HÉP-Cegléd – Telekom Veszprém 32-44
2023-05-26 19:51

Az alapszakasz utolsó, 26. fordulójában a Telekom Veszprém a HÉP-Cegléd ellen lépett pályára idegenben. A találkozó első gólját a Cegléd szerezte Pásztor Ákos révén, de gyorsan jött rá a válasz, Strlek vette be a hazai kaput. A folytatásban fej-fej mellet haladtak a csapatok (7. perc 4-4). Ezt követően azonban zsinórban három találatot szerzett Nagy Károly együttese, jött is az időkérés Momir Ilictől. Ami láthatóan segített is, hiszen ezúttal mi szereztünk egymás után három gólt, amivel sikerült egyenlítenünk (11. perc 7-7). A meccs következő szakaszában egyik csapat sem tudott meglépni. A játékrész utolsó 10 percére fordulva azonban Nilsson góljával 15-13-ra vezettünk. Sőt, nem sokkal később már öt találat volt a differencia a két alakulat között, időt is kért Nagy Károly (25. perc 13-18). A szünetig már nem változott a különbség, így 20-15-ös előnyről várhattuk a folytatást.

A második félidőt csapatunk kezdte jobban, pár támadás alatt sikerült tovább növelni az előnyünket (33. perc 16-23). Nem sokkal később Vailupau harmadik találatával már 28-18-ra vezettünk. Ezt követően folyamatosan nőtt a két együttes közötti különbség. A 49. percben Mahé találata az 1000. lőtt gólunk volt az alapszakaszban, amivel 36-23-ra megléptünk. Ezt a jubileumot eddig senkinek sem sikerült elérnie 26 fordulós alapszakasz során. A találkozó hajrájára fordulva továbbra is őriztük magabiztos előnyünket. Végül 44-32-es győzelmet arattunk az alapszakasz utolsó mérkőzésén a Cegléd ellen.

HÉP-Cegléd – Telekom Veszprém 32:44 (15:20)

HÉP-Cegléd: Kránitz, Tamási – Pásztor 4, Juhász 1, Csomor 2, Mazák 1, Tóth, Kállai 1, Jamali 10, Szűcs 2, Bartha, Spekhardt 2, Aleksza, Markovics 3, Kende 2, Teleki 3

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 5, Elísson 1, Marguc 3, Lauge 5, Strlek 4, Lukács, Remili 3, Mahé 3, ElDeraa 4, Ilic 4, Pechmalbec 2, Vailupau 9, Sipos

Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc

Hétméteresek: 2/1 ill. 5/4

NYILATKOZATOK

Edzői nyilatkozatok

Nagy Károly: Sajnos semmi sem valósult meg abból, amit elterveztünk ebben a szezonban. Nagy törés volt a csapat számára, hogy nem tudtunk a saját csarnokunkban játszani. Az első játékrészben még sikerült tartani a lépést a Veszprémmel, utána azonban kijött a két csapat közötti különbség. Sok könnyű gólt kaptunk a szünet után. Végig harcoltunk, de sajnos ez nem volt elég és kiestünk az első osztályból.

Momir Ilic: Elégedett vagyok a látottakkal. Főleg az első félidő végével, illetve a második játékrész elejével. Ott vagyunk a bajnoki döntőben, egy hét múlva már Szegeden lépünk pályára. Természetesen az a célunk, hogy megnyerjük a magyar bajnokságot. A Cegléd elleni mérkőzés jó felkészülés volt a döntőre.

Pályán belülről

Iman Jamali: Gratulálok a Veszprémnek. Számomra mindig különleges érzés ellenük játszani, hiszen veszpréminek érzem magam még most is. Szeretném megköszönni a Ceglédnek, hogy megadták nekem a lehetőséget. Azt viszont sajnálom, hogy kiestünk.

Ilic Zoran: Gratulálok a Ceglédnek, egy jó mérkőzést játszottunk. Csapatként tudtuk megmutatni, hogy mire vagyunk képesek. Nem kezdtünk jól, de utána feljavult a játékunk, aminek meg is lett az eredménye. Mostantól a Szeged ellen készülünk.