Pick Szeged - Telekom Veszprém 32-35
2023-04-09 18:58
A Magyar kupa döntőjét a Győri Audi Arénában hazai riválisunk az OTP Bank – Pick Szeged ellen vívtuk. A 187. mérkőzése volt ez a két csapatnak, eddig a Pick Szeged 7 alkalommal, a Veszprém 29-szer emelhette a magasba a Magyar Kupa elsőségért járó trófeát. A tisza-partiak kezdték a mérkőzést és rögtön góllal, Imanol Garciandia talált be. Öt perc elteltével az állás 2-1 volt. Rodrigo Corrales nagyszerűen kezdte a meccset, így a 8. percben Manuel Strlek találatával a Veszprém átvette a vezetést: 2-3. Dragan Pechmalbec kiállításával 4-4-re zárkózott a Szeged. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a Veszprém jó védekezésének köszönhetően el is tudott húzni 3 góllal, melyet rögtön szegedi időkérés követett. Az időkérés után egyre zárkózott a Szeged. Majd Manuel Strlek találatával 10-12. Majd két Szeged gól után Momir Ilic időt kért. Nehezen, de megszületett a 13. gól, majd Andreas Nilsson szállt be nagyszerűen a meccsbe. A félidő: 15-17.

A második félidő egy Mackovsek góllal indult. Majd egyenlített is a Szeged 17-17. A 33. percben Dragan Pechmalbec megkapta a 2. kétperces kiállítását, de szerencsére jól jöttünk ki az emberhátrányból. A 10. percben az állás 21-23 volt. Parázs jelenetek történtek a pályán, Corrales kapust fejbe lőtték, de ítélet nem született. A nagy kavarodásban talán a Szeged zavarodott meg jobban, 22-26-nál Pastor kért időt. A Szeged 7 a 6 elleni játékra váltott, a 17. percben Pechmalbec harcolt ki hétméterest, 23-28. Jól működött a védekezés a 7 a 6 ellen, 6 góllal vezetett a Veszprém a 18. percben. 24-30-as állásnál Pastor edző időt kért. Az időkérés után a Szeged 4-re zárkózott, mikor Momir Ilic időt kért. A végén maradt az előnyből, 32-35. A Magyar Kupát 30. alkalommal a Telekom Veszprém szerezte meg.

OTP Bank – Pick Szeged – Telekom Veszprém 32:35  (15:17)

OTP Bank – Pick Szeged: Mikler, Alilovic – Stepancic, Bodó 5, Martins, Radivojevic 1, Szita, Gaber 1, Sostaric, Frimmel 2, Bánhidi 1, Garciandia 4, Bombac 4, Rosta 3, Mackovsek 8, Blonz 3

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Nilsson 5, Elísson, Ligetvári 1, Marguc 6, Lauge 10, Strlek 2, Lukács, Remili 4, Mahé, ElDeraa 3, Ilic, Pechmalbec 3, Vailupau, Sipos 1.

Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2 ill. 3/3