48 óra alatt regenerálódni, de ilyen a profi kézilabda, készen kell állnunk. Megyünk tovább.

Horváth Attila: – Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, és legfőképpen a Fradinak, mert csodálatosan játszott. A második félidőben vétettünk pár hibát, ami nem fér bele, de olyan teljesítményt nyújtottunk a világ egyik legjobb csapata ellen, ami példamutató volt. Nem várható el egy ilyen fiatal csapattól, hogy hibátlanul játsszon, mi mégis nagyon közel voltunk a meglepetéshez. Szerintem mindenkinek örömet okoztunk, gratulálok a Fradinak!

Ilic Zoran: – Gratulálok a Fradinak! Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de rosszul kezdtük a találkozót, szinte végig futottunk az eredmény után. Aztán a második félidőben a feljavult védekezésünknek és a jó kapusteljesítménynek köszönhetően meg tudtuk fordítani a meccset.

Debreczeni Dávid: – A Veszprémmel szoros meccset játszani szerintem sose csalódás, igaz, nyerhettünk is volna. Nagyon rutinosan játszották le a végét, de örülök, hogy ilyen jó és szoros meccset játszottunk.