Telekom Veszprém – Meshkov Brest 31:25 (14:14)

Telekom Veszprém: Székely, Cupara – Yahia 2, Moraes, Tönnesen 3, Gajic 5, Nilsson 1, Marguc 3 (2), Lauge 4, Strlek 5, Terzic, Blagotinsek, Nenadic 5 (1), Mackovsek, Borozan 3

Meshkov Brest: Pesic, Matskevich – Kulak, Panic 1, Shkurinskiy 2, Yurynok, Obradovic 3, Accambray 5, Shumak 3, Baranau, Razgor, Obranovic 1, Selviasiuk 3, Djukic 3 (2), Vailupau 2, Malus 2

Nézőszám: 5080

Hétméteresek: 3/3 ill. 2/2
Kiállítások:  8 perc ill. 2 perc

A Telekom Veszprém ezúttal a Veszprém Arénában találkozott a fehérorosz Meshkov Brest csapatával. A játékot a vendégek kezdték, de egy rossz lövés után Nenadic szerezte az első gólt, majd Strlek is betalált gyors indítás után. Tönnesen kiállítása után a Brest is megszerezte első gólját. Az első hazai büntetőt Marguc váltotta gólra nagyon magabiztosan. (7. perc 4-2). Blagotinsek kiállítását nem tudták kihasználni a vendégek, viszont Nilsson beköszönt a túloldalon. Az ex-veszprémi Accambray 3. góljával egy gólra zárkózott a Brest. A 18. percben aztán utol is érte a vendég együttes a Veszprémet (8-8). Cupara remekelt a kapuban, ami után Nenadic növelte újra kétgólosra az előnyt. Borozan és Yahia jöttek és szereztek szép gólt egyből. A vendégek szépen tartották magukat és rendre tudtak válaszolni a hazai gólokra. Davis mester időt kért 3 perccel a félidő vége előtt, de a szünetben így is 14-14-es döntetlen volt az állás.

A második játékrész remek Gajic és Tönnesen góllal indult. Marguc büntetőjével sikerült három góllal ellépnie a Veszprémnek. 38 perc játék után a vendégek időt kértek, mert nem találták a hazai védekezés ellenszerét. Strlek góljával először lett 5 gólos a különbség (43. perc 22-17). A Veszprém gálázott elől és szebbnél szebb gólokat szerzett, miközben a Brest szenvedett és csak 4 gólt lőtt 15 perc alatt. Nenadic ismét varázsolt, szép gólok mellett remek gólpasszokat is adott. Az utolsó 10 percnek 6 gólos Veszprém előnnyel vágtak neki a csapatok (27-21). A hajrában Davis szinte mindenkinek lehetőséget adott a biztos előny tudatában. Gajic találatával alakult ki a végeredmény, a Veszprém megérdemelt sikert aratott.

David Davis: Nagyon örülök a játékunk miatt. Akárcsak a Brest, mi is a védekezésünkre fordítottuk a hangsúlyt, ami a kapusteljesítménnyel együtt nagyon jól működött. Az első félidőben egyenlő volt az állás, csak úgy, mint a legtöbb Bajnokok Ligája mérkőzésen, de a második félidőben a győzelem kulcsa és a két csapat közti különbség a kispadban és a jó cserékben mutatkozott meg.

Borut Mackovsek: Jól játszottunk ma, főleg védekezésben. Úgy vélem, hogy egyre jobbak leszünk és ez a legfontosabb. Sok könnyű gólt lőttünk, ami megkönnyítette a dolgunk. Az első félidő kiegyensúlyozott volt, de mi 60 percig magas szinten tudtunk játszani és itthon tudtuk tartani a fontos 2 pontot.

Raul Alonso: Gratulálok a Veszprémnek! Tudtuk, hogy nehéz itt játszani. Próbáltunk a védekezésünkre figyelni és addig a játékban maradni, amíg csak tudunk. Az első félidőben nagyon jól játszottunk. Sajnos a második félidő nagyon rosszul sikerült. Sok technikai hibát követtünk el és ezeket mind megbüntette a Veszprém. Mivel a védekezésre fektettük a hangsúlyt, támadásban bizonytalanná váltunk. Mindkét félidőben volt 10 rossz percünk és úgy gondolom, így a Veszprém ma megérdemelten nyert.

William Accambray: Boldog vagyok, hogy újra itt lehettem. Szeretem a volt társakat, a klubot és a szurkolókat. Nem játszottunk rosszul, az első félidőben jók voltunk, de nem tudtuk tartani 60 percig azt a szintet. Így pedig nehéz nyerni egy ilyen csapat ellen nyerni. Gratulálok a Veszprémnek.

Fotó: Vörös Dávid