PPD Zagreb – Telekom Veszprém 23:26 (13:13)

PPD Zagreb: Asanin, Ristanovic – Sipic 4, Eres, Vistorop 1, Mrakovcic 1, Mandic 1, Hrastnik, Stojnic 2, Horvat 2 (2), Ravnic 2, Gadza 5, Hrstic 2 (1), Bicanic 3, Beciri, Vekic

Telekom Veszprém: Székely – Manaskov 3, Yahia 5, Moraes 1, Gajic 4, Nilsson 1, Marguc 2, Lauge 1, Terzic, Nenadic 2, Mackovsek 2, Borozan 5

Hétméteresek: 6/3 ill. 3/0
Kiállítások: 4 perc ill. 4 perc

A Zágráb elleni, év utolsó találkozóját a Veszprém kezdte, egy eladott labdával. A vezetést a hazaiak szerezték meg Horvat révén, büntetőből. Első gólunkat Yahia szerezte a hatodik percben. Az első 10 perc nem a támadókról szólt, összesen hat gól esett, három-három elosztásban. A 17. percben tudott először vezetni a Veszprém 5:6-ra, de egyébként a csapatok fej-fej mellett haladtak. Egy kiegyenlített félidőt láthattak a kilátogatók és a TV nézők, amely végén 13:13-at mutatott az eredményjelző.

Mindkét csapat ziccert hibázott első támadásaikból a második félidő kezdetén. A gólcsendet végül Gajic óriási gólja törte meg a 35. percben. Négy perccel később a Veszprémnek sikerült két góllal ellépnie, de a Zágráb így is tapadt rá. Székely remekül védett az egész találkozón, sokszor tiszta ziccereket fogott meg. A 45. percig tartott az előnye a vendégeknek, ekkor 18:18-ra egyenlített a PPD. A Veszprém nem adta fel, és ismét sikerült két gólos előnyt kiharcolni az 50. percre, 19:21. A Zágráb fáradni látszott, ennek, és Székely védéseinek köszönhetően pedig háromgólosra nőtt az előny, innen pedig tudott már felállni a hazai együttes. PPD Zagreb – Telekom Veszprém 23:26

David Davis: Nehéz volt a mai, de ezt tudtuk a találkozó előtt is. Tudtuk azt is, hogy Vujovic csapatai mindig agresszíven védekeznek, a támadásaikra pedig nehéz készülni a sok variáció miatt. Mindenki jól koncentrált ma, aminek örülök. Ez volt az év utolsó meccse, mindenki mehet a nezmeti együtteshez, vagy éppen haza az ünnepekre. Nem egyszerű az utolsó mérkőzést idegenben vívni. Itt ülhetek ma Veselin Vujovic mellett, aki egy legenda játékosként és edzőként is. Az első profi évemben ő éppen az utolsót taposta, én voltam 17 éves, ő pedig 33. Nagyon jó emlékeim vannak róla, és arról, ahogyan a fiatalokkal bánt. Mindig nagy mosollyal emlékszem vissza rá. Örülök továbbá Székely Márton teljesítményének is. Idén érkezett a csapathoz, és szépen lassan be is illeszkedett az együttesbe. Az elmúlt öt napban négy mérkőzést játszott le nagyon magas szinten.

Székely Márton: Azt gondolom, hogy a mester mindent elmondott. Én szeretném megköszönni a Zágrábnak a remek mérkőzést. Bíztam a védelmünkben, ami ma kiválóan teljesített. Nem csak a saját teljesítményemnek örülök, hanem a védelemének is egyben. Boldog vagyok, hogy győzelemmel várhatjuk az új évet. Sok sikert a Zágrábnak a SEHA Ligában és a Bajnokok Ligájában is.

Fotó: Vörös Dávid