Paris Saint-Germain Handball - Telekom Veszprém 37-35
2023-03-01 22:50
A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2022/23-as szezonjának utolsó csoportmérkőzésén a Paris Saint-Germain ellen léptünk pályára idegenben. A találkozót csapatunk kezdte és Pechmalbec révén egyből megszereztük a vezetést, sőt egy labdaszerzés után Strlek talált be, így már 0-2 állt az eredményjelzőn. Sokáig nem örülhettünk, hiszen két gyors góllal sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak (3. perc 2-2). A folytatásban azonban lendületben maradtunk és Marguc első góljával már néggyel vezettünk (9. perc 4-8). Jött is az időkérés Raul Gonzaleztől, ami nem segített a francia együttesen, ugyanis Strlek és Pechmalbec góljaival már hat volt a különbség. A játékrész feléhez érve Marguc újabb találatával már 15-7-re sikerült meglépnünk. Ezt követően kezdett magára találni a PSG, aminek meg is lett az eredménye, hiszen sikerült hatra zárkóznia a házigazdának (21. perc 12-18). Időt is kért Momir Ilic. Az utolsó öt percre hatgólos előnnyel fordultunk, amiből sikerült még egyet ledolgozniuk a szünetig a franciáknak, így 24-19-es vezetésről várhattuk a folytatást.

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, Syprzak és Prandi találatával háromra jöttek fel a franciák (33. perc 21-24). Sőt, Green is elkapta a fonalat a kapuban, elől pedig továbbra is jöttek a gólok a párizsiaknál, aminek köszönhetően egyre jöttek fel. A 38. percben az egyenlítés is összejött Raul González együttesének. Negyed órával a találkozó vége előtt a vezetést is megszerezte a PSG, nem sokkal később már kettő volt az előnye (45. perc 30-28). A meccs hajrájára fordulva tovább nyílt az olló a két együttes között, már néggyel sikerült meglépnie a francia alakulatnak. Időt is kért Momir Ilic, aminek meg is lett az eredménye, az 55. percben Marguc találatával már csak egy gól volt a hátrányunk. Nem sokkal később Lauge zörgette meg az ellenfél kapujának hálóját, amivel sikerült egyenlítenünk (57. perc 34-34). Az utolsó percet egygólos hátrányból vártuk, azonban hibáztunk támadásban, amit még kihasznált a Párizs, így végül 37-35-ös vereséget szenvedtünk az utolsó csoportmérkőzésünkön. Egyben biztossá vált, hogy a harmadik helyen végzünk csoportunkban és a Szegeddel találkozunk a nyolcaddöntőben.

Paris Saint-Germain – Telekom Veszprém 37:35 (19:24)

Paris Saint-Germain: Green, Villain – Steins 1, N’Tanzi 4, Kristopans 3, Sole 2, H. Toft Hansen 1, Balaguer 3, Syprzak 5, L. Karabatic 3, Máthé 6, Gibelin 1, Peleka, Prandi 7, Plantin 1, Loredon

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 1, Elísson, Ligetvári, Marguc 5, Lauge 7, Strlek 6, Lukács, Mahé 4, ElDeraa 2, Ilic 2, Pechmalbec 8, Vailupau, Sipos

Kiállítások: 2 perc ill. 2 perc

Hétméteresek: 6/4 ill. 2/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Momir Ilic: Először is gratulálok a Párizsnak a győzelemhez, az első félidőben remekül játszottunk, aztán különösen támadásban elkezdtünk hibázni. 9 góllal vezettünk az első félidőben, de utána nagyon sok lövést rontottunk. 6 perc alatt 5 gólt adtunk le az előnyünkből.

Raul Gonzalez: Nehéz mit mondani, az első helyről folytatjuk a Bl-küzdelmeit. Azt gondolom, elégedettek és boldogok lehetünk. Rosszul kezdtünk, de nagyon büszke vagyok rá, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.

Pályán belülről

Manuel Strlek: 30 percig nagyszerűen játszottunk, jól védekeztünk és ebből tudtunk futni, aztán egyre több hibát vétettünk.

Máthé Dominik: Először is gratulálok a Veszprémnek az első félidőhöz, megleptek bennünket és jobbak voltak ebben a játékrészben. A második félidőben a kapusunknak köszönhetően fordítani tudtunk, nagy köszönet jár érte neki.