OTP Bank - Pick Szeged - Telekom Veszprém 30-28
2023-04-15 19:34
A K&H Liga 21. fordulójában a Szeged ellen léptünk pályára idegenben. A találkozó gyors gólváltással kezdődött, először Sostaric, majd Remili talált be. Ezt követően is felváltva potyogtak a találatok, a 6. percben 4-4 volt az állás. Strlek megszerezte második gólját is, amivel a mérkőzés során először vezettünk (12. perc 7-8). Corrales újabb védése után Pechmalbec megszerezte ötödik találatát, amivel sikerült kettővel meglépnünk. Jött is a hazai időkérés, ami láthatóan segített a szegedieknek, hiszen pár perccel később sikerült egyenlíteniük (17. perc 10-10). Az első játékrész utolsó öt percét kétgólos hátrányból vártuk, amiből sikerült még egyet ledolgoznunk a szünetig, így 18-17-ről vártuk a folytatást.

A második félidő elején Strlek révén sikerült egyenlítenünk, majd pár perccel később Marguc góljával már a vezetést is megszereztük (36. perc 19-20). Juan Carlos Pastor időkérése után előbb egyenlített, majd két góllal meglépett a Szeged. Időt is kért Momir Ilic. A következő támadásnál Gaber nyomott oda Remilinek, a videózás után pedig piros lapot kapott a szegediek beállósa. A játékrész feléhez érve egy találatot sikerült lefaragnunk hátrányunkból, majd a 48. percben Remili góljával sikerült egyenlítünk. A találkozó hajrájára fordulva továbbra is döntetlen volt az állás (54. perc 25-25). Ezt követően a hazaiak megléptek két találattal, amit már nem sikerült ledolgoznunk. Végül 30-28-as vereséget szenvedtünk.

OTP Bank – Pick Szeged – Telekom Veszprém 30:28 (18:17)

OTP Bank – Pick Szeged: Mikler, Alilovic, Krivokapic – Stepancic, Bodó 2, Martins 1, Radivojevic, Szita 1, Gaber 1, Sostaric 5, Garciandia 4, Bombac 1, Rosta 9, Mackovsek 5, Blonz 1, Molnár

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara 1 – Nilsson 1, Elísson, Ligetvári 1, Marguc 3, Lauge 1, Strlek 5, Lukács, Remili 5, Mahé 2, ElDeraa 2, Ilic 1, Pechmalbec 6, Vailupau, Sipos

Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/0 ill. 2/1

NYILATKOZAT

Edzői értékelés

Juan Carlos Pastor: Azt gondolom, megérdemeltük ezt a mait, fontos volt számunkra, az érzés, ahogy nyertünk. A közönség, a hangulat nagyszerű volt. Gratulálok a játékosaimnak, nyerni akartak, ez látszott minden másodpercben. Nem számított mi volt az eredmény, harcoltak. Ezen az úton folytatjuk tovább. Sok kemény meccset játszunk még egymás ellen. Ilyen az élet. Sok sikert a Veszprémnek a Kielce ellen!

Momir Ilic: Azt gondolom, a Szeged megérdemelte a mai győzelmet, sok lövést rontottunk. Mikler Roland nagyszerű napot fogott ki. Nem játszottunk jól ma, sok labdát veszítettünk és sokszor káoszt láttam a pályán. Nem vagyok elégedett, de nem hibáztathatok senkit, mivel a játékosaim harcoltak és nyerni akartak ma. Nagyszerű szurkolóink vannak, nagyszerű csapatunk, állunk elébe a továbbiaknak. Most jön két fontos meccs a Bajnokok Ligájában, erre készülünk majd.

Pályán belülről

Rosta Miklós: Nagyot küzdöttünk ma a Veszprém ellen ezért a két pontért. Így lépéselőnybe kerültünk az alapszakaszban, ezt szeretnénk megtartani. A jövőben is hasonlóan kell kézilabdáznunk.

Vladimir Cupara: Először is szeretnék gratulálni a Szegednek a győzelemhez. Kemény csata volt. A mérkőzés folyamán egyszer sem adtuk fel. Nem a legjobb mérkőzésünket játszottuk, azonban a végéig küzdöttünk. Büszke vagyok az egész csapatra. Fantasztikus hangulat volt, köszönjük szépen a szurkolóinknak, hogy elkísértek.