HBC Nantes – Telekom Veszprém 32:28 (16:12)

HBC Nantes: Nielsen, Dumoulin – Damatrin-Bertrand 3, Briet, Ovnicek 4, Milic, Rivera 6 (4), Cavalcanti 3, Pechmalbec 4, Figueras, Minne 2, Lazarov 4, Gurbindo, Balaguer 4, Monar 2, De La Breteche

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 1, Moraes 1, Nilsson 6, Markussen, Marguc 8 (4), Blagotinsek, Nenadic 6, Mahé 2, Maqueda, Lékai 1, Borozan 3

Hétméteresek: 4/4 ill. 4/4
Kiállítások: 10 perc ill. 4 perc

A Telekom Veszprém a francia HBC Nantes ellen lépett pályára az EHF Bajnokok Ligája negyeddöntőjében idegenben. A találkozó Blagotinsek blokkjával kezdődött, majd Marguc percei következtek, aki a hatodik percig három gólt rámolt be. Ekkor 3:5 állt az eredményjelzőn. A Veszprém remekül kezdett védekezésben, illetve Corrales is jó pár labdát megfogott. A Nantes a 18. percben 7:10-es veszprémi vezetést tudott megfordítani 10:10-re. Megragadt támadásban a magyar bajnok és a hibákat kihasználva 12:10-re elhúzott a francia együttes. Marguc büntetője 9 perces gólcsendet tört meg a 25. percben. Hullámzó első félidei teljesítmény után a szünetben a Nantes egy elég nagy, négygólos előnnyel várhatja a meccs második felét. A szünetben 16:12.

Mindkét oldalon hibával indult a második játékrész, de a Nantes ezután nem hibázott és hétgólra növelte előnyét, veszprémi időkérést kikényszerítve. A franciák kapujában Nielsen bombaformában védett, és nagyban hozzájárult hogy a Nantes könnyedén vezetett a 38. percben. A Veszprém próbált zárkózni, de a hétgólos előny állandósulni látszott, a 43. percben 24:18 volt az állás. 13 perccel a vége előtt elindult valami a Veszprémnél, előbb négy, majd három gólra zárkózott. A közeli eredményt nem sikerült tartani, és az 52. percben ismét hattal, 30:24-re vezetett a Nantes. A Veszprém nagy lehetőséget kapott az utolsó percekben két nantesi kiállítással, de végül nem sikerült faragni az eredményen. Sok hibával tarkított találkozón, nagy hátránnyal várhatja a Veszprém a jövőheti visszavágót. Nantes – Veszprém 32:28

David Davis: A Nantes sokkal jobb volt, mint mi. Rengeteg labdát adtunk el, így nagyon sok lerohanás gólt tudtott lőni ellenfelünk. Próbáltunk változtatni a védekezésen. Ezzel a négygólos különbséggel még mindig nyitott a párharc, és sokkal keményebb meccset várok jövőhéten saját Szurkolóink előtt.

Rodrigo Corrales: A mester mindent elmondott. Nielsen ragyogóan védett, ebből pedig a Nantes futni tudott és könnyű gólokat szerzett. A végén szerencsére mi is könnyen találtunk be párszor. Négy góllal kikaptunk, de jövőhéten teljesen új mérkőzés lesz, és a mi szánk íze szerint alakul majd az eredmény. Muszáj négy, vagy több góllal nyernünk!

Alberto Entrerrios: Elégedett vagyok a játékosaimmal. A 10 perc stressz után sokkal jobbak voltunk, és Nielsen óriásiakat védett. A csapat jól játszott, és gyorsan, nem engedtük a Veszprém játékosoknak, hogy megmutassák legjobbjukat. A találkozó vége igencsak nehézre sikeredett ezzel a két kiállítással. Győzni megyünk Veszprémbe jövőhéten, az az egyetlen esélyünk a Final4-ba jutásra.

David Balaguer: Szeretnénk jó eredményt elérni jövőhéten Veszprémben. Azt terveztük, hogy hazai pályán egy kis reményt szerezünk a Final4-ra, és sikerült is. Nehéz dolgunk lesz, de jó esélyekkel várjuk a visszavágót.

Fotó: HBC Nantes