PPD Zagreb - Telekom Veszprém 29-31
2021-09-05 22:04
A Veszprém kezdi a mérkőzést, Lékai irányít, Yahia és Ligetvári átlövőben, Strlek és Marguc a szélen, Balgotinsek beállóban. Az első gólt Gasper Marguc szerzi. A kapuban Vladimir Cupara, Sipost cseréljük Strlekre.

Az első 5 perc 4 gólt hozott, inkább a védekezés dominált mindkét oldalon. Cupic hetesével 3-2, majd Leimeter Csaba átlövésével 4-2. Felváltva esnek a gólok, majd Nenadic pillanatai következnek és ki is egyenlítünk. Pár hibát vétünk, amit a Zagreb meg is büntet és már 8-6 az állás. Kiállítás mindkét oldalon, Nenadic labdaszerzésével 8-8. Ebben az időszakban jól védekeztünk, jól sáncoltunk, ebből gyorsan vittük fel a labdákat, amiből sok zágrábi kiállítást értünk el és 10-11-nél átvettük a vezetést. Majd Marguc góljával már 10-12 a 23. percben. Maqueda jött be Yahia helyett, góllal mutatkozott be 11-13, majd még egyel 11-14.  Mahé jött irányítani, a vége kicsit kaotikusra sikerült, egy időn túli hetessel a horvátoké lett az utolsó gól, félidőben 13-15.

A második félidőt Cupara védésével és két Yahia góllal kezdtük. 13-17. Majd pár hiba támadásban és a Zágráb közelebb tudott jönni. 16-17. Yahia góljaival tartottuk a távolságot. 18-20. Petar Nenadic fantasztikus góljával 18-21. Mahé irányított, Nenadic és Yahia átlövőben, Nilsson a beálló. Cupic tartotta a lelket a horvát csapatban, felváltva estek a gólok, 22-24-nél 6 percre megfagyott az eredmény. A kapuban Corralest cseréltük be. Majd Momir Ilic kért időt. Marguc hetest hibázott és a horvátok lőttek gólt, hosszú idő után először. Mahé válaszolt, 23-25. A horvát fal felkeményedett, Ivic pedig ziccereket fogott a kapuban. A Zagreb kiegyenlített, 25-25. Mahé dobott bravúr gólt 25-26. Yahia két percet harcolt ki, Nenadic szerzett gólt. 26-27. A vége 27-27 lett. Hétméteresek következtek. Cupara védessel kezdett, de Strlek is kihagyott egyet, így Cupara újabb védése kellett a győzelemhez, majd Nenadic góllal zárta le a találkozót. SEHA Liga győztes a Veszprém.

PPD Zagreb - Telekom Veszprém 29:31 (27:27) (13:15)

PPD Zagreb: Slavić, Ivić – Marin 1, Vistorop 7, Ćavar 1, Mandić 2, Klarica 2, Gojun, Slavic, Klis 3, Musa 2, Sirotić 2, Matanović, Cupic 5, Obranović, Leimeter 3, Grahovac 1.

Telekom Veszprém: Cupara, Corrales – Manaskov 2, Yahia 8, Nenadic 8, Maqueda 3, Nilsson 1, Ligetvári 1, Marguc 4, Strlek, Lukács, Blagotinsek 1, Mahé 3, Ilic, Lékai, Sipos.

Hétméteresek: 6/8 ill. 6/8
Kiállítások: 14 perc ill. 6 perc

Statisztika elérhető a következő linken:

Nyilatkozatok:

Momir Ilic

Természetesen nagyon örülök a győzelemnek, edzőként számomra ez az első cím, tényleg különleges. Szeretnék gratulálni a Zágráb csapatának és Ivica Obrvan edzőnek is, hiszen jól és okosan játszottak ma. Pontosan tudtuk, hogy mit és hogyan fognak játszani és mégis…  A végére persze nagyon elégedett voltam a győzelemmel, de a játékkal nem igazán. Remélem, hogy sokkal jobban fogunk ennél játszani, ki kell elemeznünk rendesen ezt a mérkőzést. Sok minden kavarog még a fejemben a meccs miatt, de amikor holnap felébredek, elégedett leszek ezzel a kezdéssel edzőként.

Omar Yahia

Először is szeretnék gratulálni a SEHA_GAZPROM Liga F4 összes csapatának és a PPD Zagrebnek külön is. Igen, természetesen az olimpiai játékok meccsei belőlem is sokat kivettek, de most már itt vagyok és jól érzem magam, hogy együtt lehetek újra a csapattal. Tudjuk, hogy több időre van szükségünk ahhoz, hogy 100%-on tudjunk játszani. Elégedett vagyok, hogy kupagyőzelemmel kezdtük a szezont. Annak kifejezetten örülök, hogy bár nem vagyunk a legjobb formánkban és nem is játszottunk jó meccset, a végén megküzdöttünk a győzelemért.