Telekom Veszprém - Dinamo Bukarest 47-32
2021-12-02 21:04
A Telekom Veszprém a román Bukarest együttesét fogadta a Veszprém Arénában. A vendégek kezdték a találkozót, de Corrales védése után Blagotinsek szerezte az első gólt. Gyors gólváltások után a szlovén beálló hamar megkapta első kétperces büntetését. Rendkívül magas tempóban kezdtek a csapatok, sok gól esett mindkét oldalon (9. perc 7-6). Lékai, Lauge és Yahia gyorsan és eredményesen vezette a veszprémi támadásokat. Az egyiptomi jobb átlövő volt különösen elemében, de az egyik gólja után kisebb sérülést szenvedett, ezért Maqueda váltotta (15. perc 12-10). Lékai újabb szép közbe lövésével már 3 góllal vezetett az Építők. Sipos második kiállítása sem törte meg a Veszprém lendületét és Ligetvári bombagóljával tovább növelte előnyét (26. perc 18-14). A Veszprém már az első félidőben elérte a 20 lőtt gólt és látványos játékkal 7 gólos előnyt szerzett a szünetre.

A fordulás után Marguc talált be szélről, majd Strlek két indításgólja után tízet számolt a hazai közönség a románokra a 36. percben (26-16). A Dinamo teljesen szétesett a Veszprém pedig könyörtelenül kihasználta ellenfele minden kis hibáját és egy tucatra növelte előnyét. A kapuban ekkor már Cupara állt, aki szép védésekkel szállt be a küzdelembe. Maqueda a legjobb teljesítményét nyújtotta ebben az idényben, sorozatban lőtte a gólokat és félidő derekán már 6 gólnál járt. A vendégek 7 a 6 ellen játszottak, de rengeteg üres kapus gólt kaptak, még Cupara is betalált. Ilic mester lehetőséget adott a fiatal játékosoknak, Dörnyei és Ilic is megszerezte első BL gólját. A Veszprém erődemonstrációt tartott és kiütéses győzelemmel vágott vissza a bukaresti vereségért.

Telekom Veszprém – C.S. Dinamo Bucuresti 47:32 (22:15)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara 1 – Yahia 8, Maqueda 6, Nilsson 4, Ligetvári 5, Marguc 3, Lauge 2, Strlek 4, Lukács 1, Blagotinsek 4, Mahé 2, Ilic 1, Dörnyei 2, Lékai 4, Sipos

C.S. Dinamo Bucuresti: Ghedbane, Heidarirad – Racotea 2, Alouini, Ghionea 4, Gurbindo 1, Negru, Dissinger, Pascual 2, Nantes 6, Humet 6, Bizau 4, Mamdouh 2, Militaru, Nasralla 1, Sorhaindo 4

Kiállítások: 8 perc ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1 ill. 3/3

Statisztikák:

Xavi Pascual:- Gratulálok Momonak és a Veszprémnek. Erősek voltak támadásban és védekezésben egyaránt. Az első húsz perccel elégedett voltam, 2-3 gólos hátrányt tartottunk, aztán vétettünk 2-3 nagyobb hibát támadásban, így a Veszprém sajnos le tudott szakítani bennünket. A félidőre tetemes hátrányt szedtünk össze, ami persze nem volt behozhatatlan, de a második félidőben aztán még több hibával játszottunk, próbáltam támadásban felrázni a csapatot, de nem igazán sikerült, a mai teljesítményünk nem volt Bajnokok Ligája szintű, sérülés sújtotta a csapatot. Dolgoznunk kell tovább, mást nem is tehetünk.

Valentin Ghionea:- Gratulálok a Veszprémnek, nagyon jó meccset játszottak. Mi nem voltunk egy szinten velük, a különbség hatalmas. Nem tehetünk mást mint, hogy hazamegyünk és felkészülünk a következő meccsre, ahol szeretnénk jobb eredményt elérni.

Momir Ilic:- Gratulálok a saját csapatomnak a győzelemhez és egyben gratulálok a Bukarestnek is! Az első 20 perccel nem voltam igazán elégedett, de aztán jelentősen feljavult a játékunk, így kell tovább folytatnunk, mert még fontos meccsek várnak ránk a közeljövőben.

Dörnyei Borisz:- Vissza akartunk vágni a bukaresti vereségünkért és nagy aránnyal nyerni. Az első 20 perc nem volt az igazi, de utána feljavultunk. Örülök, hogy én is lehetőséget kaptam és meglőhettem első góljaimat a Bajnokok Ligájában.