Telekom Veszprém - Budakalász Kézilabda Zrt. 35:24

Telekom Veszprém – Budakalász Kézilabda Zrt. 35:24 (16:12)

Telekom Veszprém: Corrales, Székely – Manaskov 3, Yahia 8 (4), Moraes, Nilsson 7, Markussen 2, Ligetvári, Marguc 5, Shishkarev, Nenadic 2, Lukács, Bodor, Maqueda 3, Lékai 3, Borozan 2

Budakalász Kézilabda Zrt.: Váczi, Boros – Tyiskov, Koncz 4, Radnic, Fórizs, Prokop 4, Vrhovina, Kiss 1, Holpert 4, Varjú 3 (1), Rotim 3, Ceranic, Perisic 5, Simányi, Dávid

Hétméteresek: 4/4 ill. 3/3
Kiállítások:  8 perc ill. 6 perc

A Telekom Veszprém a Budakalász csapatát látta vendégül az első magyar bajnoki mérkőzésen. Az első gólt Manaskov szerezte szélről, amit két Budakalász gól követett. Marguc második góljával 3 gólosra nőtt a hazai előny (7. perc 5-2). A két kapus remekül kezdte a mérkőzést, a veszprémi kapuban Corrales parádézott. Yahia magabiztosan értékesítette a büntetőit, de a félidő közepére egy gólra zárkózott a vendégcsapat. Sok hibával játszott a Veszprém ezért Davis időt kért a 20. percben (9-8). Nenadic kapott kétperces büntetést reklamálásért. A félidő végéhez érve továbbra is szoros volt az állás, köszönhetően a vendégek harcosságának. A félidőre 4 gólos hazai előnnyel vonultak a csapatok.

A második félidő elejét megnyomta a hazai alakulat. Mindkét edző forgatta együtteseit és közben a Veszprém fokozatosan kezdett nagy előnyre szert tenni (40. perc 23-16). A kapuban továbbra is Corrales állt és jól teljesített, viszont Lékai sokadik technikai hibáját követte el. A félidő második felére Székely érkezett a kapuba. Borozan szerzett szépségdíjas gólt kínai figurából. Yahia szerezte a Veszprém 30. gólját, amivel 10 gólosra nőtt a különbség a 48. percben. Nyílt az olló a csapatok között, már egy tucat is volt a különbség 10 perccel a vége előtt. A végére egy könnyed Veszprém siker született.

David Davis: Köszönöm a Budakalásznak, hogy ma lejátszhattuk ezt a meccset, és köszönöm Csoknyai Úrnak, hogy minden évben segítőkész ezzel kapcsolatban. Az első félidőben elégedett voltam a védekezéssel, de sok volt a kihagyott helyzet. Persze jól védett az ellenfél kapusa, de ettől még legalább a helyzeteink feléből gólt kellett volna lőnünk. A mi kapusaink is jól fogtak ma, illetve a mellett ülő Yahia is megmutatta, hogy remek formában van. Sok sikert a Budakalásznak.

Omar Yahia: Először is köszönet a Budakalásznak a mérkőzésért. Jól játszottak az első félidőben. Köszönet a csapattársaknak is, így kellett volna az előszezonban is játszani. A mai mérkőzésen meg tudtuk mutatni, amiket edzésen gyakoroltunk. Remélem győzni tudunk a következő meccseken is.

Csoknyai István: Gratulálok a Veszprémnek. Fegyelmezett játékkal megérdemelt győzelmet arattak. Azt gondolom, hogy 30-40 percig tudtuk tartani a tempót, amit a Veszprém diktált, próbáltunk rajtuk maradni. Boros Tamás remekül védett, bár így is kaptunk 36 gólt, ami a védelmünk feszességének a hiányát mutatja. Jövőhéten Szegedre látogatunk, ahol hasonló mérkőzésre számítok. Sok sikert a Veszprémnek a továbbiakban.

Boros Tamás: Gratulálok a Veszprémnek. Játszottunk egy jó meccset, amíg bírtuk, nagyjából 40 percig. Tisztességesen helyt álltunk, azt játszottuk, amit tudtunk. Próbálunk pontokat szerezni a következő meccseken.

Fotó: Vörös Dávid