Grundfos Tatabánya - Telekom Veszprém 26:33

Grundfos Tatabánya – Telekom Veszprém 26:33 (13:18)

Grundfos Tatabánya: Bartucz, Borbély – Pásztor 4, Sipos 1, Borzas, Ilyés, Balogh, Szász 1, Győri 5, Holpert 3 (1), Dénes, Davidovic 1, Ancsin 2, Komogorov 3, Paizs 3 (3), Vranjes 2

Telekom Veszprém: Sterbik, Cupara – Yahia 1, Gajic 5 (3), Nilsson 5, Paczkowski 1, Lauge 2, Strlek 8, Terzic, Blagotinsek 2, Nenadic 3, Hornyák, Bodor, Mackovsek 4, Lékai 1, Borozan 1

Hétméteresek: 5/4 ill. 3/3
Kiállítások: 4 perc ill. 4 perc

A Telekom Veszprém a Grundfos Tatabánya vendégeként folytatta a K&H Liga alapszakaszát kedden. A hazaiak szerezték meg a vezetést, amelyet a következő támadásban Strlek egyenlített ki. A Veszprém a 7. percre már háromgólos előnyt épített fel, főleg Strlek és Nenadic játékai után, 2:5. Utóbbi jól irányította a csapatot, és több gólt is szerzett. A 16. percben 6:9 volt az állás. A játékrész utolsó tíz perce izgalmasan kezdődött, miután a Tatabánya két gólra megközelítette a Veszprémet, 9:11, de mivel a hazaiak bele-bele hibáztak a támadásokba, a különbség közben ötre nőtt. A 28. percben egy szép Lékai passz után ismét Strlek volt eredményes, ezzel 11:18-as előnyre téve szert. Ebből kicsit tudott faragni a Bányász, így 13:18-as állással vonulhattak szünetre a csapatok.

Borbély nagy védéseivel indult a második félidő, így a Tatabánya hamar vissza tudott kapaszkodni. A védelemben Paczkowski kiválóan teljesített, sok blokkot mutatott be, valamint szép megállító faultokat helyezett el. Hatalmas tempót diktáltak a csapatok, folyamatos volt a rohanás. A 13. perc környékén Cupara váltotta Sterbiket. Az állás a 45. percben 21:25 volt. A hajrára érkezett Hornyák a jobbszélre, illetve védekezésben Bodor is bevetésre került. A találkozó végére könnyű gólokat szerzett a Veszprém, és 25:32-es előnybe került. A hétgólos előny végül nem duzzadt tovább, ismét magabiztos veszprémi győzelem született. A végeredmény: Tatabánya – Veszprém 26:33

David Davis: A Tatabánya mindig egy erős ellenfél, és nehéz itt játszani. Tapasztalt, jó játékosok alkotják. Tudják, hogyan kell védekezni és jól támadni. Ma jól játszottunk, teljesen más felfogásban, mint a Balatonfüred ellen múlt héten.

Pawel Paczkowski: Tudtunk, hogy az ellenfelünket tapasztalt játékosok alkotják. Hatvan percig kellett koncentrálnunk, és sikerült is véleményem szerint. Voltak hibák, de összességében jól teljesítettünk.

Vladan Matic: Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelten győztek. Nekünk hatalmas megtiszteltetés, mindig 100%-on teljesítenek ellenünk. Ez azt jelenti, hogy jók vagyunk. Más sebességgel játszanak más magyar csapatok ellen. Fő célunk most a Vác, a Csurgó és a Mezőkövesd elleni mérkőzések megnyerése, mert a célunk a harmadik hely elérése.

Ilyés Ferenc: Gratulálok a Veszprémnek, jó mérkőzést játszottak. A következő hetek meccsei fontosabbak lesznek, de ma jó csapat benyomását keltettük. Fontos volt, hogy mindenki tudott játszani.

Fotó: Vörös Dávid