Telekom Veszprém - Grundfos Tatabánya 31:33

Telekom Veszprém – Grundfos Tatabánya 31:33 (15:17)

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 6 (3), Yahia 4, Tonnesen, Nilsson 1, Markussen, Ligetvári 1, Marguc 3, Strlek 4 (1), Blagotinsek 2, Shishkarev, Nenadic 5, Maqueda 3, Borozan 2

Grundfos Tatabánya: Wiszomirszki 1, Konecny – Molnár 1, Bognár, Juhász 3, Sipos 5, Bálint 3, Nemes 3, Hornyák B. 1, Sunajko 2, Ilyés, Balogh 3 (2), Győri 3, Debreczeni 2, Ancsin 5, Zdolik 1 (1), Hornyák P.

Hétméteresek: 6/4 ill. 4/3
Kiállítások: 10 perc ill. 12 perc

Az új szezon első felkészülési mérkőzésén a Telekom Veszprém a Tatabányát látta vendégül zárt kapuk mögött. Az első három gólt a Bányász szerezte szép átlövésekből, míg az első hazai gólt Maqueda szerezte. Álmosan kezdett a Veszprém, el is léptek a vendégek 5-1-re. Davis mester kénytelen volt időt kérni a sok elszórt labda miatt a 10. percben (4-8). Mindkét csapat cserélgette a játékosokat, miközben fokozatosan zárkózott a hazai alakulat. A veszprémi kapuban Corrales kezdett és mutatott be szép védéseket. A 25. percben sikerült utolérni a vendégeket Yahia szép találatával (13-13). Másfél perccel a félidő vége előtt Matic mester kért időt két gólos vezetésüknél. A különbség a szünetre megmaradt (15-17).

A második félidő remek védésekkel indult mindkét oldalon, a hazai kapuban immár Cupara állt. A jobb szárny Maqueda és Marguc dobálta a gólokat, de a vendég előny továbbra is két gólos volt (37. perc 19-21).
Wiszomirski nem csak remekül védett, hanem gólt is szerzett üres kapura. A 40. percben újabb hazai időkérés következett, mert a Tatabánya ellépett 5 góllal (19-24). Cupara fontos büntetőt hárított, a védekezés is feljavult, ezért a Veszprém egy gólra feljött a félidő közepére (23-24). Manaskov büntetőjével sikerült az egyenlítés is, majd egy újabbal a vezetés is. 8 perccel a vége előtt újra a Tatabánya vezetett 2 góllal (26-28). Izgalmas végjáték után végül a Tatabánya nyert két góllal.

David Davis: Nagyon rossz volt a mai. A lehető legnagyobb rémálmom vált valóra. Nem játszhatunk így, a csapat pályán sem volt. Ellenfelünk szombaton is meccset játszott, fáradtak voltak, mégis többet futottak, mint mi, jobb volt a hozzáállásuk, és nagyobb az ambíciójuk. Részünkről semmit nem láttam.

Kent Robin Tonnesen: Jó volt újra itthon játszani, a saját Arénánkban. Jó sok dolog van, amiben fejlődnünk kell. Tipikus első meccs volt, azt kell, hogy mondjam. Tudjuk, hogy többet várhatunk el magunktól a jövőben. Folytatnunk kell a munkát, és akkor lépésről lépésre egyre jobbak leszünk, ebben biztos vagyok.

Vladan Matic: Az út elején vagyunk, a Veszprém és mi is. Látszott is a pályán. Eddig többet kaptunk a csapattól a szakmai stábbal, mint vártunk. Ez már a harmadik meccsünk volt. Jól esik, hogy így tudtunk játszani egy Veszprém ellen, ráadásul Veszprémben. Mindenképpen dicséretes. Jó kis magyar csapat vagyunk, és mindent megpróbálunk megtenni továbbra is, viszont számunkra a legfontosabb a szeptemberi bajnoki rajt, hogy jó formában legyünk a Balatonfüred ellen.

Ancsin Gábor: Ez már a harmadik edzőmeccsünk volt, éppen ezért a helyén kezeljük azt, hogy most győzni tudtunk. Küzdöttünk a végéig, le a kalappal a csapat előtt. Voltak nagyon jó dolgok részünkről, ami meglepetés is volt kicsit. Az eddigi mérkőzéseken is jó képet mutatott az együttes, aminek nagyon örülök. Az út elején járunk, rengeteg új játékosunk van, akiknek be kell épülniük.

Fotó: Vörös Dávid