RK Gorenje Velenje - MKB Veszprém KC 27:28
RK Gorenje Velenje - MKB Veszprém KC 27:28 (14:13)

RK Gorenje Velenje: Gajic - Cupic 9(4), Kavas 3, Sovic 2, Mlakar 2, Zvizej 3, Harmandic 3 (1)
Csere: Bezjak 3, Natek, Skok, Rnic 1, Stefanic, Golcar 1, Simic.

MKB Veszprém KC: Peric - Gulyás 1, Sesum 3, Eklemovic, Sulic 5, Terzic 6 (2), Iváncsik G. 5 (1)
Csere: Fazekas, Vilovski, Iváncsik T. 2, Perez 5, Korazija 1, Lushnikov, Mirkovic.

Hétméteresek: 9/5 illetve 4/3
Killítások: 10 perc illetve 12 perc

Már déltől a veszprémi szurkolóktól volt hangos a szlovén kisváros, akik a csarnokban is szinte hazai körülményeket teremtettek a csapatuk számára.

A Veszprém nehezen lendült játékba, sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda. A félidő közepére a szlovénok 3 gólos előnyre tettek szert (9:6), amelyet a veszprémiek bravúrosan, emberhátrányos helyzetben dolgoztak le (10:10). A hazaiak vonulhattak egygólos előnnyel pihenőre (14:13).

A második félidőben fokozódtak az izgalmak, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett. 16:18-as állásnál a vendégeknél volt az előny, amit nem tudtak tovább növelni. A végjáték hatalmas izgalmakat hozott, különösen, mikor 2 gólos veszprémi előnynél a spanyol bírók 3 vendégjátékost is kiállítottak. Ezt a hazaiak kihasználták és kiegyenlítettek (25:25). A döntetlen közeli állás megmaradt a mérkőzés utolsó percéig, amikor Carlos Perez Gajic hálójába bombázott, az ellentámadásnál a Velenje időntúli hetest kapott, amit Peric fantasztikus bravúrral hárított, így az MKB Veszprém KC járhatta el az örömtáncot a meccs végén. A csapatukat végig támogató szurkolók hosszú percekig ünnepelték csapatukat.

Hamarosan képekkel jelentkezünk, míg Mocsai Lajos, Gulyás Péter hétfőn értékeli hosszabban a mérkőzést.