Sporting CP – Veszprém Handball Club 39-30
2024-09-25 22:40

A Bajnokok Ligája harmadik csoportmérkőzésén Portugáliában léptünk pályára a Sporting ellen.  Xavi Pascual pedig a következő kezdőnek szavazott bizalmat: Corrales, Descat, ElDeraa, Cindric, Fabregas, Remili, Vailupau. Védekezésben Cindric helyére Grahovac érkezett. Ahogy várható volt, nagy iramban kezdődött a találkozó, szűk két perc elteltével már 2-2 állt az eredményjelzőn. A folytatás a portugáloknak sikerült jobban, hiszen Þorkelsson első találata után háromgólos előnyre tettek szert a hazaiak (7. perc, 6-3). Vezetőedzőnk két helyen is cserélt a mérkőzés korai szakaszában, Jensen a kapuba, Ligetvári pedig Grahovac helyére jött. Fabregas harmadik gólja után sikerült egyre zárkóznunk, azonban nem sokkal később újra elhúzott a Sporting és már 4 találat volt a különbség (15. perc, 13-9). Jött is az időkérés, illetve a frissítés is. Corrales, Pechmalbec, Sandell és Kosorotov is játékra jelentkezett. Ezt követően tovább növelte előnyét a házigazda, már öttel is vezetett Ricardo Costa csapata. A félidő utolsó harmadára Casado is megkapta a lehetőséget. Sajnos nem állt össze a védekezésünk, így hiába jöttek a gólok Sandell-től és Kosorotov-tól, közelebb zárkózni nem nagyon tudtunk (26. perc, 20-16). A szünetig tovább nőtt a differencia, így 23-17-ről várhattuk a folytatást.

A második játékrészre két kivétellel a kezdőcsapatunk tért vissza, Elísson jött a balszélre, Ligetvári pedig védekezésben. Patrik helyett támadásban Cindric érkezett. Igaz góllal kezdtünk a szünet után, de a Sporting ezt követően háromszor is bevette a kapunkat, aminek köszönhetően már nyolcra hízott az előnyük (34. perc, 26-18). Gassama találata után már tíz volt közte, jött is az időkérés Xavi Pascual-tól. A játékmegszakítás után Jensen-t és Casado-t is pályára küldte vezetőedzőnk és nyitott védekezéssel próbálkoztunk. A problémáinkat tovább növelte az, hogy 32-22-es portugál vezetésnél Fabregast sérülés miatt le kellett cserélni, Pechmalbec jött a helyére. Nem sokkal később Kosorotov és Sandell is játékre jelentkezett, de ők sem tudtak frissességet hozni a csapatba. A hajrára fordulva sajnos már eldőlt a találkozó lényegi része (50. perc, 36-25). Végül 39-30-es vereséget szenvedtünk Portugáliában.

Sporting CP – Veszprém Handball Club 39:30 (23:17)

Sporting CP: Kristensen, Aly – Silva 2, Portela, F. Costa 7, Suárez 1, Gurri 4, Martínez, Höghielm 2, Salvador 4, Þorkelsson 6, Gassama 2, Branquinho, Gomes 4, Moga, M. Costa 7

Veszprém Handball Club: Corrales, Jensen – Grahovac, Descat 1, Sandell 4, Elísson 2, Ligetvári, Cindric 2, Remili 7, Végh, ElDeraa 3, Pechmalbec, Vailupau 2, Casado, Fabregas 4, Kosorotov 5

Kiállítások: 8 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 5/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Ricardo Costa: Köszönöm Pasqui szavait, a mai nap csodálatos volt számunkra. A különbség talán a kapusteljesítményben volt, hiszen a kapusunk nagyszerűen védett. Fontos pontokat szereztünk, annál is inkább, hiszen tudjuk, hogy a Veszprém egy nagyszerű csapat.

Xavi Pascual: Szeretnék gratulálni a Sportingnak, megdolgoztak a győzelemért, de ekkora különbségű vereséget talán nem érdemeltünk. A mai mérkőzésünk katasztrófa volt. Arra azonban mégis tökéletes volt, hogy visszarántson bennünket a földre, a Sporting megmutatta nekünk, hogy kell egy mérkőzést megnyerni. A vereség az én felelősségem.

Játékos értékelések

Orri Freyr Þorkelsson: Köszönöm a Veszprémnek a mai játékot, mindig különleges olyanok ellen játszani, akikre felnézel és akiket tisztelsz. Nagyon boldogok vagyunk az eredmény miatt, fontos pontokat szereztünk ma. A hangulat pedig egész egyszerűen fantasztikus volt.

Ludovic Fabregas: A Sporting nagyon jól játszott ma és megérdemelte a győzelmet. Nagy különbséggel nyertek, természetesen nem vagyunk elégedettek ezzel az eredménnyel. Nem a mi napunk volt, de ez a Bajnokok Ligája, a sikerhez szükség van tiszteletre és motivációra, ma nehéz dolgunk volt és ezért szeretnék gratulálni a Sportingnak!