Telekom Veszprém - FC Porto 44-34
2023-10-11 21:07

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának negyedik összecsapásán a 24-szeres portugál bajnok FC Porto együttesét fogadtuk hazai pályán. A találkozót a vendégek kezdték azonban Casado egyből labdát szerzett, amit Remili váltott gólra. Sőt, a következő portugál támadást is kivédekeztük, amiből Descat volt eredményes (3. perc 2-0). Nem sokkal később Casado második találatával már 5-1-re megléptünk. A technikai hibáinkat viszont kihasználta a Porto és Salina találatával a 9. percben sikerült egyre zárkóznia. A játékrész feléhez érve Casado szépségdíjas gólt szerzett, amivel 10-7-re vezettünk. Corrales több védést is bemutatott, amit elöl ki is használtunk és Remili hatodik találata után már öt volt az előnyünk (17. perc 12-7). Jött is a portugál időkérés, ami segített is Resende tanítványainak, hiszen sikerült kettőre zárkózniuk. Ezúttal Momir Ilic kért időt. Biosca a kapuban, ElDeraa pedig támadásban teljesített jól, amivel sikerült újra meglépnünk. Fabregas gólja után a 28. percben pedig ismét öttel vezettünk. A szünetig még egy találatot hozzátettünk a differenciához, így 22-16-os előnyből várhattuk a folytatást.

A második félidőt ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk, előbb Casado, majd Elísson találat be, amivel már nyolc gólosra hízott a különbség (32. perc 24-16). Pár támadással később Remili megszerezte saját maga kilencedik, a csapat harmincadik találatát, amivel már 30-20-ra sikerült meglépnünk. A Porto időkérése után többször is hibáztunk támadásban, amit kihasznált a vendég együttes és hét találatra jött fel (40. perc 30-23). Biosca továbbra is ihletett formában védett, elöl pedig sorra jöttek a gólok, így negyedórával a találkozó vége előtt 36-27-re vezettünk. A hajrára fordulva, tízgólos előnynél Nagy Benedek érkezett a kapuba, aki először lépett pályára a BL-ben hazai közönség előtt. A differencia már nem változott a két együttes között az utolsó percekben, így végül 44-34-es sikert értünk el második hazai Bajnokok Ligája meccsünkön.

Telekom Veszprém - FC Porto 44:34 (22:16)

Telekom Veszprém: Biosca, Corrales, Nagy – Descat 4, Sandell 2, Elísson 5, Ligetvári, Marguc 2, Remili 10, Mahé, ElDeraa 4, Pechmalbec 2, Vailupau 3, Casado 5, Fabregas 4, Kosorotov 3

FC Porto: Mitrevski, Rema – Valdés 3, Sousa, Fernandez 1, Silva 3, Salina 3, Plaza 4, Diocou 1, Fernandes 3, Martínez 2, Areia, Laeso 8, Hurtado 1, Oliveira 1, Magalhaes 4

Kiállítások: 0 perc ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/4 ill. 2/1

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Carlos Resende: Először is gratulálok a Veszprémnek. Azt gondolom, hogy az eredmény magáért beszél. 34 gólt lőttünk, ami jó, főleg a Veszprém ellen idegenben, de úgy nem lehet mérkőzést nyerni, ha 44 találatot kapunk. A Veszprém sok lerohanás gólt szerzett és szerintem ez volt a két együttes között a legnagyobb különbség. Még egyszer gratulálok a Veszprémnek, hiszen jól és gyorsan kézilabdáztak.

Momir Ilic: Gratulálok a játékosaimnak, fantasztikus győzelem volt a mai. 44 gólt lőttünk a saját szurkolóink előtt, ami valami egészen elképesztő érzés. Fizikálisan azt gondolom mindkét csapat jól teljesített ma, de mi tényleg nagyon jól fel voltunk mára készítve. Akik beszálltak a mai találkozón, mind hozzá tudtak tenni. Az egyetlen dolog a 34 gól, amit kaptunk ma, egy kicsit sok. Dolgoznunk kell a védelmünkön! Folytatjuk tovább, dolgozunk tovább!

A pályán belülről

Leonel Fernandes: Mindig fantasztikus érzés itt játszani, szerintem ez az egyik legjobb hangulatú Aréna. Nagyon sok lerohanás gólt kaptunk és azt gondolom, hogy ez volt a legnagyobb különbség. Tanulnunk kell ebből a vereségből. Bízom benne, hogy hazai pályán egy jobb mérkőzést fogunk játszani.

Nedim Remili: Fantasztikus mérkőzést játszottunk ma, nagyjából azt akartam mondani, amit Momo, szóval most egy kicsit meg vagyok lőve. Azt gondolom az elejétől kezdve nagyon jól és koncentráltan játszottunk, taktikailag nagyon jól fel voltunk készítve. Korán kialakítottuk az előnyünket, majdnem tökéletesen játszottunk ma. Szerencsére mindenki szerephez jutott, ami nagyon jó. De egyetértek azzal, amit Momo mondott, a védelmünkön kell dolgoznunk még. Ez az út, amin mennünk kell tovább!