Telekom Veszprém - Barca 29-28
2021-09-29 21:21
A Telekom Veszprém a címvédő Barca csapatát látta vendégül a Bajnokok Ligájában. A Barca vezette az első akciót, de nem találtak a kapuba. Az első gólra az 5. perc elejéig kellett várni. Corrales remek védésekkel indított a kapuban, de 10 perc játék után így is a Barcánál volt az előny (3-5). A jó védekezésnek és Corralesnek köszönhetően sikerült fordítani a félidő közepére. Támadásban Nilsson volt rendre megjátszható és a Veszprémnek labdája volt a 3 gólos vezetéshez, de a Barca egyenlített (21. perc 9-9). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Ligetvári kapott kétperces büntetést, de Nenadic így is két remek gólt szerzett. A Barcelona időt is kért két gólos hátrányban (26. perc 13-11). Marguc volt nagyon gólerős az első félidőben, melynek végén 4 góllal vezetett az Építők.

A második félidőt a piros mezes hazaiak kezdték és egy hatalmas átadás után Lauge nyitotta a gólok sorát. Blagotinsek kiállítása után a Barca 3 gólra zárkózott. Két remek labdaszerzés után pillanatok alatt újra 5 góllal vezetett a Veszprém és a közönség tombolt. Corrales kapott kétperces büntetést és a Barca ismét faragott a hátrányán (42. perc 21-19). A támadásban elkövetett technikai hibák miatt Ilic időt kért és Marguc az újabb hétméterest is gólra váltotta. A félidő közepén a Barca újra kiegyenlített, kezdődhetett minden elölről (23-23). A kipattanó labdákat rendre a vendégek szerezték meg és az utolsó 10 percre fordulva átvették a vezetést is. Hosszú idő után a Veszprém került emberelőnybe, újra egál lett a meccs és Ortega időt kért (54. perc 26-26). A végén hatalmas küzdelemben 1 gólos veszprémi diadal született.

Telekom Veszprém – Barca 29:28 (16:12)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 2, Yahia 3, Nenadic 5, Maqueda 1, Nilsson 1, Ligetvári 3, Marguc 8, Lauge 3, Strlek 2, Lukács, Blagotinsek 1, Mahé, Lékai, Sipos

Barca: Perez de Vargas 1, Maciel – Mem 4, Pujol, Janc 2, Gomez 5, Petrus, Soler, Fernandez 2, Parera, Makuc, Langaro 5, Richardson 5, Fabregas 4, Frade, Zein

Kiállítások: 12 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 2/1

Statisztikák:

Nyilatkozatok:

Momir Ilic

Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, és a Barcának a küzdelemhez! Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, talán a mai volt a legjobb meccsünk ebben a szezonban. A második félidőben vétettünk ugyan pár technikai hibát, ami általában nem fér bele a Barcelona ellen. Mindenesetre nagyon örülök a győzelemnek, folytatjuk a munkát. Minden jót kívánok korábbi edzőmnek, Carlos Ortegának, aki remek edző és még annál jobb ember.

Sipos Adrián

Gratulálok mindkét együttesnek, remek mérkőzést játszottunk. A második félidőben a hibáink miatt visszajöttek a mérkőzésbe. Büszke vagyok a csapatomra, nagyszerű hangulat volt az Arénában. Remélem a jövőben is így együtt küzdve fogunk nagyszerű győzelmeket aratni.

Carlos Ortega

Gratulálok a Veszprémnek! Nagyon nehéz meccs volt, ahogy számítottuk rá. A támadás nem működött az első félidőben, mindkét csapat kiválóan védekezett. A második félidőben visszajöttünk a meccsbe, a hajrában közel jártunk a győzelemhez is, de Veszprémben sosem mehetsz biztosra. Hatalmas hibákat vétettük a legvégén, mint az utolsó, Lauge-gól előtt.

Angel Fernandez

Gratulálok a Veszprémnek. Egyetértek az edzőnkkel, az első félidőben rosszul játszottunk. Nem kontrolláltuk a meccset, ez volt a probléma. A második félidőben vissza tudtunk jönni, de Corrales fantasztikusan védett, ez a vereségünk egyik legfőbb oka.