GOG - Telekom Veszprém 36-30
2023-09-28 20:55

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának harmadik összecsapásán a GOG csapatához látogattunk a Jyske Bank Odense Arénába. A találkozót a GOG kezdte, a pályán Mahé, ElDeraa, Ligetvári, Fabregas, Remili és Marguc, a kapuban Biosca, aki rögtön egy védéssel kezdett. Támadásban Sandell érkezett, az első gólunkat Remili szerezte meg. (0-1) A GOG egalizált egy megpattanó átlövésből, majd Kentin Mahé  góljával vettük át a vezetést 5 perc játék után (1-2). Remili varázslat pár percig: egy gyönyörű bejátszás Fabregasnak és egy test melletti húzott után 3-5 volt az állás. De néhány eladott labda, technikai hiba elég volt a GOG számára, hogy visszajöjjön a meccsbe, Blonz lőtt egymás után 3 gólt, 7-6. Azonban Mensing is nagyon belejött a távoli lövésekbe, már 4 gólnál járt, így a következő percekben csak kapaszkodtunk, 15 perc után 10-8. A pályán Casado, Pechmalbec, Kosorotov, a kapuba pedig Rodrigo Corrales állt be. De sajnos a kapusok között inkább Thulin, a GOG oldalán bizonyította tehetségét, nagyon szép védéseket mutatott be, pontosan 6-ot, 15 perc alatt. 12-8-nál Momir Ilic időt kért. Sajnos nem változott sokat a játék képe, 15-10-nél már 5 gól volt a különbség a két csapat között. Kosorotov váltotta biztos kézzel gólra a helyzeteit, a 24. percben 15-12. Remili kapott 2 perces büntetést, ami most sem jött jókor, 17-13-nál az 5-ért támadott a GOG, sajnos sikeresen, Fabregas 2 perces büntetése mellé, 18-13 lett. A félidő végén időt kértünk a -3-ért, de sajnos nem sikerült, 18-14-el vonultunk a félidei szünetre.

A második játékrészt a Veszprém kezdte, Remili kihagyta, a másik oldalon viszont Corrales védett és ebből Yehia ElDeraa szerezte meg a félidő első gólját. A pályán Vailupau, Remili, Fabregas, Ligetvári, ElDeraa, Casado, támadásban Mahé érkezett. A kapuban Corrales. Marguc hagyja ki az első hetesét, a túloldalon azonban a 18 éves Madsen nem teszi meg ezt a szívességet, 20-16. 23-20-as állásnál Nagy Benedek állt be a kapuba, élete első Bajnokok Ligája mérkőzésén. 44 perc játék után továbbra sem sikerült közelebb zárkózni, de sajnos a játék képe sem mutatott sok jót. 27-22-nél Casado kapott kétpercet, Momir Ilic időt kért és így Kentin Mahé került középre, Descat pedig a szélre. Az első támadás sikerrel és Fabregas góllal zárult, de a védekezésünk továbbra sem állt össze a GOG az 50. perben a 7-ért támadott. Sikerrel: 30-23. Sajnos így az utolsó 10 percre már sok kérdés nem maradt. Thulin 13 védés. Mensing 11 gól, Pedersen 7, Madsen 7, az átlövősoruk 25 gólt termelt a GOG-nak. A vége: 36-30.

GOG - Telekom Veszprém 36:30 (18:14)

GOG: Dorgelo, Thulin – Pedersen 7, Dalby Enoch, Jakobsen 4, Madsen 7, Legér, Rasmussen 2, Kildelund, Lykke 1, Mensing 11, Olsen, Persson, Tombak, Blonz 4, Clausen

Telekom Veszprém: Biosca, Corrales, Nagy – Descat, Sandell, Nilsson, Ligetvári, Marguc 2, Remili 7, Mahé 1, ElDeraa 3, Pechmalbec 1, Vailupau 5, Casado 3, Fabregas 5, Kosorotov 3.

Kiállítások: 8 perc ill. 10 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 7/5

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Kasper Jörgensen: Nagyon jó meccsünk volt, Veszprém az egyik legjobb a Bajnokok Ligájában, szóval nagyon elégedettek vagyunk, nagyon sok jó teljesítményünk volt ma. Fontos győzelmet arattunk.

Momir Ilic: Először is, szeretnék gratulálni a GOG-nak ezért a nagy győzelemért. Jól kezdtük a mérkőzést, vezettünk is az elején kettővel. Morten Olsen sérülés miatt ugyan nem játszott, de ez még erőt is adott nekik. Az első 10 perc után már nem tudtuk uralni a játékot. Sok labdát vesztettünk, ami a GOG ellen végzetes hiba. Nem a mi napunk volt, de mennünk kell tovább, dolgoznunk kell tovább.

Pályán belülről:

Niclas Persson: A csapatszellem, amit feltétlenül kiemelnék, a mai teljesítményünk ennek köszönhető. Nagyon sok fiatal játszott ma, megmutattuk, hogy milyen fantasztikus csapatunk van, amikor egymásért küzdünk.

Mikita Vailupau: Először is szeretnék gratulálni a GOG-nak, nagyon jól játszottak ma. Megmutatták nekünk ma, hogy nem elég favoritnak lenni, ezt a pályán is be kell bizonyítani. Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után, veszítettünk két pontot ma este, de ez a Bajnokok Ligája, 100%-ot kell teljesítenünk a sikerért. Próbáltunk meccs közben változtatni, de a GOG ellen nem egyszerű visszajönni ilyen hátrányból. Ma elveszítettünk valamit, de van időnk javulni, van időnk elfelejteni azokat a dolgokat, amik ma nem működtek és kiválogatni azokat, amik igen. Még egyszer gratulálok a GOG-nak.