Telekom Veszprém - ORLEN Wisla Plock 28-21
2023-10-19 21:08

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája 2023/24-as szezonjának ötödik mérkőzésén a Lengyel Kupa címvédőjét, az Orlen Wisla Plock-ot fogadtuk a Veszprém Arénában. A találkozó elején felváltva estek a gólok, így egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól. Egészen a 7. percig, amikor előbb Casado révén először vezettünk kettővel, majd Biosca védése után Elísson talált be, így már 5-2 volt az állás. Ezt követően emberelőnybe kerültünk, amit ki is használtunk és Marguc ötödik találatával már ötgólosra hízott az előnyünk (13. perc 9-4). Jött is a vendég időkérés. Igaz ezt után Xavi Sabaté együttese szerezte az első gólt, négynél közelebb azonban nem tudtak kerülni. Sőt, Casado újabb találatával már 11-5-re megléptünk a 20. percben. Az első félidő hajrája leginkább a kapusokról és a hibákról szólt, így a különbség nem változott a két csapat között. Végül a szünetig egy gólt sikerült a vendégeknek ledolgozniuk, így 14-9-es előnyből vártuk a folytatást.

A második játékrész eleje a Plocknak sikerült jobban és Dawydzik találata után 14-11-re zárkózott Sabaté csapata. 16-13-as veszprémi vezetésnél a lengyelek kértek időt. A játékmegszakítás utáni időszak csapatunknak sikerült és Ligetvári lerohanásgólja után már öt találat volt az előnyünk (42. perc 19-14). Az olló tovább nyílt a két alakulat között a folytatásban, Vailupau és Kosorotov is betalált, amivel már 21-14 állt az eredményjelzőn. Ezt követően hol az egyik, hol a másik együttes talált be, így a különbség nem változott (50. perc 24-17). A mérkőzés hajrájára fordulva Mahé is betalált, amivel már nyolcgólosra növeltük az előnyünket és a meccs lényegi részét eldöntöttük. Végül magabiztos, 28-21-es győzelmet arattunk ötödik csoportmeccsünkön a BL-ben.

Telekom Veszprém – Orlen Wisla Plock 28:21 (14:9)

Telekom Veszprém: Biosca, Corrales – Descat, Sandell 4, Nilsson 1, Elísson 1, Ligetvári 1, Marguc 6, Remili 2, Mahé 1, ElDeraa, Pechmalbec 3, Vailupau 5, Casado 2, Fabregas 1, Kosorotov 1

Orlen Wisla Plock: Alilovic, Jastrzebski – Daszek 2, Zarabec, Lucin 1, Piroch, Susnja, Samoila 2, Fazekas, Krajewski 6, Pérez 4, Terzic, Dawydzik 3, Mihic, Mindegia, Zhitnikov 3

Kiállítások: 12 perc ill. 2 perc

Hétméteresek: 2/2 ill. 5/3

NYILATKOZATOK

Edzői értékelések

Xavi Sabaté: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek a megérdemelt győzelemhez. Ma jobbak voltak nálunk. Azonban szeretnék gratulálni a csapatomnak is, hiszen végig küzdöttek. A második félidőben kifejezetten jól teljesítettünk védekezésben, ezt jól mutatja az is, hogy 28 találatot kaptunk. Az 50. percben csak két gól volt a hátrányunk és megvolt a lehetőségünk arra is, hogy közelebb zárkózzunk, de nem tudtunk élni vele. A Veszprém pedig van annyira jó együttes, hogy ezt kihasználja. Fantasztikus érzés volt ismét a Veszprém Arénában játszani. Összeségében elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel.

Momir Ilic: Gratuláltam a játékosaimnak a mai nagy győzelemhez, azt gondolom, nem könnyű 7 góllal legyőzni ezt a Plockot. Egészen a végéig egy kemény mérkőzés volt. A védelmünk, amiről sokat beszélünk, nagyon jól működött ma, különösen az első félidőben. A támadásunk dinamikus volt és folyt a labda rendesen, de a második félidőben voltak nehezebb periódusaink, lassan játszottunk támadásban. Aztán egy időkérésnél megbeszéltük és rá tudtunk kapcsolni, futással, jó bejátszásokkal. Ez volt a kulcs! Tudtuk fogatni a csapatot, mindenki játszott és magabiztosan nyertünk. A védelmünk az, amire építenünk kell, szombaton Balatonbogláron folytatjuk, ahol egy nehéz mérkőzés vár ránk.

A pályán belülről

Fazekas Gergő: Szomorú vagyok, mert azért jöttünk ide, hogy megnyerjük ezt a találkozót. Ugyanakkor boldog is vagyok, hiszen az egyik legnagyobb álmom vált valóra azzal, hogy itt játszhattam. Édesapám miatt kezdtem el kézilabdázni, aki nagy sikereket ért el itt Veszprémben. Fantasztikus volt itt játszani. Ma jobbak voltak nálunk védekezésben és támadásban is. Szeretnék Gratulálni Nacho Biosca-nak is, aki hihetetlen formában védett. Minden jót kívánok a Veszprémnek a jövőben.

Gasper Marguc: Teljesen egyetértek Momoval, a védekezésünk volt a kulcsa a mai mérkőzésnek, amit nagyon magasszinten űztünk. 60 percen keresztül uraltuk ezt a találkozót. Igaz voltak hullámvölgyeink, de néhány rossz perc után mindig meg tudtunk újulni. Erre a védekezésre azt gondolom tudunk építeni a jövőben. Szombaton a magyar bajnokságban folytatjuk, jövő héten pedig Barcelonába utazunk.