Nyert a Löwen és a Chambery
2009-10-19 10:04
Kiütéses Löwen győzelem Szarajevóban

Az első negyedórában ötgólos előnyt szerzett a BH Gas Bosna Sarajevo vendégeként pályára lépő Rhein-Neckar Löwen. A Bosna nem tudta felvenni a németek által diktált tempót, az oroszlányok előnye a félidőre 10 gólosra nőtt (20-10).

Ola Lindgren edzőnek arra is lehetősége volt, hogy kímélje kulcsjátékosait pályára küldje a második sorát. A meccs végére hatalmas, 15 gólos különbség alakult ki, a végeredmény:
BH Gas Bosna Sarajevo – Rhein Neckar Löwen 24-39.

A meccs gólkirálya Uwe Gensheimer lett a maga 10 góljával, míg a másik oldalon a hét találatot jegyző Doborac lett a legeredményesebb.

Megszületett a Chambery első győzelme

A 16 kísérletből 13 gólt szerző Bertrand Roine és a 21 védést bemutató Michael Robin vezetésével szerezte meg első győzelmét a BL idei kiírásában a Chambery Savoie csapata. A vendéglátók jól kezdtek, a 8. percben 5–1-re, majd a félidőben 14–9 –re vezettek. A második játékrészben sem változott nagyon a játék képe, a Gorenje próbálkozott , a meccset viszont nem sikerült megfordítania. A végeredmény 28-24. A francia csapatban Császár Gábor 3 gólig jutott.