Pick Szeged - Telekom Veszprém 23-36
2023-03-22 21:31
Sporttörténelmi összecsapáson léptünk pályára Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2022/23-as szezonjának nyolcaddöntőjében, hiszen a nagy rivális Szegedhez utaztunk. A találkozó első góljára egészen az 5. percig kellett várni, Marguc talált be hetesből. Nem sokkal később csapatkapitányunk is megzörgette Alilovic kapujának hálóját, így már két találat volt az előnyünk. Corrales és a védelem is jól teljesített, elől pedig Remili is megszerezte az első gólját, amivel sikerült hárommal meglépnünk (11. perc 0-3). Jött is a haza időkérés, ami után egyből labdát szereztünk és tovább növeltük a különbséget. Az első szegedi találatra a 13. percig kellett várni, akkor Frimmel talált be. A játékrész feléhez érve Marguc újabb góljával már öttel vezettünk (15. perc 2-7). Corrales és a védelem továbbra is kiválóan teljesített, aminek meg is lett az eredménye, már nyolc volt az előnyünk (18. perc 2-10). A folytatásban állandósult a nyolcgólos differencia, egészen a 24. percig, amikor előbb Cupara védett ki egy hétméterest, majd elöl két gólt lőttünk egymás után, így már tíz volt közte. A szünetig tovább nyílt az olló a két csapat között, aminek köszönhetően 20-7-es előnyről várhattuk a folytatást.

A második játékrész eleje a Szegednek sikerült jobban, három találatot sikerült ledolgozniuk a szünetig összeszedett hátrányukból (37. perc 11-21). Momir Ilic időt is kért, ami után Marguc büntetőből megszerezte 10. találatát, majd Remili is betalált, amivel újra 12 gól volt az előnyünk. Ezt követően kettős emberhátrányba kerültünk, amiből jól jöttünk ki, hiszen csak egy találattal kerültek közelebb a szegediek. A folytatásban Ligetvári, Pechmalbec és Elísson is betalált, így visszaállítottuk tizenháromgólos vezetésünket (45. perc 14-27). A kapuban Corrales ihletett formában védett, elől pedig továbbra is jöttek a gólok, így a 49. percre dupla annyi gólt szereztünk már, mint a Szeged (49. perc 15-30). A hajrára fordulva a mérkőzés lényegi része már eldőlt, az egyetlen kérdés a különbség volt. Végül végig vezetve, magabiztos, tizenháromgólos győzelmet arattunk a nyolcaddöntő első összecsapásán.

OTP Bank - PICK Szeged – Telekom Veszprém 23:36 (7:20)

OTP Bank - PICK Szeged: Mikler, Alilovic – Tönnesen 2, Stepancic, Bodó, Martins 5, Radivojevic 6, Szita, Gaber, Sostaric, Frimmel 3, Bánhidi, Garciandia 1, Bombac, Rosta 2, Mackovsek 4

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 1, Elísson 3, Ligetvári 4, Marguc 11, Lauge 4, Strlek 1, Lukács, Remili 4, Mahé 2, ElDeraa 1, Ilic 3, Pechmalbec 2, Vailupau, Sipos

Kiállítások: 4 perc ill. 10 perc

Hétméteresek: 10/7 ill. 6/5

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek, megérdemelten nyertek. Nagyon jól játszottak az első félidőben, míg nekünk sok problémánk volt. Sikerült is a Veszprémnek meglépnie 6-7 góllal. Folytatnunk kell a munkát és fel kell készülnünk a további mérkőzésekre. Mi vagyunk a Szeged és küzdeni fogunk végig, minden fronton. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien kijöttek, azt viszont sajnáljuk, hogy nem tudtunk versenybe lenni a Veszprémmel.

Momir Ilic: A válogatott szünet után voltak problémáink. Voltak olyan mérkőzések, amiken vereséget szenvedtünk. Ez volt a legjobb mérkőzésem eddig a Veszprém edzőjeként. A védelmünk fantasztikus volt és csapatként is azok voltunk. Nem számítottam rá, hogy ekkora különbséggel nyerünk, de szerintem senki sem. Azonban ez csak az első mérkőzés volt, lesz még egy visszavágó Veszprémben. Nagy köszönet a szurkolóinknak, ma is kiválóak voltak.

Gasper Marguc: Nem gondoltuk, hogy ilyen különbséggel sikerül nyernünk, hittünk benne, de ezt a különbséget nem láttuk előre. Mindig szoros meccset szoktunk játszani a Szeged ellen, már csak emiatt sem számítottunk erre. Nagyon tiszteljük a riválisunkat, de szerintem megérdemeltük ezt ma. Boldogok lehetünk, jövő héten szeretnénk otthon, a saját közönségünk előtt nyerni, aztán még nagyon sokszor fogunk egymással találkozni, de minden meccsen a küzdelem és csapatszellem fog dönteni.

Szita Zoltán: Gratulálok a Veszprémnek és a csapat nevében szeretnénk elnézést kérni ezért a játékért, nem ezt érdemlik a szurkolóink. Védekezésben és támadásban is rosszul játszottunk ma, az a jó a sportban, hogy mindig van lehetőségünk javítani. Sok probléménk van, dolgozni fogunk rajta.