PGE Vive Kielce - Telekom Veszprém 34:33

PGE Vive Kielce – Telekom Veszprém 34:33 (17:17)

PGE Vive Kielce: Wolff 1, Kornecki – Vujovic, Karacic 2, A. Dujshebaev 11, Pehlivan, Aguinagalde 2, Janc 1, Lijewski 1, Jurkiewicz 1, Kulesh 3, Moryto 4 (3), Fernandez 3, D. Dujshebaev, Karalek 5, Guillo

Telekom Veszprém: Cupara, Sterbik – Manaskov, Yahia 1, Moraes 1, Tonnesen 5, Gajic 7 (5), Marguc 3, Lauge 5, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 4, Mackovsek, Lékai 2, Borozan 1

Hétméteresek: 3/3 ill. 5/5
Kiállítások: 10 perc ill. 14 perc

A Telekom Veszprém a lengyel bajnok PGE Vive Kielce otthonába látogatott a VELUX EHF Bajnokok Ligája csoportkörében. A mérkőzés Lékai hatalmas góljával indult, majd folyamatos veszprémi vezetés következett, amelyet mindig ki tudott egyenlíteni a Kielce. A lengyelek először a 6. percben tudtak vezetni. A 14. percben Moraes kapott kétperces büntetést, amelyet Alex Dujshebaev használt ki rögtön. Mindkét fél pontos volt támadásban, illetve a kapusok sem mutattak kiemelkedőt, így fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 23. percre két gólosra nőtt a Kielce előnye, 15:13. Öt perccel a félidő vége előtt egyenlíteni tudott a Veszprém, Marguc és Nenadic szép összjátékából. A játékrész utolsó támadása a Kielcéé volt 17:17-es állásnál, de Cupara védte a lövést és maradt az egál a szünetre.

Gajic átlövés góljával indult a második játékrész, illetve a csapat remekül bekkelte ki Borozan kiállítását. A 35. percben Terzic már a második kétperces kiállítást kapta, miközben a Kielce kettővel elhúzott, 20:18, majd egy perccel később már hárommal is, 22:19. A 40. percben egy Moryto büntetővel tartotta a háromgólos előnyt a Kielce. Mindkét oldalon potyogtak a kétperces büntetések, a Kielce pedig élt is a saját előnyével és négy gólra, 28:24-re lépett el a 45. percben. A 49. percben egymás után lőtte a gólokat a Veszprém és 29:28-ra fel is jött, újra nyílttá téve a találkozót. Egy perccel később már döntetlen, 29:29 állt az eredményjelzőn. Nagyon hosszú hazai támadást védekezett ki a Veszprém, de Nenadic felsőkapufát találta el a következő támadásból. Az 57. percre ismét a Kielce kerekedett felül, és 33:30-ra alakította az állást. A meccs végeredménye: PGE Vive Kielce – Telekom Veszprém 34:33

David Davis: Nem úgy kezdtünk, ahogyan szerettünk volna. A második félidőben harcoltunk, próbáltunk visszajönni a meccsbe, de végül azt gondolom, hogy Wolff védése Nenadic ellen bizonyult a Kielce sikerének kulcsának.

Manuel Strlek: Sok volt ez a 34 bekapott gól ma. Sokkal nyugodtabban akartunk játszani a második játékrészben, de nem sikerült. A Kielce védelme jó volt, én pedig csak gratulálni tudok nekik. Sok sikert a jövőben.

Talant Dujshebaev: Gratulálok a csapatomnak. A Veszprém a világ legjobb négy csapata közé tartozik. Szeretném megköszönni a szurkolóink által teremtett fantasztikus hangulatot. Kicsit szomorú vagyok, Branko Vujovic nem kaphatott lehetőséget ma, de Alex Dujshebaev remek formában játszott. Örülök a győzelemnek.

Alex Dujshebaev: Gratulálok a Veszprémnek a remek meccshez. Európa egyik legjobb csapatát alkotják. Kemény mérkőzés volt, biztos voltam benne, hogy a legvégéig kell harcolnunk. Hatalmas köszönet a szurkolóinknak a lenyűgöző hangulatért.

Fotó: Vörös Dávid