Orlen Wisla Plock - Telekom Veszprém 26-30
2022-11-03 20:56
A Telekom Veszprém az Orlen Wisla Plock együttesével csapott össze a hét meccsén a Bajnokok Ligájában. Az ElDeraa, Lauge, Pechmalbec, Yahia, Strlek, Marguc hatossal kezdtük a találkozót, a kapuban Corrales. Ligetvárit cseréltük védekezésben. A gólgyártás Gonzalo Pérez góljával kezdődött, amire a másik oldalon Lauge válaszolt rögtön a 2. percben. Jó védekezéssel és néhány hibával hoztuk le az első 10 percet, Lauge gyönyörű gólokat szerzett, szám szerint 3-at. A 10. percben Momir Ilic elkezdte a már-már szokásos cseréket, Andreas Nilsson érkezett beállóban, Petar Nenadic irányított, Sipos Adrián pedig védekezésben. A 15. percben 6-7 volt az eredmény a Veszprémnek. A Nenadic-Nilsson duó összeszokott játékkapcsolata kiharcolt hétméterest, emberelőnyt és Nilsson gólt is hozott csupán pár perc leforgása alatt. (6-8) A 18.perc elején Rodrigo Corrales pedig már a 3. ziccervédését mutatta be a kapuban. A 20. percben a Plock 2 eladott veszprémi labda után kiegyenlített, de a vezetést nem tudta átvenni. Yahia Omar kiállítása révén ismét felkapaszkodott még egyszer döntetlenre, a félidő azonban Nenadic 7 másodperccel a vége előtt szerzett góljával, és Rodrigo Corrales dupla védésével egy gólos Veszprém előnnyel zárult: 14-15.

A második félidő 16-16 után egy 4-1-es plocki rohammal kezdődött (20-17), amire a Veszprém egy ennél is veretesebb 6-0-val válaszolt, (20-22). Rasmus Lauge nagyszerű formában játszott, a 48. percben már 8 gólnál járt. 21-24-nél pedig először vezetett 3 góllal a Telekom Veszprém. A Zhitnikovot nélkülöző Wisla Plock fáradtnak tűnt ebben a periódusban. Sipos Adrián nagyszerű munkát végzett a védekezésben és a belső posztokon játszók is igazán jó formát mutattak, hol Lauge, hol Nenadic villant, így az 55.percben a találkozó eldőlni látszott, hiszen 24-28-nál támadhattunk a plusz 5-ért, melyet Nenadic abszolvált sikerrel. A vége: 26-30. A mérkőzés játékosa teljesen megérdemelten, Rasmus Lauge lett.

Orlen Wisla Plock - Telekom Veszprém 26:30 (14:15)

Orlen Wisla Plock: Pilipovic, Jastrzebski – Pérez 5, Daszek 4, Sergio Guntín 4, Mihic 3, Kosorotov 3, Piroch 2, Dawidzyk, 2 Yasuhira 1, Krajewski 1, Zhitnikov 1, Lucin, Susnja, Komarzewski, Terzic.

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 2, Nenadic 4, Nilsson 3, Elísson 1, Ligetvári, Marguc 3, Lauge 11, Strlek 1, Lukács, ElDeraa, Pechmalbec 4, Vailupau, Sipos 1.

Kiállítások: 4 perc ill. 12 perc

Hétméteresek: 2/1 ill. 4/3

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Momir Ilic: Szeretnék gratulálni a játékosaimnak. Tiszteljük Xavi együttesét és tudtuk, hogy nagyon nehéz itt nyerni. 20 év után sikerült nekünk is és ennek természetesen örülünk. Az első félidő nehéz volt. A védekezésünk rendben volt és a támadásunk is, de túl sok technikai hibát vétettünk és túl sok tiszta lehetőséget hagytunk ki. A második játékrészben a saját javunkra tudtunk fordítani a mérkőzést. Rodrigo Corrales és Rasmus Lauge is fantasztikusan játszott ma. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. További sok sikert szeretnék kívánni Xavi együttesének.

Xavier Sabate: Szeretnék gratulálni a Veszprémnek, megérdemeltem nyertek ezen a mérkőzésen. HA nyerni akarsz egy top csapat ellen, akkor az egész találkozó során jól kell teljesítened. Úgy gondolom, hogy 50 percig jól kézilabdáztunk. Az első játékrész egyenlő volt a két csapat között. A védekezésünk és a támadásunk is jó volt. Az 50. perc után viszont több helyzetet is kihagytunk és több technikai hibánk is volt, amit a Veszprém ki tudott használni. Ezt követően pedig jól bántak az idővel. Büszke vagyok a csapatomra hiszen végig küzdöttek. Folytatnunk kell az elkezdett munkát. Szeretnék köszöntetet mondani a szurkolóknak is, hiszen fantasztikus hangulatot varázsoltak.

A pályán belülről:

Rodrigo Corrales: Azt gondolom az edzők mindent jól összefoglaltak már. Különös érzésekkel jöttem ma ide játszani, hiszen ezen a helyen nagyon jól éreztem magam, mikor itt játszottam korábban, próbáltam is leküzdeni magamban ezeket az érzelmeket, hogy tudjak segíteni a csapatomnak. Ha valaki, akkor én tudtam, hogy milyen nehéz itt játszani, hiszen Xavi remek munkát végez a Plockkal. Ma, ahogy az edzők is említették néhány dologban jobbak voltunk, nagyszerű teljesítményt nyújtott több játékosunk is, de nem volt könnyű győzelem. Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült nyernünk itt, hiszen az a célunk, hogy megnyerjük ezt a csoportot és ezzel sikerült egy lépést tettünk e felé.

Tomas Piroch: Először is gratulálok a Veszprémnek! Mindenki elmondott már mindent, kemény mérkőzés volt, ahogy azt vártuk, közel 50 percig tartottuk a lépést a Veszprémmel. Vezettünk 3-al is 20-17-nél, de sajnos sok hibát vétettünk, amit a Veszprém jól használt ki. A kapuban kaptunk segítséget, hogy meccsben maradjunk és ne legyen nagy a különbség a két csapat között, ma így alakult. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak a támogatást!