Telekom Veszprém - Aalborg 32-31
2024-04-25 21:34

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának első negyeddöntős mérkőzésén a dán Aalborg együttesét láttuk vendégül. A találkozót a Descat, ElDeraa, Ligetvári, Fabregas, Remili, Vailupau, Corrales összeállításban kezdtük, támadásban pedig Ligetvári helyére Omar érkezett. A találkozót a vendégek kezdték jobban, Vlah és Hald találataival gyorsan kétgólos vezetésre tettek szert a dánok. A folytatás sem a mi szájunk íze szerint alakult, Hansen büntetőből megduplázta az Aalborg előnyét (8. perc 1-5). Jött is az időkérés Momir Ilictől. A játékmegszakítás után állandósulni látszódott a négygólos vendég vezetés. Bő negyed óra játék után több változtatás is történt, érkezett Casado, Sandell és Pechmalbec is. Védekezésben pedig 5-1-re váltottunk. Ennek meg is lett az eredménye és Descat találata után kettőre zárkóztunk (20. perc 8-10). Ezúttal Stefan Madsen kért időt, ami után Kosorotov is játékra jelentkezett. Ez jót tett a dánoknak, hiszen Vlah találata után visszaállították a négygólos differenciát. A játékrész végéig további egy találatot hozzátett az Aalborg a különbséghez, így 17-12-es hátrányból várhattuk a folytatást.

A szünet után a két szélen cseréltünk, Elísson és Marguc érkezett. A második félidő első öt percében felváltva estek a gólok, így nem tudtunk közelebb kerülni a vendégekhez (34. perc 15-20). A következő periódusa a meccsnek csapatunknak sikerült jobban, Elísson kétszer, Remili egyszer volt eredményes, amivel kettőre zárkóztunk. A dánok ismét időt kértek, amiből ezúttal is jól jöttek ki, hiszen Arnoldsen góljával ismét négy volt közötte (42. perc 19-23). Innen ismét visszakapaszkodtunk kettőre, ekkor már Jensen állt a kapuban. Sőt, Remili találata után már csak egy volt a különbség a két együttes között (48. perc 23-24). Jensen jó formában szállt be, több védést is bemutatott, az egyenlítés azonban nem akart összejönni. Egészen az 54. percig, amikor előbb Vailupau megszerezte 300. találatát Veszprém mezben, ezzel egyre zárkóztunk, majd Casado révén az egyenlítés is összejött. A hajrá is őrült játékot hozott, az i-re a pontot pedig Yahia tette fel, miután a dudaszó pillanatában megszerezte a győztes találatot. Telekom Veszprém – Aalborg Handbold 32-31.

Telekom Veszprém – Aalborg Handbold 32:31 (12:17)

Telekom Veszprém: Corrales, Jensen – Omar 3, Descat 2, Sandell 1, Nilsson, Elísson 5, Ligetvári, Marguc 1, Remili 6, ElDeraa, Pechmalbec 2, Vailupau 5, Casado 2, Fabregas 4, Kosorotov 1

Aalborg Handbold: Landin, Norsten – Nilsson 2, Barthold 3, Arnoldsen 4, Nielsen, Hald 3, Hoxer 4, Thurin, Larsen, Vlah 4, Bjørnsen 2, Møllgaard 1, Antonsen 4, Juul 1, Hansen 3

Kiállítások: 8 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 6/4 ill. 2/2

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Stefan Madsen: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek ehhez a fantasztikus mérkőzéshez. Hihetetlen hangulat uralkodott az arénában, egy élmény ilyen közönség előtt játszani. Természetesen csalódottak vagyunk, hiszen megvolt a lehetőségünk arra, hogy akár nagyobb különbséggel is nyerjünk. Az első játékrészben nagyon kemény és jó volt a védekezésünk. Jól küzdöttünk, de a folytatás nem úgy sikerült, ahogy terveztük. Minden tiszteletem a Veszprémé, nagyon szépen visszajöttek a találkozóba. A párharc viszont 120 percig tart és ez csak az első meccs volt. Otthon szeretnénk nyerni és bejutni a kölni Final4-ba.

Momir Ilic: Gratulálok a játékosaimnak, azok után ahogy álltunk az első félidőben, a második félidőre szépen feljavultunk. Az elsőben sajnos nem játszottunk jól, a dánok jól védekeztek, Landin kapus jól védett. A másodikban már jobbak voltunk, 20 gólt szereztünk. Az Aalborg egy nagyon jó csapat, nem véletlenül lettek másodikok a csoportban. Van még egy mérkőzésünk hátra, és van egy hetünk felkészülni rá.

A pályán belülről

Sebastian Barthold: Az edzőnk már mindent elmondott előttem. Nagyszerű hangulatú és iramú meccset játszottunk. Szeretünk ilyen atmoszférában kézilabdázni, azonban ma egy kicsit megnehezítették a dolgunk a szurkolók. Egyrészt elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel, de egyben csalódottak is. Az utolsó 15-20 percben nem teljesítettünk jól és nem is tudtunk felállni. Egy meccs még hátra van, amit hazai pályán játszunk. Az az álmunk, hogy bejussunk a Final4-ba.

Bjarki Már Elísson: Azt gondolom, Momo jól összefoglalta a dolgokat, nem ment ma annyira a játék, talán túlságosan akartuk. A dánok nagyon jól védekeztek az első félidőben, Landin jól védett. A végére sikerült a mérkőzést a javunkra fordítani, ez csak a párharc első félideje volt. Kint a legjobb játékunkra lesz szükség, de hiszünk benne, meg tudjuk csinálni, meglátjuk mi lesz az eredmény.