Taktikus játékunkkal sikerült diadalmaskodnunk
2009-11-30 16:38
A szegediek óriási tempóban kezdték a mérkőzést, ennek eredményeképpen az első félidőben tulajdonképpen végig vezettek, csak a végjátékban tudtunk kiegyenlíteni. Az első félidőben Marjanac teljesítménye kiváló volt, nagyon sok ziccert hárított szélről, ahova a helyzeteinket kidolgoztuk, de így nem tudtuk azokat eredményesen befejezni. Ez egy ilyen hőfokú és színvonalú rangadón könnyen megbosszulhatta volna magát. Szívós munkával, a beálló megjátszásával és jó átlövő teljesítménnyel sikerült utolérni a hazaiakat, a csapat játéka egyre keményebbé és feszesebbé vált. A védekezést a második félidőre megváltoztattuk, zártabbá tettük, így a beállós elleni védekezésünk hatékonyabbá vált és felvállaltuk azt a rizikót, hogy átlövő pozícióból esetleg eredményes legyen az ellenfél. Ez meghozta az eredményt, amelyhez kellett Peric kapus jó teljesítménye és a csapat harcos játéka is. A védekezésünkből kifolyólag sok labdát szereztünk, amelyekből könnyű gólokat szereztünk, és egy 8-9 perces periódussal sikerült 5-6 gólos előnyt szereznünk. A második félidő közepén tartottuk ezt a különbséget, a végjátékban pedig már egyértelműen uraltuk a mérkőzést.

Büszke vagyok a csapatomra, a balkezes játékosok pótlása egyértelműen jól sikerült. Lapcevic vállalta sérült vállal a játékot, ennek szívből örültem, mert ezzel a védelemben kiváltottuk a kulcsjátékosainkat. Nagyon örültem annak, hogy mindig volt egy játékos, aki kritikus időszakban hozzátett a játékhoz. Itt említeném meg Sulic játékát, Eklemovic irányítókészségét, balátlövő pozícióban Pereznek volt egy remek periódusa, Terzic hatalmas küzdését egész mérkőzésen, Sesum parádés góljait. Nagyon jó hangulatú, sportszerű, nemzetközi szintű mérkőzésen, szervezett, taktikus játékunkkal sikerült diadalmaskodnunk szurkolóink hathatós támogatásával.

Hétfőn délelőtt Budapestre kell utaznunk, ahol egy kötelezettségnek teszünk eleget (Marian Cozma könyv budapesti bemutatója), este differenciált edzést fogunk tartani. Kedden délután videózás, taktikai edzés, majd szerdán egy újabb rangadó fog következni. A Tatabánya jelen pillanatban nem véletlenül van a harmadik helyen – hétvégén a Dunaferrt verték 13 góllal -, így nekünk erre a mérkőzésre megfelelő módon kell felkészülnünk. A csapat jó állapotban van, egy-két embernek van kisebb húzódása, várhatóan szerdán mindenki bevethető állapotban lesz.