Telekom Veszprém - Orosházi FKSE - LINAMAR 37:20

Telekom Veszprém – Orosházi FKSE - LINAMAR 37:20 (17:12)

Telekom Veszprém: Székely, Corrales – Manaskov 6, Yahia, Moraes 1, Tönnesen 2, Marguc 3, Lauge 9 (2), Strlek 7, Blagotinsek 4, Shishkarev 1, Mahé 1, Borozan 3

Orosházi FKSE - LINAMAR: Majdán, Özmusul – Sakic 2, Csányi, Pásztor 2, Döme, Peskov 7 (1), Bella 1, Lele, Ushal 4, Kiss, Tóth 4, Molnár

Hétméteresek: 2/2 ill. 3/1
Kiállítások: 0 perc ill. 2 perc

A Telekom Veszprém az Orosháza együttesét fogadta magyar bajnoki mérkőzésen. A vendégek kezdték a találkozót, de az első gólt Lauge szerezte kontrából. Két tiszta hazai ziccer maradt ki és az Orosháza is megszerezte első gólját 4 perc játék után. Remek volt a hazai védelem és Corrales, így Manaskov egymás után lőtte a gyors indítás gólokat. Az első negyed óra után 9-4 állt az eredményjelzőn. A vendégek küzdöttek és továbbra is tartani tudták az 5 gólos különbséget (22. perc 11-6). Ezt követően pár hazai hiba miatt az Orosháza felzárkózott 2 gólra (12-10). Nem volt nagy iram az első félidőben, csak Manaskovot lehet kiemelni a sok gólja miatt. A félidőre újra visszaállt az első félidőre jellemző 5 gólos különbség.

A második félidő gyors veszprémi gólokkal indult, annak ellenére, hogy az Orosháza próbálta lassítani a játékot. A vendégek török kapusa szenzációs védéseket mutatott be. Lauge viszont így is gyakran megtalálta a rést a vendég védelmen és alaposan megszórta magát. Az utolsó 20 percre Székely érkezett a kapuba 8 gólos vezetésnél (24-16). A félidő feléig kellett várni, hogy először kialakuljon a 10 gólos különbség a felek között (27-17). 5:1-es védekezésre váltott a Veszprém, amit az Orosháza nehezen tudott átjátszani. Elől pedig a két szélső, Strlek és Marguc volt a gólfelelős. 8 perccel a vége előtt kikérte utolsó időkérését a vendég edző a sok üres kapus gól miatt (32-18). A mérkőzés végére egy nagyarányú hazai győzelem alakult ki.

David Davis: Az első félidőben több védekezési módszert is megpróbáltunk, de az 5-1-es felállás nem működött annyira, mint vártam. A második játékrész már jobb volt, bár fájó, hogy sok tiszta helyzetet hagytunk ki, sokkal több koncentrációval kell játszani. Elégedett vagyok az eredménnyel, és a kapusainkkal is. Székely Márton jól szállt be, magabiztosan őrizte a kaput. Régen volt már pályán, de remélem, hogy a bajnokságok sűrűsödésével több időt fog majd kapni.

Székely Márton: Köszönjük a korrekt sportszerű mérkőzést az Orosházának. A védekezési formákon volt a hangsúly ma. Az edzéseken gyakoroljuk az 5:1-es formációt, most élőben teszteltük. Jól dolgoztak előttem a srácok. Remélem, tudjuk még tovább fejleszteni ezeket a variációkat. Sok sikert kívánok az Orosházának és azt, hogy minél hamarabb teljes kerettel tudjanak pályára lépni.

Ratko Djurkovic: Gratulálok a Veszprémnek. Sajnos sok problémával küzdünk, és három játékosunk is hiányzott ma. Szerettünk volna, ha ma nem gyarapodik a sérültek listája. Sok szép dolgot láttam, és helyenként jól is játszottunk. Bár sok góllal kikaptunk, büszke vagyok a csapatomra, és elégedett vagyok a teljesítményükkel.

Tóth Károly: Azt gondolom, hogy az első félidőben hízelgő eredmény volt számunkra. Igyekeztünk lassan játszani, hogy ne kapjunk sok gólt. Nyitottat voltunk kénytelenek védekezni, de a Veszprém ellen ez nem működött. Remélem a többi csapat ellen igen. Sok hiányzónk van és elfogytunk a végére.