Montpellier HB – Telekom Veszprém 31-37
2024-02-29 22:59

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának tizenharmadik mérkőzésén a Montpellier otthonában léptünk pályára. A találkozót a Descat, ElDeraa, Ligetvári, Fabregas, Remili, Vailupau, Corrales összeállításban kezdtük, támadásban pedig Ligetvári helyére Omar érkezett. Igaz a meccs első találatát a Montpellier szerezte Skube révén, a következő három gól csapatunktól érkezett, Remili kétszer, Fabregas egyszer volt eredményes (4. perc 1-3). Corrales szép védése után Remili passzát Fabregas váltotta gólra, amivel már 5-2-re megléptünk. Ezt követően emberhátrányba kerültünk, így védekezésben Pechmalbec érkezett. A következő támadásból szerb válogatott beállónk egyből büntetőt harcolt ki, amit Omar lőtt be. A másik oldalon Lenne hetesét Corrales védte, majd Remili vezérletével ötgólosra hizlaltuk az előnyünket (13. perc 5-10). A hazai időkérést követően a Montpellier zsinórban három találatot szerzett, amivel 11-9-re zárkózott. A folytatásban állandósulni látszódott a 2-3 gólos veszprémi vezetés, a frissen a pályára érkező Sandell találatával 15-12 állt az eredményjelzőn a 21. percben. Momir Ilic is kikérte első idejét, ami után Kosorotov és Casado, majd Nilsson is játékra jelentkezett. A félidő vége Pratról szólt, akinek a góljaival egyre jött fel a hazai együttes. Sőt, két eladott labda után már a Montpelliernél volt az előny, amit a szünetig meg is őriztek. Montpellier HB - Telekom Veszprém 18-17.

A második játékrésznek a kezdő csapattal vágtunk neki, aminek az eleje az egyiptomi játékosainkról szólt, hol ElDeraa, hol Omar talált be (33. perc 20-20). Remili negyedik góljával már ismét nálunk volt az előny. Corrales büntetőt védett, majd Omar vette be a franciák kapuját, amivel sikerült három találattal meglépnünk. A 40. perc kezdetén Corrales újabb védést mutatott be, amit elöl Pechmalbec váltott gólra, ezzel pedig már 26-21-re vezettünk. Jött is a hazai időkérés. Ezt követően nem tudott faragni hátrányából Patrice Canayer együttese. Sőt Jensen büntető védése után Descat zörgette meg egykori csapata hálóját, amivel 30-24-re módosította az állást a 49. percben. A hajrára Mahé és Nilsson érkezett a pályára. Csapatkapitányunk nem is tétlenkedett és szinte egyből be is találatát (53. perc 26-33). A végjátékot uralta Momir Ilic alakulata és végül magabiztos 37-31-es sikert aratott.

Montpellier HB - Telekom Veszprém 31:37 (18:17)

Montpellier HB: Bolzinger, Desbonnet – Karlsson 5, Fernandez 3, Panic, A. Lenne 2, Skube 1, Prat 4, Konan 1, Cornette 1, Guigon 3, Monte 4, Porte 4, Y. Lenne 3, Berthier, Nacinovic

Telekom Veszprém: Corrales, Jensen – Omar 6, Descat 4, Sandell 2, Nilsson 3, Elísson, Ligetvári, Remili 7, Mahé, ElDeraa 3, Pechmalbec 1, Vailupau 8, Casado, Fabregas 3, Kosorotov

Kiállítások: 2 perc ill. 6 perc

Hétméteresek: 9/6 ill. 4/4

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Patrice Canayer: Gratulálok a Veszprémnek, nehéz szériában vagyunk, sajnos többször is vereséget szenvedtünk. Folyamatosan építkezünk, de ahogy ma is, nagyon sok hiba csúszott a játékunkba. Rengeteg büntetőt kaptunk, a kapusaink talán nem tudtak annyit hozzátenni. Ennyi hibával nem lehet nyerni.

Momir Ilic: Először is gratulálok a csapatomnak a mai teljesítményhez, hatalmas győzelmet arattunk. A Montpellier egy tradicionális, nagy francia klub, nagyon sok nehéz meccsre emlékszem ellenük ebben az arénában. Jól kezdtük a találkozót, az első 20 percben nagyszerűen kézilabdáztunk, a félidő végén viszont sokat hibáztunk, sok helyzet maradt ki. A második játékrészben azt gondolom, hogy a legjobb teljesítményünket nyújtottuk. Nagyon tetszett, ahogy játszottunk ma. Minden jót kívánok Patricenak és a Montpelliernek!

A pályán belülről

Yanis Lenne: Tudtuk, hogy egy fontos éjszaka a mai, sajnos rosszul kezdtünk, nem tudtuk megállítani a Veszprém lerohanásait. A pozitív a mai történetben az, hogy 31 gólt szereztünk. A negatív pedig az, hogy 37-et kaptunk.

Hugo Descat: Tudtuk, hogy nehéz találkozóra számíthatunk itt, az atmoszféra csodálatos. Az első félidőben sokszor meg tudtuk büntetni a Montpelliert, lerohanással, gyorsgóllal. Az első félidő végén fel tudtak jönni, sőt vezettek is 30 perc után. A második félidőben uraltuk a játékot. Sikerült nyernünk.