Telekom Veszprém - GOG 34-31
2024-02-22 21:06

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának tizenkettedik mérkőzésén a GOG-t fogadtuk hazai pályán. A találkozót a Descat, ElDeraa, Ligetvári, Fabregas, Remili, Vailupau, Corrales összeállításban kezdtük, támadásban pedig Ligetvári helyére Omar érkezett. A találkozó elején felváltva estek a gólok, így egyik fél sem tudott meglépni, egészen a 4. percig, amikor előbb Corrales mutatott be egy védést, majd Vailupau váltotta gólra Remili pazar átadását (4. perc 4-2). Bő tíz perc játék után Fabregas helyére Pechmalbec érkezett, aki egyből be is vette Thulin kapuját, ezzel 9-6-ra módosította az állást. Nem sokkal később Jensen és Kosorotov is pályára lépett. A 20. perchez közeledve továbbra is tartottuk 2-3 gólos előnyünket. Sőt, a frissen becserélt Sandell találatával már néggyel vezettünk (22. perc 15-11). Jött is a vendég időkérés. A játékmegszakítás után Casado és Nilsson is játékra jelentkezett. Csapatkapitányunk egyből bevette honfitársa kapuját, amivel már 18-13-ra sikerült meglépnünk. A szünetig még egyet hozzátettünk a különbséghez, így 19-13-ról várhattuk a folytatást.

A második játékrész elején hol az egyik, hol a másik oldalon esett gól, így a differencia nem változott a két együttes között (35. perc 21-15). Majd a következő támadásból Yehia ElDeraa megszerezte 200. találatát Veszprém mezben, ezzel 22-15-re módosította az állást. A folytatás azonban a GOG-ról szólt, egy 5-0-s rohammal két találatra jött fel a dán alakulat (40. perc 22-20). Ekkor viszont megráztuk magunkat, Jensen védések sorait mutatta be, majd duplázott, aminek köszönhetően ismét magabiztos előnyre tettünk szert. Az utolsó tíz percre Ligetvári nélkül fordultunk, aki begyűjtötte harmadik kétperces kiállítását is. Ez sem zavarta meg a csapatot és Vailupau ötödik találata után 31-26 állt az eredményjelzőn az 53. percben. A hajrában sikerült közelebb zárkóznia a vendégeknek, azonban a találkozó végkimenetelét már nem tudták befolyásolni. Telekom Veszprém – GOG 34-31.

Telekom Veszprém - GOG 34:31 (19:13)

Telekom Veszprém: Corrales, Jensen 2 – Omar 6, Descat 1, Sandell 2, Nilsson 1, Elísson, Ligetvári, Remili 6, Mahé, ElDeraa 5, Pechmalbec 4, Vailupau 5, Casado 1, Fabregas 1, Kosorotov

GOG: Rex, Thulin – Pedersen 4, Vilhelmsen, Jakobsen, Legér, Rasmussen 3, Kildelund, Lyng, Lykke 2, Mensing 10, Persson 3, Lindskog 3, Blonz 6, Clausen

Kiállítások: 8 perc ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/2 ill. 4/4

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Thomas Brandt Nyegaard: Nagyon izgalmas és közönségszórakoztató mérkőzés volt. Többször is meg volt a lehetőségünk arra, hogy visszajöjjünk a meccsbe, azonban nem sikerült. Természetesen ezért egy kicsit csalódottak vagyunk. Tudtuk, hogy Veszprémben nagyon nehéz lesz és ez így is lett. Az első félidő végén Jensen fantasztikus formában védett, ez is jelentette a különbséget.

Momir Ilic: Szeretnék gratulálni a játékosaimnak a mai győzelemhez. Két teljesen más félidőt láthattunk. Az első játékrészben nagyon gyorsan és jó tempóban kézilabdáztunk, Mike pedig ihletett formában védett. Nem mellesleg 19 gólt szereztünk, amire lehet is építeni. A szünet után nagyon sok hibával kezdtünk, ezzel nem vagyok elégedett. Az a célunk, hogy egy teljes meccsen tudjunk úgy játszani, mint az első félidőben. A Gyöngyös és a Montpellier ellen nem hibázhatunk ennyit, mert az meg fogja bosszulni magát.

A pályán belülről

Nocolai Pedersen: Nehéz most bármit is mondani, csalódottak vagyunk, hogy nem jött össze a pontszerzés. Tisztában voltunk vele, hogy a Veszprém Arénában nehéz lesz. Az első félidőben szörnyen játszottunk, nagyon sok helyzetet hagytunk ki. Aminek egy kicsit örülök, hogy a szünet után jobb formában kezdtünk. A védekezésünk és a támadásunk is összeállt és a kapuban is jött a teljesítmény. Megvolt a lehetőségünk a pontszerzésre, azonban nem jött össze. Ezért csalódottak vagyunk.

Mike Jensen: Ahogy Momo is mondtam, két teljesen más félidőt produkáltunk. A GOG egy olyan csapat, amely megbosszulja, hogy ha hibázol. A második játékrész elején így is tettek és a gyors játékuknak köszönhetően vissza tudtak jönni a meccsbe. Fantasztikus élmény volt ilyen hangulat előtt játszani, erre a meccsre biztos, hogy emlékezni fogok. Most már viszont előre kell tekintenünk, hiszen komoly mérkőzések várnak ránk.