MOL Tatabánya KC - Telekom Veszprém 29-33
2022-08-20 18:29
Nagyjából 1500 ember előtt vágunk neki a Mol-Kupa döntőjének, miután a MOL Tatabánya KC 30-24-re legyőzte a PPD Zagreb együttesét tegnap, majd egy kicsivel később a Telekom Veszprém is felülkerekedett lengyel ellenfelén az elődöntőben, lehetővé vált a sokak által várt és remélt finálé, a két magyar csapat részvételével.

(A bronzéremért játszott találkozón az Orlen Wisla Plock szinte végig vezetve bizonyult jobbnak ellenfelénél. PPD Zagreb – Orlen Wisla Plock 27-31. Így a 3. az Orlen Wisla Plock, 4. a PPD Zagreb.)
Kezdődik a találkozó…
Elísson, Elderaa, Nilsson, Nenadic, Yahia, Vailupau felállásban kezdtük a találkozót, a kapuban Vladimir Cupara. Sipos Adriánt cseréltük támadásban. Kapkodós, pontatlan játék folyt a pályán, sok futással és hibával, 10 perc után, 2-6-ra vezetett a Veszprém. Majd Sipos Adrián kiállítása és néhány hiba egy kis zavart okozott a játékban, így a Tatabánya feljött 2 gólra. Cupara jó teljesítményt mutatott be a kapuban, bravúrokkal segítette a csapatát.

A félidő közepén, immár mondhatni hagyományosan, cserélt Momir Ilic: Lukács Péter, Kentin Mahé, Zorán Ilic, Dragan Pechmalbec, Ligetvári Patrik lépett a pályára. Fej fej mellett haladtak a csapatok, a Veszprém tudta tartani a 2 gólos előnyét. A kapuban a másik oldalon Székely Marci is elkapta a fonalat, szép védéseket mutatott be. A 23. percben Mahé betörése nyomán, Mateo Maras és Kentin Mahé is piros lapot kapott. A Tatabánya kihasználva a Veszprém eladott labdáit két üreskapus góllal egyenlített a félidő vége előtt. Momir Ilic időt kért, de az utolsó 15 másodpercben már nem született gól.

Vailupau, Yahia, Nilsson, Elderaa, Strlek, Sipos (csere), Nenadic felállásban kezdtük a 2. félidőt. Kihasználva ellenfelünk hibáit sikerült 3 gólos előnyt kiépítenünk a 40. percre. Tombor Csaba vezetőedző időt kért. Ancsin Gábor góljaival kapaszkodott a Tatabánya, a 47. percben 22-26-ot mutatott az eredményjelző. A félidő végére ellenfelünk támadásban több hibával játszott, így sikerült több lerohanást is vezetnünk az 57. percben 6 gól volt a veszprémi előny. A végén 4 gólos különbséggel nyertünk, elhódítva a Mol-Kupát.

A mérkőzés legjobbjai Székely Márton és Mikita Vailupau lett.

MOL Tatabánya KC – Telekom Veszprém 29-33 (15-15)

Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnok

MOL Tatabánya KC: Nagy, Székely 2 (kapusok), Maras, Ubornyák 1, Peric 6, Obradovic 2, Topic 2, Hornyák 1, Ugalde, Krancz, Győri, Vilovski 2, Bodor 1, Rodriguez 5, Ancsin 4, Edwards 4, Bodnár.

Vezetőedző: Tombor Csaba

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Yahia 5, Nenadic 6, Nilsson 3, Elísson 2, Ligetvári 1, Strlek 3, Lukács, Blagotinsek, Mahé, Elderaa 2, Ilic 2, Pechmalbec 2, Vailupau 7, Sipos

Vezetőedző: Momir Ilic