Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 29:28

Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 29:28 (15:15)

Telekom Veszprém: Sterbik, Cupara –  Yahia 1, Moraes, Gajic 5 (4), Nilsson 1, Marguc, Lauge 2, Strlek 7, Blagotinsek 1, Nenadic 7, Mackovsek, Borozan 5

MOL-Pick Szeged: Alilovic, Mikler – Maqueda, Stepancic 4, Canellas 6, Henigman, Radivojevic 6, Gaber, Sostaric, Bánhidi 3, Kasparek, Bajus, Bombac 5, Rosta, Zhitnikov 4

Nézőszám: 5150

Hétméteresek: 5/4 ill. 3/3
Kiállítások:  4 perc ill. 12 perc

Az szezon első derbijén a Veszprém Arénában csapott össze a Veszprém és a Szeged. A Veszprém vezette az első támadást és Lauge harcolt ki hétméterest, amit Gajic értékesített is. Sterbik kezdett a kapuban és az első lövést szép mozdulattal hárította. Lauge duplázta meg az előnyt, de Bombac szépített és Blagotinsek kétperces kiállítást kapott. Sterbik remekül kezdett és Strlek góljával 4-3 lett az állás a 9. percben. Parázs hangulat és kemény, férfias küzdelem volt már az elejétől kezdve a pályán. Gajic harmadik büntetőjét is magabiztosan váltotta gólra, de Bombac góljai tartották a Szegedet. A félidő felénél egyetlen gól volt a két csapat között (8-7). Ezt követően két szélső góllal a Szeged átvette a vezetést. Nilssont kisebb sérülése miatt Moraes váltotta, valamint Borozan is beállt és lőtt óriási gólt.  Strlek egyenlített emberelőnyből a 23. percben (11-11). Borozan nagyon elemében volt, már harmadik gólját bombázta a szegedi kapuba. Két perccel a szünet előtt időt kért a Szeged és ismét egalizáltak A csapatok felváltva szerezték a gólokat és végig kiegyenlített volt az első félidő.

A második félidőt a Szeged kezdte és gyors 1-1 gól esett mindkét oldalon. Kettős emberelőnybe került a Veszprém, amiből sikerült két góllal ellépni. Gajic a negyedik büntetőjét elhibázta, Alilovic jól szállt be a mérkőzésbe. A 40. percben ismét döntetlen állt az eredményjelzőn (19-19). Nenadic büntetőből szerzett újra vezetést a Veszprémnek. A 44. percben Cupara váltotta Sterbiket és Strlek indítás góljával két gólosra nőtt a hazai előny, majd Nenadic bombázott óriási gólt. Két gyors vendég gól után ismét csak egy gól volt a különbség (50. perc 25-24). Rövid videózás után Blagotinseket állították ki a játékvezetők. Strlek szenzációsan játszott és hetedik góljával 28-26 lett az állás. Borozan szerzett gólt nagyon fontos pillanatban. Az utolsó percben a Szeged támadhatott az egyenlítésért, de Cupara óriási védése itthon tartotta a győzelmet.

David Davis: Ahogyan a mérkőzés előtt is mondtam, szerettem volna, ha egy látványos meccset játszik a két együttes, és a magyar nézők jól szórakoznának. Azt gondolom, hogy mindenki élvezhette a mait, amin jó védelmeket és lerohanás gólokat láthattak. Az összecsapás nehéz volt, mint mindig, támadásban és védekezésben is. Azt gondolom, hogy jó teljesítményt nyújtottunk, de a Szegednek is megvoltak a lehetőségei a döntetlenre. Mi is küzdünk a sérülésekkel, mint mindenki más. A Szurkolóink fantasztikusak voltak, mint mindig. A Klubnak mindig fontos a Szeged elleni győzelem, szóval elégedett vagyok az eredménnyel.

Manuel Strlek: Először is gratulálok a csapatnak és a stábnak, jó meccset játszottunk, nagy energiával, maximális koncentrációval. A szegednek is jár a gratuláció. A drukkerek remek mérkőzést élvezhettek. Köszönet a Szurkolóknak is, ők voltak a 8. játékosunk. Háromesélyes volt a meccs, nagyon kiélezett volt. Úgy érzem még nagy csatákat fogunk még vívni velük a jövőben.

Juan Carlos Pastor: Gratulálok a Veszprémnek a győzelméhez. Nagyon jó hangulat volt ma az arénában. Gratulálok a játékosaimnak is. Tisztában vagyok azzal, hogy sokat kell javulni védekezésben és támadásban is. Jó meccs volt a mai. A második félidőben a Veszprém három góllal is el tudott menni, és a kulcs a második játékrészben történő sok kiállításunk volt. Főleg Strlek használta ki a ziccereit. Végig harcoltunk, de sajnos nem tudtuk az utolsó támadást gólra váltani. Remélem, hogy a következő találkozón mindkét csapat sérültjei visszatérnek, és egy még jobb mérkőzést tudunk játszani.

Mirko Alilovic: Szeretnék gratulálni a Veszprémnek a fair meccshez és a győzelemhez, de a csapatomnak is, jól játszottunk. Lehetett volna döntetlen is, de hibáztunk a végén. Keményen harcoltunk végig és ez jó jel a jövőre nézve. Volt esélyünk, de keményen kell dolgoznunk tovább. Ez mutatja, hogy jó úton járunk és lehetünk még jobbak. Senki nem mondhatja, hogy nem volt fontos ez a meccs. A szezon következő részére koncentrálunk és próbálunk tovább fejlődni.

Fotó: Vörös Dávid