Orlen Wisla Plock – Telekom Veszprém 37-30
2023-12-07 23:00

A 2023-as év utolsó Machineseeker EHF Bajnokok Ligája mérkőzésén az Orlen Wisla Plock otthonában léptünk pályára. A találkozót nagy lendülettel kezdte a házigazda, aminek meg is lett a gyümölcse, Zarabec és Lucin találatai után 2-0-ra vezetett a Plock. A 7. percben Marguc büntetője után már 4-4 volt az állás. Ezt követően azonban ismét Xavi Sabaté együttese dominálta a mérkőzését és egy 4-0-s rohammal sikerült meglépnie (13. perc 9-5). Jött is az időkérés Momir Ilictől. A játékmegszakítás után állandósulni látszódott a négygólos hazai előny, egészen a 21. percig, amikor Fazekas negyedik gólja után már 14-8 állt az eredményjelzőn. Második idejét is kikérte Ilic, ami után nem változott sokat a játék képe, Jastrzebski továbbra is ihletett formában védett, amit elöl sorra kihasználtak a lengyelek (27. perc 17-10). A szünetig a különbség már nem változott, így hétgólos hátrányból vártuk a folytatást.

A második félidő elején hol az egyik, hol a másik csapat talált be, így a differencia nem változott (34. perc 20-13). A folytatásban javuló tendenciát mutatott a játékunk, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Descat ötödik gólja után négyre zárkóztunk. 27-22-es állásnál Ilic kikérte harmadik idejét is. Ezt követően sem sikerült közelebb zárkózni, a Plock jól tartotta az eredményt (50. perc 29-24). A hajrára fordulva a meccs lényegi része már eldőlt, hiszen hatnál közelebb nem sikerült feljönnünk. Végül 37-30-as vereséget szenvedtünk az év utolsó Bajnokok Ligája meccsén, amivel visszacsúsztunk a csoport harmadik helyére.

Orlen Wisla Plock – Telekom Veszprém 37:30 (18:11)

Orlen Wisla Plock: Alilovic, Jastrzebski – Daszek 2, Zarabec 5, Lucin 8, Piroch 2, Sroczyk, Serdio 2, Samoila, Fazekas 7, Krajewski 2, Pérez, Terzic, Dawydzik 5, Mihic 3, Mindegia 1

Telekom Veszprém: Biosca, Corrales, Nagy – Omar, Descat 8, Sandell, Nilsson, Elísson, Ligetvári, Marguc 4, Remili 3, Mahé, Pechmalbec 2, Casado 5, Fabregas 2, Kosorotov 6

Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/3 ill. 4/3

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Xavi Sabaté: Gratulálok a csapatomnak, fantasztikusan játszottunk ma. Nagyon okosan kézilabdáztunk. Talán az egyik legjobb csapatot győztük le Európában. A védekezésünk nagyszerű volt, Jastrzebski-vel a kapuban. Előnyt tudtunk ebből szerezni. Tisztában voltunk vele, hogy képesek visszajönni a meccsbe, bármelyik pillanatban. Azonban továbbra is jól és okosan játszottunk. Az előző szezonban 5 pontunk volt a végén, most hat ponttal állunk a szezon felénél. Megyünk tovább. A legjobbakat kívánom a Veszprémnek.

Momir Ilic: Gratulálok a Wisla csapatának, nagyon jól játszottak ma. Egy nem várt vereség ez számunkra, nem kezdtük jól a mérkőzést. Kétszer is időt kellett kérnem. Nagyon okosan játszottak a házigazdák, hosszú támadásokat vezettek és a 7 a 6 elleni játékuk is nagyon jól működött. A mai nem a mi meccsünk volt. Gratulálok még egyszer a Wisla csapatának!

A pályán belülről

Dawid Dawydzik: 60 percen keresztül küzdöttünk, aminek meg is lett az eredménye. Jól teljesítettünk az egyik legerősebb csapat ellen. Nagy szükségünk volt ezekre a pontokra, nagyon boldogok vagyunk. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a jövőben.

Hugo Descat: Nagyon rosszul kezdtük a meccset. A Wisla okosan kézilabdázott, különösen a 7 a 6 elleni játékban, amivel nagy előnyre tettek szert. Ma a Plock érdemelt győzelmet, nincs kétség. Gratulálok nekik és a legjobbakat kívánom a továbbiakban!